AbramowiczMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz, zorganizowane z okazji tegorocznego Dnia Świętego Patryka, promujące jej najnowszą książkę zatytułowaną „Irlandia wstaje z kolan”. Spotkanie, które poprowadziła Magdalena Boczkowska, odbyło się w poniedziałek 18 marca 2024 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Po spotkaniu można było nabyć książki Autorki i zdobyć cenną dedykację. Współorganizatorem spotkania była Studencka Księgarnia Językowa z Sosnowca.

 

 

 Abramowicz Abramowicz Abramowicz Abramowicz
 Abramowicz Abramowicz Abramowicz Abramowicz
 Abramowicz Abramowicz Abramowicz Abramowicz
 Abramowicz Abramowicz Abramowicz Abramowicz
 Abramowicz Abramowicz   

 

 

Marta Abramowicz  – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć. Zawsze najbliżsi jej byli wykluczeni, więc od lat z różnymi organizacjami pozarządowymi szuka sposobów na zmianę świata. Jedna z dwunastu Superbohaterek Wysokich Obcasów 2019. (źródło: Wydawnictwo Krytyka Polityczna). Jej książki doceniane są za bezkompromisowe ujawnianie prawdy i za empatię, z jaką pisze o swoich bohaterkach i bohaterach.

Twórczość:

 • Zakonnice odchodzą po cichu /2016/
 • Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica /2018/
 • Irlandia wstaje z kolan /2023/

Autorka o książce „Irlandia wstaje z kolan”:

„Napisałam tę książkę, bo chciałam dowiedzieć się, jak oni to zrobili. Zrozumieć, co się stało, że ten katolicki kraj rozliczył Kościół ze wszystkich nadużyć, zdetronizował księży, a potem wolą swoich obywateli w powszechnym głosowaniu odrzucił katolicką moralność. Co sprawiło, że Irlandczycy przestali wierzyć w nauki przedmałżeńskie i odrzucili wiedzę o seksie wyniesioną z niedzielnych kazań? Czym się od nich różnimy, skoro u nas wciąż to niemożliwe?”.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).