Anna Cieplak Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Anną Cieplak, promujące jej najnowszą powieść zatytułowaną „Ciało huty”, której akcja rozgrywa się w dużej mierze w czasie budowy Huty Katowice. Spotkanie, które poprowadziła Magdalena Boczkowska, odbyło się w poniedziałek 6 listopada 2023 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Po spotkaniu można było nabyć książki Autorki i zdobyć cenną dedykację.

 

 Anna Cieplak Anna Cieplak Anna Cieplak Anna Cieplak
 Anna Cieplak Anna Cieplak Anna Cieplak Anna Cieplak
 Anna Cieplak Anna Cieplak   

Anna Cieplak - Urodzona w Dąbrowie Górniczej, pisarka, animatorka kultury, działaczka społeczna. Jedna z najbardziej wyrazistych pisarek młodego pokolenia. Debiutowała książką „Ma być czysto”, za którą otrzymała Nagrodę Conrada i Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza, a także nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Autorka powieści „Lata powyżej zera”, nominowanej do Nagrody Nike 2018 i Paszportu „Polityki”. Wspólnie z Lidią Ostałowską napisała książkę dla dzieci „Zaufanie”. Za „Lekki bagaż” była nominowana do Nagrody Literackiej Unii Europejskiej. W swojej twórczości konsekwentnie, z dużą dozą empatii, przygląda się losom ludzi żyjących z dala od wielkich miast.

 

Twórczość:

 • Zaufanie (2015, wraz z Lidią Ostałowską)
 • Ma być czysto (2016)
 • Lata powyżej zera (2017)
 • Lekki bagaż (2019)
 • Rozpływaj się (2021)
 • Ciało huty (2023)

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).