SwO Córki Dancingu W piątek 6 sierpnia 2021 o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na kolejny plenerowy pokaz filmowy w ramach cyklu „Seanse w Ogrodzie”. Wyreżyserowany przez Agnieszkę Smoczyńską surrealistyczny, baśniowy musical „Córki dancingu” zaprezentujemy w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny - obowiązują wejściówki. UWAGA – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokaz odbędzie się w Auli.

DKK dyskusyjny klub książki Miło nam zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Odbędzie się ono dnia 26 lipca 2021 o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej - Plac Rady Europy 1 w Katowicach. Spotkanie organizowane jest z okazji 15-lecia Dyskusyjnych Klubów Książki w województwie śląskim. Podczas plenerowej uroczystości odbędzie się spotkanie z Anną Dziewit-Meller oraz Anną Cieplak, które poprowadzi red. Anna Sojka. Serdecznie zapraszamy!

Dyskusyjny Klub Książki realizowany jest we współpracy z Biblioteką Śląską, Instytutem Książki i Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

DKK dyskusyjny klub książki Szanowni Państwo, czy Waszym dzieciom podobały się zajęcia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu w ramach folkowo-przyrodniczej akcji letniej 2019 "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką"? Jeśli tak – bardzo prosimy o wsparcie w plebiscycie na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci, organizowane na terenie województwa śląskiego. Państwa zgłoszenia przyjmowane są do 8 sierpnia 2021, za pośrednictwem strony www.sloneczniki.czasdzieci.pl. Formularz zgłoszeniowy jest bardzo prosty, a jego wypełnienie zajmuje niewiele czasu. W razie pytań, prosimy o zgłoszenie się do bibliotekarza.
Nasza Biblioteka będzie wdzięczna za każdy oddany głos!

LATO21 plenerMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza na dwa wyjątkowe spotkania plenerowe, podczas których uczestnicy wezmą udział w warsztatach malarstwa sztalugowego, prowadzonych przez pedagogów z Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Pierwsze warsztaty odbędą się w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) w czwartek 29 lipca 2021, drugie w czwartek 5 sierpnia 2021, o godz. 11.00. Wstęp wolny – obowiązują zapisy - przy zapisie można wybrać tylko jeden termin pleneru. UWAGA - ZAPISY NA PLENERY RUSZAJĄ 19 LIPCA!

LATO21 Jak żyweMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza na cztery wyjątkowe sobotnie spotkania z ożywionymi postaciami z ilustracji książkowych, którym towarzyszyć będą kiermasze książek i akcje bookcrossing. „Jak żywe! – cztery plenerowe spotkania z bajką” odbędą się w soboty 10 i 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia 2021 o godz. 11.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązuje limit miejsc.

LATO21 Dziecięca klasykaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza na cotygodniowe pokazy filmowe dla dzieci i młodzieży z cyklu „Dziecięca klasyka na wielkim ekranie”, odbywające się – zależnie od pogody - w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) lub plenerowo w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (z tyłu budynku). Wstęp wolny – obowiązuje limit miejsc.