MBP w Sosnowcu ponownie może się pochwalić ogromnym sukcesem. Zgłoszone do konkursu grantowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekty: „Fantastyka 2023. Więcej niż człowiek” i „Teatr z przymrużeniem oka. 9. Sosnowiecka Jesień Teatralna", otrzymały dofinansowania opiewające na niebagatelne kwoty: 20 625 zł i 22 200 zł. Dzięki otrzymanym dofinansowaniom, w czerwcu odbędzie się czwarta edycja imprezy poświęconej literaturze fantastycznej, ukazująca świat fantazji przez pryzmat różnych dziedzin kultury. Natomiast we wrześniu Biblioteka zorganizuje 9. edycję cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej.

Szczegóły projektów będą systematycznie publikowane na stronie MBP: www.biblioteka.sosnowiec.pl, ale już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanych wydarzeniach. Wspólnie z pewnością nie będziemy się nudzić!

Miło nam poinformować, że od lutego 2023 zacieśniliśmy współpracę i podpisaliśmy stosowne porozumienie z IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Wychodząc naprzeciw potrzebie integracji i nieodpłatnego współdziałania przy programie matury międzynarodowej (International Baccalaureate Diploma Programme), o który ubiega się sosnowiecki „Staszic” deklarujemy wsparcie merytoryczne. Mamy nadzieję, że wkrótce powitamy licealistów piszących prace badawcze i będziemy mogli służyć im pomocą. Proponujemy zajęcia warsztatowe organizowane przez specjalistów-bibliotekarzy dotyczące sporządzania bibliografii tematycznych niezbędnych przy pisaniu prac akademickich; dostęp do zbiorów tradycyjnych (drukowanych) oraz krajowych i międzynarodowych baz naukowych zbiorów elektronicznych;  wymianę doświadczeń z biblioteką szkolną w zakresie działań na rzecz promowania czytelnictwa, uczestnictwo w regionalnych, krajowych i międzynarodowych projektach literacko-artystycznych organizowanych przez sosnowiecką Bibliotekę.

Zaproszenie do składania ofert na wynajem lokalu użytkowego usytuowanego na parterze Zagłębiowskiej Mediateki Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu z przeznaczeniem na organizację i prowadzenie kawiarni (małej gastronomii).

Drodzy Czytelnicy, informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 24/2022 Dyrektora MBP w Sosnowcu, od dn. 1 stycznia 2023 Filia nr 13 - Maczki przy ul. Krakowskiej 26, będzie czynna w zmienionych godzinach:

Z przyjemnością informujemy, że konkursy „Chatka dla jeża” oraz „Świat, nasz WSPÓLNY dom” zostały zakończone, a laureaci wybrani. Oba konkursy zorganizowane zostały w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Edukacji Globalnej 2022. Konkurs „Chatka dla jeża” skierowany został do klas i grup przedszkolnych z terenu województwa śląskiego. Polegał na wykonaniu domku, w którym zamieszkać może jeż szukający schronienia na zimę. W konkursie zostało zgłoszonych wiele domków, spełniających regulaminowe kryteria, dlatego wybór tych najpiękniejszych był niezwykle trudny.