Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących", realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX Biblioteka w ramach projektu otrzymała nieodpłatnie – na podstawie umowy użyczenia – 4 urządzenia Czytak Plus, oraz 1 Czytak NPN. Urządzenia te są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Dział Multimedialny Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelna 11 wypożycza Czytaka wraz z książkami czytelnikom z dysfunkcją wzroku. Biblioteka dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Larix" otrzymała bezpłatnie także pakiet 2198 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak. Dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Czytelnicy z dysfunkcją wzroku mają łatwiejszy dostęp do wielu ciekawych książek.

Stowarzyszenie „Larix" od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z dysfunkcją wzroku. Serdecznie zapraszamy do sosnowieckich „Multimediów".