LATO 2021 konkursyGorąco zapraszamy do udziału w czterech wakacyjnych konkursach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży spędzających lato w mieście. Poniżej znajdziecie linki do regulaminów i kart zgłoszeniowych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Akcja ilustracja czyli kreatywne lato z biblioteką 2021Wakacje 2021 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu zapowiadają się niezwykle ciekawie. Dlaczego? Wszystko za sprawą akcji letniej, przeznaczonej specjalnie dla dzieci spędzających wakacje w mieście. W ramach trwającego od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 projektu, na dzieci i nastolatków czekać będzie mnóstwo atrakcji, a wszystkie zaplanowane imprezy krążyć będą wokół wspólnych tematów – książkowych ilustracji, grafiki, plastyki, historii sztuki. Krótko mówiąc, będzie BARDZO twórczo i kreatywnie!

Lidia Grychtołówna recital Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu i Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sosnowcu mają zaszczyt zaprosić na recital fortepianowy Prof. Lidii Grychtołówny, który odbędzie się we wtorek  22 czerwca 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. W programie: nadanie Artystce honorowego członkostwa Towarzystwa Muzycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sosnowcu. Prowadzenie: Elżbieta Konieczna. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Trójkąt trzech subkultur plakatW środę 23 czerwca 2021, o godz. 17.00, w ramach finisażu wystawy „Takty i riffy. Subiektywny przegląd zespołów rodem z Sosnowca”, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na pokaz dwóch części filmu dokumentalnego „Trójkąt trzech subkultur”, pokazującego sosnowiecką scenę muzyczną lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych we wspomnieniach muzyków i ludzi związanych z przemysłem muzycznym. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki. UWAGA – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokaz odbędzie się w Auli.

SwO Córka trenera plakatSeanse w Ogrodzie - nowy projekt Zagłębiowskiej Mediateki – wystartował! Za nami pokaz filmu „Atak paniki”, a przed nami coś dla miłośników kina, sportu i aktorskiego talentu Jacka Braciaka, czyli „Córka trenera” w reż. Łukasza Grzegorzka. Film jak żaden inny wpisujący się w trwającą modę na tenis ziemny, będącą pokłosiem sukcesów znakomitych zawodników – Igi Świątek, Magdy Linette czy Huberta Hurkacza. Plenerowy pokaz odbędzie się w piątek 25 czerwca 2021 o godz. 18.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny - obowiązują wejściówki. UWAGA – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokaz odbędzie się w Auli.

17. Sosnowieckie Dni Literatury 202124 maja 2021 roku rusza już siedemnasta edycja Sosnowieckich Dni Literatury, jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie. Celem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury najnowszej oraz zaproszenie wszystkich miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w szeroko rozumianej kulturze literackiej. Tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona będzie biografiom, przyświecają jej słowa Stanisława Brzozowskiego: „co nie jest biografią, jest niczym”.