Bodnar plakatFundacja Nie Będziesz Szła Sama serdecznie zaprasza do udziału w ostatnim wydarzeniu w ramach cyklu „SPOTKANIA OKOłoLITERACKIE”, które odbędzie się w Auli partnerującej projektowi Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Już w piątek 9 grudnia 2022 o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Adamem Bodnarem - niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie praworządności, obrońcą praw człowieka i autorem prawdziwie prospołecznych działań. Wstęp wolny.

DKK dyskusyjny klub książki plakatSerdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia 2022 o godz. 18.00 w Pokoju narad Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Członkowie Klubu wraz z Moderatorem omawiać będą książkę "Kamienny sufit" Anny Król. Wstęp wolny.

Świąteczne kolędowanieHo, ho, ho! Coraz bliżej Święta! W piątek 16 grudnia 2022 o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do Świata Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu (ul. Kościelna 11, poziom 1) na wesołą, bożonarodzeniową imprezę dla najmłodszych. Poczujemy razem magię Świąt słuchając bożonarodzeniowych opowieści i wspólnie śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy, zatańczymy razem gwiazdkową zumbę, rozwiążemy wspólnie zimowy quiz. Zapisy w Świecie Nauki i Fantazji tylko do 12 grudnia 2022 do godz. 15.00. Liczba miejsc ograniczona - zapraszamy serdecznie! Udział bezpłatny.

Filmowe środy w Mediatece Z książki na ekran listopad grudzień 2022Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Listopadowe i grudniowe wieczory, tym razem wypełnią nam niezwykłe adaptacje literatury – dramaty, komedie, kryminały i thrillery. Na ekranie pojawią się m.in. Alicia Vikander, Ralph Fiennes, Frances McDormand, Angelina Jolie, Bradley Cooper, Cate Blanchett, Jake Gyllenhaal, Nicole Kidman, Joaquin Phoenix, Lady Gaga i inni. Wstęp wolny.

35 zagłębiowski czwartek plakatZagłębiowska Mediateka, Instytut Zagłębia Dąbrowskiego, Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu zapraszają serdecznie na ostatni w tym roku Zagłębiowski Czwartek. 15 grudnia 2022 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) prof. dr hab. WSH Dariusz Rozmus wygłosi prelekcję „Tajemnice Bukowej Góry". Wstęp wolny.

kwadrans twarza w twarzJuż w listopadzie rusza nowy program kulturalny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. „Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez  swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu youtube.com/@15twt wszystkie odcinki będą publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz  – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.