F20 Makramy plakatFilia nr 20 – Stary Sosnowiec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Małgorzaty Tys „Makramowe fantazje" - 9 grudnia 2022, o godz. 16.00. Wystawę będzie można oglądać do 30 grudnia 2022, w godzinach otwarcia placówki przy ul. J. Piłsudskiego 19. Wstęp wolny.

Lata wykład F4Filia nr 4 - Sielec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu (ul. Zamkowa 9) zaprasza we wtorek 13 grudnia 2022 o godz. 16:00 na wykład i dyskusję pt.: "Lata" Annie Ernaux - jaki wpływ na życie polskich kobiet mogą mieć doświadczenia noblistki". Wykład wygłosi dr Daniela Dzienniak-Pulina z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wstęp wolny.

Świąteczne piernikowanie w BibliosferzeZapach piernika, zimowa herbatka, świece i uroczysty nastrój. Tak kojarzą nam się Święta Bożego Narodzenia i takie też będzie „Świąteczne piernikowanie w Bibliosferze” na Osiedlu Kalinowa.  Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zaprasza dzieci i młodzież na popołudnie poświęcone zdobieniu pierników. Będzie pachnąco i przytulnie, a własnoręcznie wykonane pierniki będzie można zjeść albo... zabrać do domu na Święta. „Świąteczne piernikowanie w Bibliosferze” odbędzie się 15 grudnia 2022 o godzinie 16.00. Udział bezpłatny - zapraszamy!!!

kiermasz B.Alberta Filia nr 20 – Stary Sosnowiec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu przy ul. J. Piłsudskiego 19, serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny prac plastycznych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, który odbędzie się w dn. 1-31 grudnia 2022. Wstęp wolny.

BTO kiermasz B.Alberta plakBiblioteka Tajemniczy Ogród Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu przy ul. Gen. S. Grota Roweckiego 23, serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny prac plastycznych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, który odbędzie się w dn. 1-31 grudnia 2022. Wstęp wolny.

F15 Cichy memoriał wystawa plakFilia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu (ul. S. Kisielewskiego 9a) serdecznie zaprasza w piątek 25 listopada 2022 o godz. 16.30 na wernisaż wystawy prac Ewy Toczkowskiej „Cichy memoriał. Rodzinne wspomnienia”. Wystawę będzie można zwiedzać do 31 stycznia 2023 w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.