Wieszająki z szafonii - plakat konkursuFilia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu, Szkoła Podstawowa nr 23 - Szkoła Radości w Sosnowcu serdecznie zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu recytatorskiego „Wieszająki z Szafonii”, który w tym roku zostanie przeprowadzony w formie online. Poniżej przedstawiamy szczegółowy regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe do pobrania. Zachęcamy do udziału!

Mediateka Otwarta - plakat informacyjnyMamy dobre wieści! Od poniedziałku 1 marca 2021 Zagłębiowska Mediateka wraca do gry. Serdecznie zapraszamy – placówka będzie już czynna w standardowych godzinach (czyli w poniedziałek od 12.00!).

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 14 - Zagórze (ul. W. Jagiełły 10) od czwartku 25.02.2021 jest już czynna po usunięciu awarii centralnego ogrzewania. Zapraszamy!

zainspiruj się wiosną plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na wiosenną dekorację, przeznaczonym dla osób dorosłych. Do konkursu zgłaszać można stroiki, kompozycje florystyczne, dekoracje tekstylne, przestrzenne ozdoby stołu – a wszystko to w klimacie nadchodzącej i niecierpliwie wyczekiwanej wiosny! Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem – karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl

2021 ROK LEMA konkursy dla dzieciMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Filia nr 4 – Sielec, serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursach literackim i plastycznym, inspirowanych twórczością Stanisława Lema. Szczegółowe regulaminy i karty zgłoszeniowe OBU konkursów udostępniamy poniżej. Powodzenia!!!

Uprzejmie informujemy, że od 18.02.2021 do odwołania Filia nr 20 - Stary Sosnowiec (ul. J. Piłsudskiego 19) będzie nieczynna z powodu absencji pracowników. Za utrudnienia przepraszamy.