Drodzy Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że od  9 do 15 grudnia 2022 Filia nr 13 - Maczki przy ul. Krakowskiej 26 będzie nieczynna z powodu choroby pracownika. Za utrudnienia przepraszamy.

Serdecznie zapraszamy do Zagłębiowskiej Mediateki i wszystkich filii bibliotecznych na terenie Sosnowca. Placówki zostały otwarte w czwartek 8 grudnia 2022 po pomyślnie zakończonej reinstalacji systemu bibliotecznego.

Z przyjemnością informujemy, że konkursy „Chatka dla jeża” oraz „Świat, nasz WSPÓLNY dom” zostały zakończone, a laureaci wybrani. Oba konkursy zorganizowane zostały w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Edukacji Globalnej 2022. Konkurs „Chatka dla jeża” skierowany został do klas i grup przedszkolnych z terenu województwa śląskiego. Polegał na wykonaniu domku, w którym zamieszkać może jeż szukający schronienia na zimę. W konkursie zostało zgłoszonych wiele domków, spełniających regulaminowe kryteria, dlatego wybór tych najpiękniejszych był niezwykle trudny.

Szanowni Czytelnicy, Sympatycy sosnowieckiej Biblioteki! Dziękujemy za pozytywny odbiór naszych projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki Waszym głosom aż 6 zgłoszonych przez nas projektów doczeka się realizacji. Poniżej przedstawiamy listę zwycięskich projektów i jeszcze raz - DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY ODDANY GŁOS!

Drodzy Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że od 1 października 2022 Filia nr 13 - Maczki przy ul. Krakowskiej 26 będzie funkcjonowała w zmienionych godzinach:

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 1 - Środula (ul. J. Kossaka 10a) od czwartku 29 września 2022 będzie czynna po zakończeniu inwentaryzacji zbiorów. Serdecznie zapraszamy!