kwadrans DEUTCHMANZapraszamy na kolejny odcinek „Kwadransa twarzą w twarz". Kogo tym razem gości prowadząca talk show? Odtwórczynię takich ról jak, Kitty Baxter w musicalu „Chicago”, Cruella de Moon w „101 dalmatyńczyków” czy Ellen w musicalu „Oklahoma”! To pierwsze duże role naszego gościa. Beata Deutschman - niezwykła kobieta, aktorka Teatru Zagłębia, a wcześniej Teatru Muzycznego w Gliwicach. Poza sceną teatralną bierze udział w akcjach i koncertach charytatywnych, czyta też podczas spacerów historycznych po Sosnowcu. Jest laureatką wielu nagród, między innymi Złotej Maski 2010 za najlepszą rolę kobiecą - Pani Smith w "Łysej śpiewaczce" w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Link do odcinka: KLIK

"Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu www.youtube.com/@15twt . Wszystkie odcinki będą publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która jest równocześnie gospodarzem każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Łączy ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).