Słoneczniki 2022 Drodzy Czytelnicy, czy podobały Wam się zajęcia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu w ramach zeszłorocznej literacko-artystycznej akcji letniej dla dzieci "Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką"? Jeśli tak – bardzo prosimy o wsparcie w plebiscycie na najlepsze inicjatywy dla dzieci, prowadzone na terenie województwa śląskiego w minionym roku.

Chwalimy się! Nasza Biblioteka otrzymała wyróżnienie w akcji #bibliotekaprzyjaznadzieciom , która prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, zwracała uwagę na ogromny potencjał bibliotek – tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, poza szkołą, jedyną formą rozwoju młodego człowieka, ale i tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej.

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora nr 10/2022 z dniem 01.07.2022 r. następuje zmiana godzin otwarcia Filii nr 5 - Walcownia (ul. M. Maliny 39):

LegimiDrodzy Czytelnicy! Miłośnicy książek do słuchania! Z radością informujemy, że w czerwcu korzystając z bezpłatnych kodów do serwisu LEGIMI, rozdawanych przez naszą Bibliotekę, uzyskacie dostęp nie tylko do e-booków, ale również audiobooków i synchrobooków! Warto skorzystać 🙂

Legimi plakatKochasz czytać? Lubisz kontakt z tradycyjnymi książkami, ale nieobce Ci nowe technologie i urządzenia zaprojektowane dla czytelniczej wygody i oszczędności czasu? Mamy ofertę specjalnie dla Ciebie! Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, w tym nowoczesna Zagłębiowska Mediateka, każdego miesiąca rozdaje 50 bezpłatnych kodów dostępu do serwisu Legimi! Aby otrzymać kod wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki i zgłosić się do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – osobiście, telefonicznie lub mailowo. A potem czytać i słuchać – w samochodzie, przy gotowaniu, na spacerze z psem, w podróży – gdzie i kiedy chcecie. To co – skorzystacie? Uwaga - sierpniowe kody już rozdane!

Pod Słonecznikiem plakatFilia nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na kreatywne warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży w świetlicy polsko-ukraińskiej „Pod Słonecznikiem”. Kiedy? Od 9 kwietnia 2022. W środy w godz. 15.00-17.00  i soboty w godz. 11.00 – 13.00. UWAGA - OSTATNIE ZAJĘCIA W ŚWIETLICY ODBĘDĄ SIĘ 11 CZERWCA 2022.