Filmowe środy w Ogrodzie 2022 plakatJesteście gotowi na wyjątkową filmową podróż dookoła świata? Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu już wkrótce startuje z drugim sezonem audiowizualnych spotkań w Ogrodzie! W zeszłym roku widzowie spędzili letnie wieczory z oryginalnymi dziełami polskich twórców młodego pokolenia. Tym razem przygotowano niezwykle różnorodny repertuar, w którym znalazły się znakomite i nietuzinkowe filmy z takich krajów jak: Japonia, Francja, Chile, Dania, Polska, Włochy, USA czy Wielka Brytania.

Filmowe środy w Ogrodzie to cykliczne spotkania zaplanowane na cały sezon letni. Zapraszamy do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w każdą środę lipca i sierpnia 2022 (z wyjątkiem 31 sierpnia) o godz. 18.00.

Udział w seansach - bezpłatny.

UWAGA – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokazy odbędą się w Auli.

Przestrzenie kostyla plakatZagłębiowska Mediateka zaprasza na wystawę malarstwa młodej artystki – Stelli Kostyły! Wernisaż wystawy „Przestrzenie” odbędzie się 14 lipca 2022 o godz. 18.00 w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki. Ekspozycję będzie można zwiedzać w godzinach otwarcia placówki w terminie 14.07 – 16.09.2022. Wstęp wolny.

Skrzypek palakat ZMMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza w dn. 2 czerwca – 31 sierpnia 2022 do Galerii Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) do zwiedzania wystawy prac malarskich Grzegorza Skrzypka „Odlotowy świat koniostworków”. Wstęp wolny. 28 CZERWCA 2022 O GODZ. 18.00 odbył się MIDISAŻ WYSTAWY Z UDZIAŁEM ARTYSTY!

Fantastyka22 plakat„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” to trwający ponad tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) kierowany do fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu, jak również wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi pasjonującymi zagadnieniami. W programie projektu znalazły się nie tylko arcyciekawe spotkania autorskie, lecz również koncert, strefa wirtualnej rzeczywistości, tematyczne prelekcje, pokazowa sesja gier RPG, konkursy - literacki i plastyczny, planszowisko oraz pokazy filmowe dla dzieci i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zaczynamy już 3 czerwca 2022!

kindloteka maj plakat ZMMultimedialna przygoda w Świecie Nauki i Fantazji w Zagłębiowskiej Mediatece trwa. W 2022 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu kontynuuje udostępnianie najnowszej części agendy multimedialnej jaką jest STEM Kindloteka. Z jej zasobów można korzystać indywidualnie lub zapisać dziecko na warsztaty - oczywiście – za darmo! Liczba miejsc ograniczona.

Empik go plakatOd 1 maja 2022 Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą bezpłatnie korzystać z dostępu do ponad 50 000 e-booków oraz audiobooków w serwisie Empik Go. Platforma oferuje także podcasty oraz produkcje oryginalne Empik Go. Dostęp jest możliwy poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych, w tym na czytnikach e-booków.