Od 17 listopada 2020 pracownicy m.in. sosnowieckiej Biblioteki oraz Teatru Zagłębia wspierają pracowników Sanepidu. Na początek oddelegowanych zostało 4 pracowników Biblioteki (Zagłębiowskiej Mediateki i filii) i 2 Teatru Zagłębia. Ich głównym obowiązkiem jest przeprowadzanie wywiadów z osobami zakażonymi oraz wskazanymi przez nich osobami z kontaktu. Oddelegowane osoby pracują bezpośrednio w siedzibie Sanepidu.

Cieszymy się, że możemy chociaż trochę wspomóc sosnowiecki Sanepid i odciążyć pracujące tam osoby. A pracy jest naprawdę dużo. Głównie jest to zbieranie i opracowywanie danych, czyli praca administracyjno-biurowa. W tym trudnym czasie musimy sobie pomagać. Mamy nadzieje, ze współpraca MBP i Sanepidu przyniesie efekty. Sosnowiecka Biblioteka zawsze stara się wspierać miejskie inicjatywy, więc tym razem nie mogło być inaczej” – mówią pracownicy Biblioteki.

Plakat - KSIĄŻKOMATY CZYNNEGorąco zachęcamy wszystkich Czytelników sosnowieckiej Biblioteki do korzystania z czynnych całodobowo książkomatów „Kasia” (ul. Zagórska 3) i „Gucio” (ul. Kościelna 11), które umożliwiają wypożyczanie i zwracacie zbiorów również w tym trudnym czasie, gdy wszystkie biblioteki są zamknięte. To naprawdę proste i wygodne, a przede wszystkim – bezpieczne!

Mamy fantastyczną wiadomość dla wszystkich miłośników i miłośniczek Kina w Bibliotece (i kina w ogóle). Po wielu emocjonujących perypetiach i zwrotach akcji, w ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) pojawił się z dawna wyczekiwany ekran LED, dzięki któremu Zagłębiowska Mediateka będzie mogła organizować pokazy plenerowe w okresie wiosenno-letnim.

Uprzejmie informujemy, że programiści naprawili napotkane wczoraj problemy techniczne w funkcjonowaniu e-katalogu Integro. Mamy nadzieję, że korzystanie z e-katalogu nie sprawia już żadnych trudności. Jednakże numer do Wypożyczalni Zagłębiowskiej Mediateki - 574 480 779 - pozostaje aktywny. Za utrudnienia przepraszamy.

Plakat - biblioteki zamknięte - listopadUprzejmie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr 32/2020 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, w myśl zaleceń Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w dn. 7-29.11.2020 Zagłębiowska Mediateka i wszystkie placówki biblioteczne na terenie miasta będą nieczynne.