Jędryka 2Październikowy Zagłębiowski Czwartek przyciągnął rekordową publiczność. Ponad sto osób wysłuchało krótkiej prelekcji poświęconej urodzonemu w Sosnowcu reżyserowi, Stanisławowi Jędryce. Słuchacze dowiedzieli się, jak skomplikowane były rodzinne relacje Jędryki, jak wyglądało jego dzieciństwo, skąd wzięła się miłość do kina. Mieli także okazję obejrzeć kilka unikatowych zdjęć. Po prelekcji wyemitowany został film "Zielone lata" oparty na powieści Jerzego Przeździeckiego "Troje znad Czarnej Rzeki". Film kręcony był w Sosnowcu w 1979 r., głównie na Dolnej Środuli i Konstantynowie i opowiada o wojennych losach trójki dziecięcych przyjaciół - Polaka Wojtka, Żyda Abramka i Niemki Erny.

Następny Zagłębiowski Czwartek już za miesiąc!

 

 

 

 

 

„Socjofobie Popmorpha" – wystawa Sebastiana „Stecyka” SteciaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Galerii Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na wystawę prac Sebastiana „Stecyka” Stecia - „Socjofobie Popmorpha". Wstęp wolny. Przygotowana ekspozycja to zbiór grafik powstałych w różnych okresach życia artysty, który do tej pory kojarzony był głównie z działalnością muzyczną, jednak prace graficzne tworzył już od wielu lat. Wystawa zaprezentowana w Zagłębiowskiej Mediatece jest swego rodzaju graficznym debiutem Sebastiana Stecia.

Grafika reklamująca siódmą Sosnowiecką Jesień TeatralnąSerdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki teatru, literatury i sztuki oraz sympatyków Zagłębiowskiej Mediateki do oglądania fotograficznej relacji z imprez wchodzących w skład programu 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej (1-15 października 2021).

Wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w SosnowcuW poniedziałek 18 października 2021 w Galerii „Pod świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki odbył się wernisaż wystawy rękodzieła i kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Ekspozycja będzie prezentowana w dn. 18 października – 30 listopada 2021, w godzinach otwarcia instytucji. Wstęp wolny. Zapraszamy!

245270455 1028430267979575 3487745844849251186 nPomimo jesiennej pory, w naszej #STEMKindloteka jest nadal radośnie i kolorowo. A skoro właśnie trwa 2-tygodniowy #CodeWeek, nasi młodzi kodołamacze mają jeszcze więcej frajdy z tworzenia nowoczesnych projektów. Tym razem zaczęliśmy od czegoś trudniejszego i powstały pierwsze prototypy w aplikacji w MarvelApp. #AmazonPomagamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Fantastyka2021 - grafika promująca projektFantastyka2021 to trwający tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu), kierowany do miłośników fantastyki i osób, które dopiero chcą wkroczyć w świat magii, niewyjaśnionych zjawisk i tajemnic. W programie m.in.: plenerowy piknik z wikingami, wystawa, spotkanie autorskie, konkurs literacki, seans filmowy, panel dyskusyjny, sesja gier RPG. Wstęp na wszystkie wydarzenia – bezpłatny! Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących fantastyczny tydzień w Mediatece. Zapraszamy do oglądania!