poczuj bluesa Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała zaszczyt zaprosić w dn. 29 lutego 2024 o godz. 18.00 do Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) na pokaz filmu dokumentalnego o muzyce bluesowej pt. „Poczuj Bluesa". Po seansie odbył się panel dyskusyjny - o kondycji i stanie „polskiego bluesa” rozmawiali zaproszeni goście - Rafał „Chiro” Chirowski, Bogdan Rumiak  i Michał Starzyński.

 

 poczuj bluesa  poczuj bluesa  poczuj bluesa  poczuj bluesa
 poczuj bluesa  poczuj bluesa   

„Jeśli spojrzeć na ilość festiwali bluesowych w Polsce to wydawać by się mogło, iż jest to gatunek popularny w naszym kraju. Ale czy tak naprawdę jest? Co stanowi istotę bluesa, dlaczego artyści grają ten rodzaj muzyki, choć nie zawsze idzie to w parze z komercyjnym sukcesem? Postanowiłem przyjrzeć się temu bliżej i w efekcie powstał film dokumentalny, na który składają się fragmenty wywiadów jakie przeprowadziłem z naszymi lokalnymi muzykami, dziennikarzami i propagatorami bluesa” – mówi pomysłodawca i inicjator wydarzenia Michał Starzyński.

Po prezentacji filmu odbył się panel dyskusyjny. O kondycji i stanie „polskiego bluesa” rozmawiali zaproszeni goście:

Rafał „Chiro” Chirowski - Dziennikarz i prezenter radiowy obecnie związany z Radiem Katowice. Muzyk i autor tekstów, choć sam woli określenie pseudograjek-wierszokleta. Gitarzysta i wokalista zespołu KSW 4 Blues.

Bogdan Rumiak  - Miłośnik muzyki bluesowej. Promotor i organizator wielu koncertów i festiwali m.in. Żorskiego Amoku Bluesowego. Gitarzysta i wokalista zespołu BR BAND.

Michał Starzyński - Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. Pasjonat muzyki bluesowej. Bloger i konferansjer, założyciel profilu Bluesobrzmienie. Społecznik, wiceprezes Stowarzyszenia Cała Naprzód.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).