9SJT konkurs skeczeMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Organizator 9. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – serdecznie zaprasza uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z terenu Sosnowca do udziału w przeglądzie teatralnym „Śmiechu warte”. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Szczegółowy regulamin konkursu i karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl

plakat konkurs karykaturaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Organizator 9. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe do udziału w konkursie plastycznym na karykaturę znanej i rozpoznawalnej aktorki lub aktora ze świata filmu i teatru. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Szczegółowy regulamin konkursu i karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl

W tegorocznej edycji konkursu #KLASYKODNOWA dominował teatr amatorski. Konkurs dla młodzieży, organizowany przez Filię nr 7 - BIBLIOSFERA ma za zadanie rozbudzić zainteresowanie literaturą. Utwory przygotowane w formie filmiku muszą pochodzić z domeny publicznej (polona.pl; wolnelektury.pl), a technika wykonania jest dowolna. Do tej pory młodzież rapowała utwory Słowackiego, śpiewała wiersze Mickiewicza lub tworzyła z klasyków przedstawienia teatralne. W tym roku Jury przyznało I i II miejsce oraz dwa wyróżnienia.

Z przyjemnością informujemy, że przedwakacyjny konkurs plastyczny „Gdy dorosnę zostanę…”, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, cieszył się ogromnym powodzeniem wśród dzieci, chcących pochwalić się swoimi marzeniami i planami na przyszłość. Na konkurs wpłynęło 195 prac z całej Polski. Wśród wymarzonych karier zawodowych dzieci najczęściej wybierały profesje takie jak: strażak, weterynarz, kucharz, malarz, lekarz, policjant czy fryzjer. Ale nie zabrakło dentystów, bibliotekarzy, architektów, księgowych i prezydentów. Po długich obradach, Jury postanowiło nagrodzić prace następujących uczestników:

Konkurs fotograficzny FANTASTYKA2023Zagłębiowska Mediateka – Organizator projektu Fantastyka 2023 – serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe do udziału w konkursie na kolaż fotograficzny „Fantastyka 2023: Cosplay niskokosztowy". Zachęcamy do zapoznania się z poniższym regulaminem. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne!

Konkurs literacki FANTASTYKA2023Zagłębiowska Mediateka – Organizator projektu Fantastyka 2023 – serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe do udziału w konkursie na opowiadanie utrzymane w stylistyce cyberpunkowej lub postcyberpunkowej „Fantastyka 2023: Więcej niż człowiek". Zachęcamy do zapoznania się z poniższym regulaminem. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne!