Stanisław Janicki plakatZagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza w piątek 21 maja 2021 o godz. 17.00 na spotkanie z legendą telewizji, prowadzącym kultowy już program „W starym kinie”, Stanisławem Janickim. Rozmowę poprowadzi Magdalena Boczkowska, a dodatkową atrakcją będzie prezentacja dwóch filmów: „Za winy niepopełnione – Eugeniusz Bodo” (1997) oraz „Konterfekty Króla Jegomości” (1983). Spotkanie zainauguruje nowy projekt Zagłębiowskiej Mediateki, czyli Seanse w Ogrodzie – cykliczne filmowe spotkania w plenerze, zaplanowane na cały sezon wiosenno-letni 2021 (szczegóły programu już wkrótce!).

PLAKAT WYSTAWA Aleksandry GudowskiejOd 12 maja do 2 czerwca 2021 Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy ilustracji Aleksandry Gudowskiej tworzącej jako Alexowo i Ryszunki. Ekspozycja prac „Kierunki wyobraźni” udostępniana będzie w godzinach otwarcia placówki przy ul. Kościelnej 11 w Galerii „Pod Świetlikiem” (poziom 0). Wstęp wolny.

DKK dyskusyjny klub książki Miło nam zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Tym razem będzie to spotkanie stacjonarne i odbędzie się dnia 17 maja 2021 o godz. 17.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 - wejście z tyłu budynku). Omówiona zostanie książka Thierry'ego Jonqueta "Tarantula".

PRZESTRZEŃ SŁOWA maj 2021

18 maja 2021 o godz. 18.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) w Sosnowcu odbędzie się literacko-muzyczne wydarzenie pn. Plejady i rozstania odbywające się w ramach cyklicznego przedsięwzięcia artystycznego Przestrzeń Słowa. Gościem spotkania będzie poeta i wokalista Wojciech Brzoska, który w ogrodowej mediatecznej przestrzeni wystąpi w podwójnej roli zarówno literata, jak i muzyka. W pierwszej części wydarzenia odbędzie się rozmowa z poetą, którą poprowadzi Bartłomiej Majzel. Chwilę później Wojciech Brzoska stanie przy mikrofonie, aby wykonywać swoje wiersze w towarzystwie znakomitego zespołu Brzoska/Marciniak/Markiewicz, w skład którego wchodzą doskonali muzycy – trębacz Marcin Cozer Markiewicz (lider legendarnego zespołu reggae Konopians) oraz jeden z najbardziej kreatywnych gitarzystów młodego pokolenia Łukasz Marciniak.

Blisko domu a ciekawie plakatZagłębiowska Mediateka zaprasza na wystawę fotograficzną „Blisko domu, a ciekawie”, na której zaprezentowane zostaną najciekawsze turystycznie i krajoznawczo (aczkolwiek to wybór subiektywny) obiekty i miejsca z okolic Zagłębia Dąbrowskiego. To rekomendacja Mediateki na czas pandemii – wycieczki krótkie i dłuższe, piesze i rowerowe, w miejsca bliskie, może już znane, ale nie do końca poznane. Wystawę można oglądać od 12 kwietnia do 24 maja 2021 w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny!

legimi newUżytkowników Legimi korzystających z darmowych kodów dostępu rozdawanych w sosnowieckiej Bibliotece, z pewnością zainteresują nadchodzące zmiany. Nasza umowa z Legimi przestała obowiązywać 31 marca 2021, nie oznacza to jednak, że pozostawimy naszych Czytelników bez dostępu do e-booków. Utworzone na Legimi konta użytkowników pozostaną aktywne - będzie można z nich korzystać indywidualnie opłacając dostęp lub dzięki bezpłatnemu kodowi pobranemu w innej dowolnej bibliotece miejskiej. Ale to nie wszystko!