świąteczna paka dla zwierzakaKto z Was chciałby pomóc zwierzakom ze schroniska albo właśnie robi porządki w szafie i domu przed nadchodzącymi świętami? Komu bije serce dla zwierząt i chciałby im pomóc, podarować nowe rzeczy lub pozbyć się starych, a może ofiarować nam dary: koce, ręczniki, poszewki na pościel, suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, kociąt i szczeniąt, preparaty witaminowe, żwirek dla kotów – bentonitowy, zwykły, bezzapachowy, smycze parciane (ok. 1,5 m), obroże zwykłe, regulowane, zabawki dla kotów i psów (szczególnie wędki, piłeczki, szarpaki), małe drapaki dla kotków. Dary należy przynieść do Filii nr 20 - Stary Sosnowiec, ul. Piłsudskiego 19. Czas trwania zbiórki: 27.11-15.12.2023. Za wszystkie odruchy serca - serdecznie dziękujemy!

Uśpiony Mąż plakat Rada Seniorów Miasta Sosnowca oraz Zagłębiowska Mediateka serdecznie zapraszają na wieczór teatralny z udziałem aktorów-seniorów z grupy Meluzyna działającej w ramach Akademii Teatralnej w Energetycznym Centrum Kultury – Miejskiego Domu Kultury im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Proponujemy zabawny i pełny zaskakujących zwrotów akcji spektakl pod intrygującym tytułem „Uśpiony mąż” w reżyserii Ewy Bryk-Nowakowskiej.

colin farrell plakat ZMaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Październikowe, listopadowe i grudniowe wieczory wypełnią nam filmy akcji, melodramaty, komedie kryminalne i widowiska kostiumowe z jednym z najpopularniejszych aktorów irlandzkiego pochodzenia – Colinem Farrellem.  Na ekranie oprócz Farrella pojawią się m.in. Tom Cruise, Angelina Jolie, Forest Whitaker, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes, Matthew McConaughey, Nicole Kidman, Russell Crowe, Ed Harris, Edward Norton, Ewan McGregor, Salma Hayek. Wstęp wolny.

Kiermasz Alberta plakatZagłębiowska Mediateka we współpracy z Fundacją im. Brata Alberta w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych podopiecznych warsztatu Terapii Zajęciowej w Sosnowcu, przy ul. Mikołajczyka. Spotykamy się w Galerii "Pod Świetlikiem" we wtorek 5 grudnia 2023 o godz.12.00. Wernisaż będzie doskonałą okazją do poznania nie tylko prac, ale też samych twórców, którzy z zapałem i szczerością opowiadają o swoich obrazach.

bezpłatne konsultacje US sosnowiecUrząd Skarbowy w Sosnowcu i Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zapraszają mieszkańców na bezpłatne konsultacje z pracownikiem Urzędu Skarbowego, które odbędą się w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11) 7 grudnia 2023 roku (czwartek) w godzinach 9:00 - 13:00.

takty i riffy plakat ZMMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Filia nr 7 – Dańdówka, serdecznie zaprasza na wystawę muzyczną "Takty, riffy, beaty". To wystawa wybranych prac z dwóch wystaw, jakie można było oglądać w przeszłości w Zagłębiowskiej Mediatece - „Takty i riffy” oraz "Raport z osiedla – sosnowiecki rap". Ekspozycję można oglądać od 7 grudnia 2023 do 31 stycznia 2024 w Filii nr 7 – „BIBLIOSFERA” – Dańdówka, przy ul. Kalinowej (pawilon)

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).