Podsiadło spotkanieZagłębiowska Mediateka zaprasza serdecznie na spotkanie z Anną Podsiadło, promujące jej najnowszą książkę „Mister Perfect”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 18.00 w Kawiarni Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Spotkanie poprowadzi Klaudia Pluta. Na spotkaniu będzie można zakupić egzemplarz powieści. Wstęp wolny.

stemowe godziny2a

Jesteście nowocześni i kreatywni? Lubicie nowe technologie i jakże fascynujący świat robotyki? Podejmijcie wyzwanie! Z ogromną przyjemnością zapraszamy całe rodziny na STEM-owe godziny w Mediatece. Spotkajmy się 18 czerwca w godz. 17.00 – 19.00 w  Świecie Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki. Wstęp wolny.

Czytać pisać uważać literatura w dobie ekranów warsztatyFundacja Pracownia Współtwórcza, Zagłębiowska Mediateka, Central for Critical Technology Studies oraz „dwutygodnik.com” zapraszają do udziału w projekcie wzmacniania kompetencji czytelniczych w epoce cyfrowej „Czytać, pisać, uważać – literatura w dobie ekranów”, w ramach którego zorganizowane zostaną warsztaty dla młodzieży, a także cykl spotkań. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i odbędą się w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu (ul. Kościelna 11). Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytać pisać uważać spotkania ze specjalistamiFundacja Pracownia Współtwórcza, Zagłębiowska Mediateka, Central for Critical Technology Studies oraz „dwutygodnik.com” zapraszają do udziału w projekcie „Czytać, pisać, uważać – literatura w dobie ekranów”, w ramach którego zorganizowane zostaną warsztaty dla młodzieży, a także cykl spotkań. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i odbędą się w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu (ul. Kościelna 11). Spotkania z zaproszonymi gośćmi poprowadzą Anna Cieplak i Michał Krzykawski.

Film po ukraińsku 2024Już 1 czerwca 2024 (sobota) o godz. 13.00 Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza na wyjątkowy pokaz filmowy, przeznaczony dla widzów posługujących się językiem ukraińskim. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będzie piękna i wzruszająca bajka o fascynującym świecie leśnych zwierząt. Wyjątkowo – bajka wyświetlona zostanie w wersji z ukraińskim dubbingiem i polskimi napisami. Wstęp wolny.

FPF czerwiec 2024Już 1 czerwca 2024 (sobota) o godz. 11.00 Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza na Familijny Pokaz Filmowy. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będzie pełna humoru animacja oparta na kultowej grze komputerowej z lat osiemdziesiątych. Wstęp wolny.