geniusze wizjonerzy plakat ZMaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. W kwietniu, maju i czerwcu przyjrzymy się fascynującym postaciom balansującym na cienkiej granicy między geniuszem a szaleństwem, wizjonerstwem a obłędem, samodoskonaleniem a autodestrukcją. Wśród bohaterów przeglądu znajdą się zarówno postacie autentyczne, jak i fikcyjne. W repertuarze znajdą się filmy biograficzne, komedie, thrillery, science fiction. Na ekranie zagoszczą  m.in. Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Matt Damon, Emily Blunt, Emma Stone, Kenneth Branagh, Russell Crowe, Jennifer Connelly. Wstęp wolny.

Jestem eko z biblioteką lato 2024Wakacje 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu zapowiadają się niezwykle ciekawie. Dlaczego? Wszystko za sprawą akcji letniej, przeznaczonej specjalnie dla dzieci spędzających wakacje w mieście. W ramach trwającego od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 projektu, na dzieci i nastolatków czekać będzie mnóstwo atrakcji, a wszystkie zaplanowane imprezy krążyć będą wokół tematów – ekologii i troski o planetę Ziemię. W programie m.in.: zajęcia świetlicowe, warsztaty, spotkania, wycieczki, konkursy, pokazy filmowe, wydarzenia plenerowe i multimedialne oraz happeningi. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny, ale w przypadku niektórych, z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązują zapisy (zapisy ruszają 17 czerwca). Zachęcamy zatem do uważnego zapoznania się ze szczegółami programu.

WYCIECZKI LATO 2024 EKOMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024” – zaprasza do udziału w obfitujących w atrakcje wycieczkach, połączonych z warsztatami ekologicznymi, spacerami edukacyjnymi i grami terenowymi. Udział we wszystkich proponowanych wycieczkach jest bezpłatny, ale z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązują zapisy. Zachęcamy zatem do uważnego zapoznania się z regulaminami wycieczek. Formularze zgłoszeniowe i zgody dostępne są na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl Czekamy na Wasze zgłoszenia!

WAKACYJNA FILMOTEKA BEZTYTUŁOWY LATO 2024 EKOMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Organizator akcji letniej „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024” – serdecznie zaprasza na cotygodniowe familijne pokazy filmowe dla małych i dużych widzów. Podczas seansów dzieciom zaprezentowane zostaną pełne barw, dźwięków i emocji animacje, opowiadające o zwierzętach i innych bohaterach oraz ich naturalnym środowisku, o którego ocalenie często muszą walczyć z największymi zagrożeniami. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek lipca i sierpnia 2024 o godz. 11.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny. Program całej akcji letniej dostępny tutaj - KLIK.

Spotkanie AAWspólnota Anonimowych Alkoholików serdecznie zaprasza na otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie informacyjne AA, które odbędzie się w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) we wtorek 25 czerwca 2024 o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Mediateka Skate FestiwalPrawie przez miesiąc Zagłębiowska Mediateka będzie centrum niezwykłego wydarzenia „Mediateka Skate Festival”, który odbywać się będzie na jej terenie od 3 do 30 czerwca 2024. Infrastruktura tego miejsca, na przełomie ubiegłych lat zdobyła światową sławę w środowisku deskorolkowym, dzięki licznym odwiedzinom amerykańskich drużyn oraz ich publikacji fotograficznych i filmowych na zagranicznych portalach społecznościowych.