Blisko domu a ciekawie plakatZagłębiowska Mediateka zaprasza na wystawę fotograficzną „Blisko domu, a ciekawie”, na której zaprezentowane zostaną najciekawsze turystycznie i krajoznawczo (aczkolwiek to wybór subiektywny) obiekty i miejsca z okolic Zagłębia Dąbrowskiego. To rekomendacja Mediateki na czas pandemii – wycieczki krótkie i dłuższe, piesze i rowerowe, w miejsca bliskie, może już znane, ale nie do końca poznane. Wystawę można oglądać od 12 kwietnia do 24 maja 2021 w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny!

Plakat - DKK dyskusyjny klub książkiMiło nam zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Tym razem będzie to spotkanie w formie online i odbędzie się dnia 19 kwietnia 2021 o godzinie 17.00. Omówiona zostanie książka Petera Ackroyda "Blake". Poniżej przedstawiamy prostą instrukcję - krok po kroku - jak dołączyć do spotkania online.

Witam się wiosno - plakat do wystawyOd 6 kwietnia do 8 maja 2021 Zagłębiowska Mediateka (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) serdecznie zaprasza do zwiedzania pogodnej, optymistycznej i tętniącej kolorami wystawy malarstwa znanej sosnowiczanom pasjonatki sztuki – Wiesławy Michalskiej. Ekspozycja „Witam cię wiosno!” będzie prezentowana w Galerii „Pod Świetlikiem”, w godzinach otwarcia placówki. Wszystkie wyselekcjonowane przez Autorkę prace powstały w technice akrylowej. Warto dodać, że jest to już czterdziesta trzecia indywidualna wystawa Artystki! Wstęp wolny.

PPI pokój pracy indywidualnejSzukasz cichego i bezpiecznego miejsca do pracy? Wszystko, czego potrzebujesz, zapewni Ci POKÓJ PRACY INDYWIDUALNEJ!

Każdy czytelnik Zagłębiowskiej Mediateki może bezpłatnie skorzystać z nowoczesnego pokoju pracy indywidualnej, wyposażonego w profesjonalny sprzęt dla osób niewidomych i niedowidzących. Projekt udało się zrealizować dzięki wsparciu finansowemu przekazanemu przez amerykańską Fundację Timkena. Pomieszczenie zostało również przystosowane do wymagań czytelników pełnosprawnych, poszukujących jedynie możliwości spokojnej pracy w ciszy i odosobnieniu.

Bibliotalk plakatJuż jest! Drugi odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Marcowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony został magii kina. W roli gościa wystąpiła Kinga Baranowska-Jaworek, filmoznawczyni, specjalistka ds. promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Komunikat - biblioteki otwarteDrodzy Czytelnicy, w oparciu o rekomendacje Biblioteki Narodowej, umożliwiającej pozostawienie otwartych bibliotek, informujemy że wszystkie nasze placówki (wypożyczalnie) pozostają otwarte wg normalnego harmonogramu dostępnego na stronie internetowej Biblioteki. Natomiast z jedynej otwartej Czytelni można korzystać w Zagłębiowskiej Mediatece.

Do Waszej dyspozycji oddajemy również Pokój Pracy Indywidualnej oraz Strefę Kinomana (pomieszczenia są regularnie dezynfekowane i można z nich korzystać po wcześniejszej rezerwacji w Multimediach dla Dorosłych). Jednocześnie polecamy korzystanie z naszych książkomatów i wrzutni, umożliwiających maksymalne ograniczenie kontaktu z pracownikami i innymi użytkownikami Biblioteki.

O ewentualnych zmianach w obostrzeniach będziemy informować na bieżąco we wszystkich dostępnych kanałach informacyjnych.