LATO 2021 konkursyGorąco zapraszamy do udziału w czterech wakacyjnych konkursach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży spędzających lato w mieście. Poniżej znajdziecie linki do regulaminów i kart zgłoszeniowych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Akcja ilustracja czyli kreatywne lato z biblioteką 2021Wakacje 2021 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu zapowiadają się niezwykle ciekawie. Dlaczego? Wszystko za sprawą akcji letniej, przeznaczonej specjalnie dla dzieci spędzających wakacje w mieście. W ramach trwającego od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 projektu, na dzieci i nastolatków czekać będzie mnóstwo atrakcji, a wszystkie zaplanowane imprezy krążyć będą wokół wspólnych tematów – książkowych ilustracji, grafiki, plastyki, historii sztuki. Krótko mówiąc, będzie BARDZO twórczo i kreatywnie!

Lidia Grychtołówna recital Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu i Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sosnowcu mają zaszczyt zaprosić na recital fortepianowy Prof. Lidii Grychtołówny, który odbędzie się we wtorek  22 czerwca 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. W programie: nadanie Artystce honorowego członkostwa Towarzystwa Muzycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sosnowcu. Prowadzenie: Elżbieta Konieczna. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Trójkąt trzech subkultur plakatW środę 23 czerwca 2021, o godz. 17.00, w ramach finisażu wystawy „Takty i riffy. Subiektywny przegląd zespołów rodem z Sosnowca”, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na pokaz dwóch części filmu dokumentalnego „Trójkąt trzech subkultur”, pokazującego sosnowiecką scenę muzyczną lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych we wspomnieniach muzyków i ludzi związanych z przemysłem muzycznym. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki. UWAGA – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokaz odbędzie się w Auli.

SwO Córka trenera plakatSeanse w Ogrodzie - nowy projekt Zagłębiowskiej Mediateki – wystartował! Za nami pokaz filmu „Atak paniki”, a przed nami coś dla miłośników kina, sportu i aktorskiego talentu Jacka Braciaka, czyli „Córka trenera” w reż. Łukasza Grzegorzka. Film jak żaden inny wpisujący się w trwającą modę na tenis ziemny, będącą pokłosiem sukcesów znakomitych zawodników – Igi Świątek, Magdy Linette czy Huberta Hurkacza. Plenerowy pokaz odbędzie się w piątek 25 czerwca 2021 o godz. 18.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny - obowiązują wejściówki. UWAGA – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokaz odbędzie się w Auli.

Kindloteka plakatJuż 2 czerwca 2021 w Świecie Nauki i Fantazji w Zagłębiowskiej Mediatece rozpocznie się nowa multimedialna przygoda. Po miesiącach oczekiwań, do użytku Czytelników Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oddaje najnowszą część agendy multimedialnej jaką jest STEM Kindloteka. Z jej zasobów będzie można korzystać indywidualnie lub zapisać dziecko na warsztaty, które rozpoczną się już 8 czerwca 2021 w godzinach 16.00-17.00 - oczywiście – za darmo! Liczba miejsc ograniczona.