Przestrzeń Słowa 2023 plakat głównyW dniach 14 - 29 października 2023 w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu), odbędzie się trzecia edycja międzynarodowego wydarzenia literacko-muzycznego pn. Festiwal Przestrzeń Słowa. W ciągu szesnastu październikowych dni w Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbędzie się dziewięć spektakularnych, interdyscyplinarnychwydarzeń, podczas których wystąpi 33znakomitych artystek i artystów – pisarek/pisarzy, poetek/poetów i muzyków.

9SJT Idź serdeńko bo cię trzepnę ZMMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator 9. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy popularyzującej twórczość Aleksandra FredryIdź serdeńko, bo Cię trzepnę!”. Ekspozycja udostępniana będzie w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, od 22 września do 31 października 2023, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

KME ROKKlub Myśli Ekologicznej, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zapraszają na 87. spotkanieKlubu Myśli Ekologicznej, które odbędzie się we wtorek 3 października 2023 o godz. 17.30 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. W programie prelekcja dra Jakuba Roka„Czy świat bez wzrostu jest możliwy?”. Spotkanie będzie także transmitowane online na Facebooku oraz na kanale YouTube. Wstęp wolny.

colin farrell plakat ZMaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Październikowe, listopadowe i grudniowe wieczory wypełnią nam filmy akcji, melodramaty, komedie kryminalne i widowiska kostiumowe z jednym z najpopularniejszych aktorów irlandzkiego pochodzenia – Colinem Farrellem.  Na ekranie oprócz Farrella pojawią się m.in. Tom Cruise, Angelina Jolie, Forest Whitaker, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes, Matthew McConaughey, Nicole Kidman, Russell Crowe, Ed Harris, Edward Norton, Ewan McGregor, Salma Hayek. Wstęp wolny.

SJT2023 plakat główny22 września 2023 rozpocznie się 9. edycja Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Projekt ten od ośmiu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i dużą frekwencją wśród mieszkańców regionu. Impreza organizowana przez Zagłębiowską Mediatekę ma na celu przyciągnięcie miłośników teatru i literatury, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SJT2023 nowoczesny senior ZMMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator 9. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – serdecznie zaprasza w środę 27 września 2023 o godz. 11.00 do Sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 na zajęcia dla seniorów dotyczące korzystania z nowoczesnych technologii – „Nowoczesny senior - Fredro na czytnikach Kindle”. Obowiązują zapisy. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. BRAK WOLNYCH MIEJSC.