Feminizm, wiedźmy i podróże„Wyrusz z przewodnikiem po historii polowań na czarownice w Europie i Stanach Zjednoczonych” zachęca opis na książce autorstwa Kirsten J. Sollée „Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych”. Z opisów okładkowych dowiemy się także, że:

Miłość, władza i manipulacja – 9 lat DKKJuż dziewięć lat członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Każdy Kocha Dyskusje” spotykają się aby rozmawiać o książkach, dlatego na lutowym spotkaniu klubu nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu. Nie obyło się też bez wspomnień i życzeń kolejnych dziewięciu, obfitujących w emocjonujące lektury lat.

Tatry, taterniczki i DKKAnna Król – pisarka , z wykształcenia teatrolożka, Autorka książek Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie oraz Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia. W 2012 roku stworzyła fundację „Kultura nie boli”, jest pomysłodawczynią i dyrektorką międzynarodowego Big Book Festival, kieruje Big Book Cafe – centrum innowacji literackich, reżyseruje spektakle i wydarzenia artystyczne. Kocha naturę i góry. Wspina się, jest taterniczką. Nie zjada zwierząt, czyta wszystko.

DSC 1381W marcu 2021 roku – za sprawą postu Anny Paligi – całą Polskę obiegła wiadomość o przemocy w łódzkiej filmówce i można stwierdzić, że przerwana została zmowa milczenia. Coraz więcej absolwentów szkół filmowych i teatralnych, ale także aktorów nabrało odwagi żeby otwarcie zacząć wypowiadać się na temat swoich doświadczeń jakie przeżyli w szkole filmowej czy teatralnej.

Fioletowa spódnica i żółty kardigan – DKK„W mojej okolicy mieszka osoba zwana „Kobietą w Fioletowej Spódnicy.[…] Jeśli ona jest „Kobietą w Fioletowej Spódnicy”, to mnie można nazwać „Kobietą w Żółtym Kardiganie”. […] Niestety „Kobieta w Żółtym Kardiganie” nie jest taka jak „Kobieta w Fioletowej Spódnicy” i nikt nie wie o jej istnieniu.” A ona jest, istnieje, działa… całą swoją uwagę poświęca „Kobiecie w Fioletowej Spódnicy”, obserwuje każdy jej ruch, prowokuje do konkretnych działań, staje się jej cieniem…

spotkanie DKKPrzystępując do lektury „Tylla”  bestselerowego i nagradzanego austriacko-niemieckiego powieściopisarza – Daniela Kehlmanna  - wszyscy uczestnicy spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki „Każdy Kocha Dyskusje” mieli nadzieję na barwną i wyczerpującą opowieść o Dylu Sowizdrzale. Tymczasem Kehlmann posługując się postacią Tylla Ulenspiegela spina w całość powieść poświęconą życiu ludzi wszystkich stanów w wieku XVII. Za sprawą tytułowego bohatera poznajemy życie ubogiego ludu, śledzimy działania świętej inkwizycji, a tym samym niełatwą drogę ludzi nauki, wolnomyślicieli i innowierców, poznajemy fach kata, okrutności wojny trzydziestoletniej, zawiłości dworskich intryg, królewską dyplomację oraz poświęcenie przeznaczeniu wszystkich warstw społecznych. Za sprawą tytułowego bohatera – wędrownego błazna i prześmiewcy, figlarnego intryganta demaskującego ludzki fałsz, obłudę i zniewolenie jednostki przez społeczne struktury – dowiadujemy się, że tak naprawdę wolny jest tylko ten człowiek, który potrafi zrezygnować ze społecznych więzów i oczekiwań oraz przydzielonej mu z racji urodzenia funkcji, który wbrew swojemu otoczeniu potrafi wybrać swoją indywidualną ścieżkę życia, który obserwuje, a nie jest obserwowany, który żyje, a nie wegetuje w sztywnych, skorumpowanych, wymyślonych przez innych normach zachowań, ponieważ istnieje tylko „kilku prawdziwych ludzi i cała reszta – niewyraźnie majaczące wojsko, bezlik postaci w tle, lud mrówek rojący się na ziemi”, które łączy tylko to, że czegoś im brakuje.