Oszustwa F4 plakatFilia nr 4 – Sielec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zaprasza serdecznie na spotkanie  z dzielnicowym – aspirantem Piotrem Klocem „ Oszustwa na legendę”, które odbędzie się w piątek 19 kwietnia 2024 o godz. 15.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Zamkowej 9. Wstęp wolny.

geniusze wizjonerzy plakat ZMaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. W kwietniu, maju i czerwcu przyjrzymy się fascynującym postaciom balansującym na cienkiej granicy między geniuszem a szaleństwem, wizjonerstwem a obłędem, samodoskonaleniem a autodestrukcją. Wśród bohaterów przeglądu znajdą się zarówno postacie autentyczne, jak i fikcyjne. W repertuarze znajdą się filmy biograficzne, komedie, thrillery, science fiction. Na ekranie zagoszczą  m.in. Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Matt Damon, Emily Blunt, Emma Stone, Kenneth Branagh, Russell Crowe, Jennifer Connelly. Wstęp wolny.

Piosenki bardówRada Seniorów Miasta Sosnowca oraz Zagłębiowska Mediateka serdecznie zapraszają do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) na kolejną odsłonę cyklu „Utalentowany Senior”, już we wtorek 23 kwietnia 2024 o godz. 17.00. Tym razem zabierzemy Państwa w niezwykły świat bardów i wędrowców. Przed nami wyjątkowy koncert poezji śpiewanej duetu Czekalskich – Stanisława (ojca), Pawła „Alderona” (syna) oraz Romana Głowackiego, zatytułowany „Poezja śpiewana. Piosenki bardów i wędrowców”. Wstęp wolny.

Utalentowany senior witaj wiosno plakat ZMRada Seniorów Miasta Sosnowca oraz Zagłębiowska Mediateka serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy „Utalentowany Senior. Witaj wiosno!”. Na wystawie prezentowane będą prace sosnowieckich seniorów z zakresu: malarstwa, fotografii, haftu krzyżykowego, diamentowego i rękodzieła wszelkiego rodzaju. Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 9 kwietnia 2024 o godz. 17.00 w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Wystawa organizowana jest pod honorowym patronatem Arkadiusza Chęcińskiego – Prezydenta Miasta Sosnowca. Wstęp wolny. Ekspozycja potrwa do 30 kwietnia 2024.

tERAZ kSIĄŻKA katarzyna nosowskaTERAZ KSIĄŻKA!” to najnowszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, w ramach którego będziemy w wyjątkowy sposób celebrować obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Finałem projektu będzie SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ NOSOWSKĄ, na które zapraszamy w czwartek 25 kwietnia 2024 o godz. 17.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Spotkanie poprowadzi Klaudia Pluta. Wstęp na spotkanie możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką.
BRAK WEJŚCIÓWEK!!!

WOJNY GRAFIKÓW Kostyła PytelMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Filia nr 7 Bibliosfera – Dańdówka serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Wojny grafików - Part 4”, który odbędzie się 4 kwietnia 2024 o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Kalinowej (pawilon). Tym razem do boju staną Stella Kostyła-Lachawczak, plastyczka i graficzka MBP w Sosnowcu oraz Paweł Pytel, grafik, na co dzień związany z Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Wystawa potrwa od 4 kwietnia do 31 maja 2024.