Filmowe środy w Ogrodzie 2022 plakatJesteście gotowi na wyjątkową filmową podróż dookoła świata? Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu już wkrótce startuje z drugim sezonem audiowizualnych spotkań w Ogrodzie! W zeszłym roku widzowie spędzili letnie wieczory z oryginalnymi dziełami polskich twórców młodego pokolenia. Tym razem przygotowano niezwykle różnorodny repertuar, w którym znalazły się znakomite i nietuzinkowe filmy z takich krajów jak: Japonia, Francja, Chile, Dania, Polska, Włochy, USA czy Wielka Brytania.

Filmowe środy w Ogrodzie to cykliczne spotkania zaplanowane na cały sezon letni. Zapraszamy do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w każdą środę lipca i sierpnia 2022 (z wyjątkiem 31 sierpnia) o godz. 18.00.

Udział w seansach - bezpłatny.

UWAGA – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokazy odbędą się w Auli.

L2022 abc emocji gramy emocje plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i opiekunów, do udziału w sobotnich spotkaniach plenerowych „ABC emocji”. Gośćmi ostatniego, tym razem teatralnego, spotkania będą przedstawicielki Teatru Zagłębia w Sosnowcu – aktorka Agnieszka Bałaga-Okońska i edukatorka Agata Kędzia. Zapraszamy już 20 sierpnia 2022 o godz. 11.00 do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. W przypadku deszczu – spotkanie odbędzie się wewnątrz budynku Mediateki. Przed i po spotkaniu, do udziału w animacjach, zaprasza Niekawiarnia w Mediatece.  Wstęp wolny.

NC22
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, organizowanej przez Parę Prezydencką RP. Zaplanowane z tej okazji spotkania odbędą się w sobotę 3 września 2022 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki, Bibliotece Młodzieżowej i Filiach nr 1, 3, 6, 7, 10, 13, 15. Podczas tych wyjątkowych sobotnich spotkań literackich, uczestnicy wspólnie odczytają fragmenty „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza i wezmą udział w szeregu atrakcji towarzyszących.

Honorowym patronem sosnowieckiej odsłony Narodowego Czytania został Prezydent Miasta Sosnowca – Pan Arkadiusz Chęciński. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem spotkań.

L2022 Alpaki plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnej wycieczce do Alpakarni w Poczesnej. Kiedy? W czwartek 25 sierpnia 2022. Obowiązują zapisy - decyduje kolejność zgłoszeń (zapisy ruszają 17 sierpnia 2022 od godz. 11.00). Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wycieczki i przypominamy o konieczności dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów (do pobrania ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl). BRAK WOLNYCH MIEJSC!

L2022 WYCIECZKA ARBORETUM plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnej wycieczce do królestwa drzew - Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Kiedy? W czwartek 18 sierpnia 2022. Obowiązują zapisy - decyduje kolejność zgłoszeń (zapisy ruszają 11 sierpnia 2022 od godz. 11.00). Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wycieczki i przypominamy o konieczności dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów (do pobrania ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl). BRAK WOLNYCH MIEJSC

Bajki z kraju kwitnącej wiśniMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i opiekunów, do udziału w 9 bezpłatnych seansach filmowych. W repertuarze znajdą się filmy animowane stworzone przez słynne japońskie studio filmowe Ghibli. Zapraszamy w każdy wtorek lipca i sierpnia 2022 o godz. 11.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny!