Z przyjemnością informujemy, że konkursy ogłoszone z okazji „Wrześniowego Miodobrania” zostały oficjalnie zakończone, a laureaci wybrani. W obu konkursach wpłynęło kilkanaście prac, wykonanych przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe z całej Polski. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Pszczelego Festynu Rodzinnego, który odbędzie się 17 września 2022 r. (sobota) w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Osobom spoza terenu województwa śląskiego, nagrody zostaną przekazane drogą pocztową. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy wygranej! Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych.

Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy akcji „Moc eMOCji, czyli lato z biblioteką” – choć trudno w to uwierzyć – wakacje 2022 dobiegły końca. Za nami wycieczki, warsztaty, happeningi, pokazy filmowe i spotkania plenerowe. Za nami również ogólnopolskie konkursy – plastyczne, literackie, fotograficzne. W związku z powyższym, przedstawiamy listę laureatów wszystkich konkursów. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród podczas finału akcji letniej – w środę 31 sierpnia 2022 o godz. 17.00 do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki. Nagrody dla laureatów z dalszych zakątków Polski wyślemy pocztą.

Atlas roślin miododajnychZapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w ogólnopolskim konkursie o pszczołach organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Konkurs „Atlas roślin miododajnych” skierowany jest do osób  w wieku od 16 lat. Zadanie konkursowe  polega na stworzeniu zielnika roślin miododajnych, czyli roślin zaliczanych do grupy pszczelarskich lub pożytkowych. Jest on organizowany w ramach projektu budowania Sosnowieckiej Pszczelej Ścieżki, zainicjowanego przez Urząd Miasta w Sosnowcu. Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową można dostarczyć osobiście do siedziby Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) lub przesłać drogą pocztową. Konkurs rozpoczyna się 8 lipca, a kończy 31 sierpnia 2022 r. Laureaci zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub mailowo. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu 17 września 2022 r. podczas Pszczelego Festynu w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki.

Pszczoła superbohaterkaZapraszamy dzieci oraz młodzież do udziału w ogólnopolskim  konkursie o pszczołach organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Konkurs „Pszczoła – superbohaterka” skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat. Polega on na wykonaniu komiksu z pszczołą bohaterką w roli głównej. Jest on organizowany w ramach projektu budowania Sosnowieckiej Pszczelej Ścieżki, zainicjowanego przez Urząd Miasta w Sosnowcu. Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową można dostarczyć osobiście do siedziby Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) lub przesłać drogą pocztową. Konkurs rozpoczyna się 8 lipca, a kończy 31 sierpnia 2022 r. Laureaci zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub mailowo. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu 17 września 2022 r. podczas Pszczelego Festynu w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki.

Dostępny jest już pokonkursowy e-book! Na jego stronach znajdziecie dziewięć opowiadań które, zdaniem jury, szczególnie zasłużyły na wyróżnienie. Wszyscy macie teraz okazję poznać, jak zacięta była rywalizacja, oraz jak różnorodne były nadesłane prace. Lub, mówiąc nieco inaczej, macie okazję przekonać się jak trudnym zadaniem było wybranie zwycięzców. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was wszystkich do zapoznania się z tymi cudownymi, czasami nieco szalonymi, wytworami wyobraźni uczestników konkursu "Wschód i Zachód", organizowanego w ramach "Fantastyki2022".

Drodzy Czytelnicy, zostaliśmy zasypani pracami plastycznymi z całej Polski. Na konkurs „Oswojone strachostwory”, organizowany w ramach akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką”, nadesłaliście ponad 100 arcyciekawych obrazków. Wybór najpiękniejszych i najbardziej kreatywnych był naprawdę trudny. Jednakże regulamin to regulamin, w związku z czym z radością ogłaszamy następujące wyniki: