Koncert Oleś Brothers - fotoW piątek 27 stycznia 2023 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, odbył się koncert Laureatów Nagrody Miasta Sosnowca - Oleś Brothers. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory z albumu „Spirit of Nadir”.

Spotkanie z Jarosławem KurskimW czwartek 26 stycznia 2023 Zagłębiowska Mediateka zorganizowała spotkanie z dziennikarzem, redaktorem „Gazety Wyborczej”, Jarosławem Kurskim, który ostatnio opublikował głośną książkę poświęconą historii swojej rodziny, a zatytułowaną "Dziady i dybuki". Spotkanie odbyło się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Rozmowę poprowadziła Magdalena Boczkowska. Partnerem spotkania była Studencka Księgarnia Językowa z Sosnowca.

Pshemsky - midisaż wystawyMidisaż wystawy fotografii „Pshemsky - proza życia” odbył się w piątek 20 stycznia 2023 w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 9.01–25.02.2023 - przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się z bliska prezentowanym pracom w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

Zagłębiowski Czwartek - zamek w KoziegłowachZa nami pierwszy w nowym roku Zagłębiowski Czwartek! Tym razem miłośnicy historii regionu poznali tajemnice, jakie kryją się za odkryciem zamku w Koziegłowach. Czwartek swoją obecnością zaszczycił także burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, pan Jacek Ślęczka, który wręczył dr Magdalenie Boczkowskiej z Zagłębianów i prof. Dariuszowi Nawrotowi z Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego pamiątkowe medale z postacią Krystyna - jednego z właścicieli koziegłowskiego zamku.

Poranki kiedy wracamy do domówZagłębiowska Mediateka miała przyjemność zorganizować przedpremierowy pokaz filmu krótkometrażowego „Poranki kiedy wracamy do domów”. Po seansie odbyło się spotkanie z twórcami – Kolektywem Kuzyni. Wydarzenie miało miejsce w piątek 13 stycznia 2023 roku o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.

Wernisaż wystawy Adama BitaZagłębiowska Mediateka zaprasza w magiczną, tętniącą kolorytem przeróżnych regionów, panoramiczną podróż dookoła świata. Wernisaż wystawy fotografii Adama Bita „45 metrów dookoła świata” odbył się w czwartek 5 stycznia 2023 w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Wystawa będzie prezentowana w terminie 5.01–9.02.2023 w godzinach otwarcia Zagłębiowskiej Mediateki.