Jacek Jakubek - foto15 czerwca 2021 w Zagłębiowskiej Mediatece odbyło się długo oczekiwane spotkanie regionalne. Gościem Zagłębiowskiej Mediateki był Jacek Jakubek, autor książki "Od Granicy do Maczek. Historia budowlana dworca kolejowego Sosnowiec-Maczki" (2021), powstałej w rezultacie badań architektonicznych, przeprowadzonych w trakcie prac remontowych obiektu. Prelekcja połączona z prezentacją zdjęć odbyła się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11).

Jacek Jakubek - foto  Jacek Jakubek - foto  Jacek Jakubek - foto  Jacek Jakubek - foto
 Jacek Jakubek - foto

Jacek Jakubek - konserwator zabytków architektury, badacz architektury, historyk. Od kilkunastu lat związany ze służbami konserwatorskimi. Przez niemal 5 lat, pracując w Urzędzie Miejskim, zajmował się ochroną zabytków w Sosnowcu. Obecnie jest pracownikiem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach.
W obszarze jego zainteresowań badawczych znajdują się obiekty dworcowe, architektura drewniana oraz architektura początku XX wieku.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Dyskusyjnych  Klubów Książki, realizowanego we współpracy z Biblioteką Śląską, Instytutem Książki i Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.