Los zwierzaków leży nam na sercu od dawna. Wiele pracowniczek i pracowników Biblioteki posiada czworonożnych przyjaciół przysłaniających im niemalże cały świat. Dlatego też postanowiliśmy jeszcze bardziej otworzyć się na Wasze potrzeby i oczekiwania i mamy dla Was świetne wieści!

Drodzy Czytelnicy - od 11 września 2023 obowiązuje nowy Regulamin korzystania ze zbiorów i usług Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu. Prosimy o uważne zapoznanie się z jego treścią oraz o stosowanie się do zawartych w dokumencie zasad. Dziękujemy i zapraszamy do wszystkich naszych placówek.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że  Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nazwa zdania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” - w wysokości 110.605,00 zł.

9SJT konkurs skeczeMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Organizator 9. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – serdecznie zaprasza uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z terenu Sosnowca do udziału w przeglądzie teatralnym „Śmiechu warte”. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Szczegółowy regulamin konkursu i karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl

adopcja roślin plakat ZMDrodzy Czytelnicy i Sympatycy Mediateki oraz wszystkie Rośliniary i Rośliniarze – dziś zwracamy się do Was z nietypową prośbą. Jeśli posiadacie rośliny doniczkowe w rozmiarach od S do XXXXL, których już nie potrzebujecie lub brakuje Wam na nie miejsca – z chęcią przygarniemy Wasze roślinki i postaramy się zapewnić im nowy, dobry dom. Dla osób, które podarują nam najwięcej roślin lub największe i najpiękniejsze okazy - przygotowaliśmy drobne upominki (gadżety i książki). Pomóżcie nam zazielenić naszą wspólną biblioteczną przestrzeń!

Na podstawie § 8. Statutu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu Dyrektor zarządza zmianę godzin otwarcia Filii nr 13 - Maczki: