Spektrum autyzmu konferencja plakatSzkoła Podstawowa nr 8 w Sosnowcu wraz ze współorganizatorem - Centrum Doskonalenia Nauczycieli, zaprasza na bezpłatną zagłębiowską konferencję dla rodziców, nauczycieli i specjalistów „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla ucznia w spektrum autyzmu (ASD) w systemie edukacji” organizowaną 5 kwietnia 2023 w godz. 9.00-14.00 w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu.

F15 Zagórska Senioriada plakatFilia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza na kolejną Zagórską Senioriadę, która odbędzie się we wtorek 28 marca 2023 o godz. 10.00, w siedzibie biblioteki przy ul. S. Kisielewskiego 9a. Zapraszamy seniorów i wszystkich chętnych. Wstęp wolny.

Familijny Pokaz Filmowy kwiecień 2023Już 1 kwietnia 2023 (sobota) o godz. 11.00 Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza na Familijny Pokaz Filmowy. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będzie pełny mrocznego humoru, a zarazem wzruszający film familijny o tym, że – tak naprawdę - czarownice mogą się kryć wszędzie! Uwaga – będzie trochę strasznie, dlatego film polecamy dzieciom od lat 8. Wstęp wolny.

Małgorzata Saniak-GrabowskaW kolejnym "Kwadransie twarzą w twarz" – talk show Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu - rozmowa z urodzoną w Lublinie, ale całkiem już sosnowiecką aktorką o stu twarzach - Małgorzatą Saniak-Grabowską. Nasza gościni nie ogranicza się jednak tylko do swojego wyuczonego zawodu. W jakiej jeszcze sferze działa? Jakie ma plany? Czy zawsze chciała być aktorką? Zapraszamy na kolejny "Kwadrans twarzą w twarz" i wybaczcie - gdy rozmawiają kobiety, to nici z kwadransa… :)

kobieta w roli głównej plakat ZMMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Marcowe wieczory, jak co roku, wypełnią nam pełne emocji filmy opowiadające o silnych, przebojowych i fascynujących kobietach. UWAGA – nasze pokazy przeznaczone są nie tylko dla kobiet! Na ekranie pojawią się niezwykle zdolne aktorki, m.in. Florence Pugh, Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie, Nadine Labaki, Renée Zellweger, Jennifer Lopez. Wstęp wolny.

bibliotalk nadzieja na domKolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z Angelą Pawlaczek i Aleksandrą Szczęśniak ze Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom”, działającego przy sosnowieckim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Zapraszamy do słuchania.