Oszustwa F4 plakatFilia nr 4 – Sielec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zaprasza serdecznie na spotkanie  z dzielnicowym – aspirantem Piotrem Klocem „ Oszustwa na legendę”, które odbędzie się w piątek 19 kwietnia 2024 o godz. 15.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Zamkowej 9. Wstęp wolny.

WOJNY GRAFIKÓW Kostyła PytelMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Filia nr 7 Bibliosfera – Dańdówka serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Wojny grafików - Part 4”, który odbędzie się 4 kwietnia 2024 o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Kalinowej (pawilon). Tym razem do boju staną Stella Kostyła-Lachawczak, plastyczka i graficzka MBP w Sosnowcu oraz Paweł Pytel, grafik, na co dzień związany z Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Wystawa potrwa od 4 kwietnia do 31 maja 2024.

F20 DWORKIMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Filia nr 20 – Stary Sosnowiec serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Ziemniak „Dworki wiosną malowane”, który odbędzie się w piątek 8 marca 2024 o godz. 16.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Piłsudskiego 19 w Sosnowcu. W programie wernisażu: prezentacja wierszy Roberta Kryczka w wykonaniu autora, oprawa muzyczna w wykonaniu Marty Gabryś (śpiew). Wstęp wolny.

"Przystanek Plastyka" zaprasza!Serdecznie zapraszamy do udziału wwarsztatach plastycznych organizowanych przez Bibliotekę Tajemniczy Ogród w ramach cyklu "Przystanek Plastyka". Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 16.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Grota Roweckiego 23, są przeznaczone dla młodzieży zainteresowanej amatorskim rękodziełem od lat 13, a udział w nich jest bezpłatny.