Uśpiony Mąż plakat Rada Seniorów Miasta Sosnowca oraz Zagłębiowska Mediateka serdecznie zapraszają na wieczór teatralny z udziałem aktorów-seniorów z grupy Meluzyna działającej w ramach Akademii Teatralnej w Energetycznym Centrum Kultury – Miejskiego Domu Kultury im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Proponujemy zabawny i pełny zaskakujących zwrotów akcji spektakl pod intrygującym tytułem „Uśpiony mąż” w reżyserii Ewy Bryk-Nowakowskiej.

colin farrell plakat ZMaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Październikowe, listopadowe i grudniowe wieczory wypełnią nam filmy akcji, melodramaty, komedie kryminalne i widowiska kostiumowe z jednym z najpopularniejszych aktorów irlandzkiego pochodzenia – Colinem Farrellem.  Na ekranie oprócz Farrella pojawią się m.in. Tom Cruise, Angelina Jolie, Forest Whitaker, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes, Matthew McConaughey, Nicole Kidman, Russell Crowe, Ed Harris, Edward Norton, Ewan McGregor, Salma Hayek. Wstęp wolny.

Kiermasz Alberta plakatZagłębiowska Mediateka we współpracy z Fundacją im. Brata Alberta w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych podopiecznych warsztatu Terapii Zajęciowej w Sosnowcu, przy ul. Mikołajczyka. Spotykamy się w Galerii "Pod Świetlikiem" we wtorek 5 grudnia 2023 o godz.12.00. Wernisaż będzie doskonałą okazją do poznania nie tylko prac, ale też samych twórców, którzy z zapałem i szczerością opowiadają o swoich obrazach.

Marcel MossMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie z Marcelem Mossem, promujące jego najnowszą książkę zatytułowaną „99 ofiar Tytusa Mayera”. Spotkanie, które poprowadzi Magdalena Boczkowska, odbędzie się we wtorek 12 grudnia 2023 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Po spotkaniu będzie można nabyć książki Autora i zdobyć cenną dedykację. Wstęp wolny.

kwadrans SIMLATKolejnego gościa „Kwadransa twarzą w twarz” – kulturalnego talk show Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu - nie trzeba nikomu przedstawiać. Wybitny aktor, sosnowiczanin - Łukasz Simlat. Musicie nam wybaczyć w kwestii długości odcinka, ale właściwie to wszystko jest w porządku, bo gości było dwóch, czyli po kwadransie dla każdego ;)

bibliotalk poster
Taniec duszy. Rozmowa z instruktorką flamenco Joanną Mazurek – 17. Odcinek Bibliotalku – kulturalnego podcastu MBP w Sosnowcu

Kolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z Joanną Mazurek, autorką projektu Taniec Duszy. Zapraszamy do słuchania.