Planszówki LATO 2024 EKOW cztery sobotnie przedpołudnia (6, 20 lipca; 3, 17 sierpnia 2024) w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, udostępnione zostaną stoły, krzesła, leżaki, koce piknikowe oraz gry planszowe i stolikowe, tematycznie związane z ideą ekologicznej akcji letniej „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ”, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Rozgrywki będą miały charakter rodzinny i międzypokoleniowy. Czytelnicy będą mogli grać w gry samodzielnie lub pod opieką bibliotekarzy. Dla najaktywniejszych uczestników rozgrywek przygotowane zostaną drobne upominki. Wstęp wolny, bez zapisów. Zapraszamy!

ŚRODY W OGORODZIE PLAKAT ZMZapraszamy na czwarty sezon filmowych spotkań w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki, podczas których ciepłe, wakacyjne wieczory wypełnią obrazy, dźwięki i emocje najciekawszego światowego kina. Tak jak w poprzednich latach, wybraliśmy dla was zestaw wyjątkowych tytułów, które powstały w różnych miejscach, kulturach i językach – każdy z nich oferuje widzom unikalny, filmowy świat. W tym roku zobaczymy produkcje z takich krajów jak Korea Południowa, Hiszpania, Ukraina, Iran czy Dania. Zapraszamy do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki przy ulicy Kościelnej 11 w sześć kolejnych śród lipca i sierpnia 2024 (od 17.07 do 21.08) o godzinie 18:00. Wstęp wolny. Ilość miejsc siedzących w Ogrodzie – ograniczona. Uwaga - w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych Organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia pokazu do Auli Zagłębiowskiej Mediateki.

Kindloteka LATO 2024 EKOMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ - lato 2024” – serdecznie zaprasza do udziału w wakacyjnych warsztatach kodowania prowadzonych w Kindlotece STEM. Warsztaty odbędą się 18 lipca oraz 22 sierpnia 2024 o godz. 15.00 w Świecie Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl Czekamy na Wasze zgłoszenia!

wegańskie słodkości LATO 2024 EKOMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ - lato 2024” – serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach edukacyjno-kulinarnych „Wegańskie słodkości w stylu zero waste” z Kreatorem Zdrowia, które odbędą się w czwartek 1 sierpnia 2024 o godz. 10.00 w Zagłębiowskiej Mediatece przy ul. Kościelnej 11. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl Czekamy na Wasze zgłoszenia!

BRAK WOLNYCH MIEJSC - KOLEJNE ZGŁOSZENIA TRAFIAJĄ NA LISTĘ REZERWOWYCH

ZAPISY LATO 2024 EKOMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024” – zaprasza do udziału w niezwykle ciekawych i kreatywnych warsztatach – ekologicznych, kulinarnych, konstruktorskich, kodowania, tworzenia naturalnych kosmetyków oraz wspólnym tworzeniu wielkoformatowego malowidła ściennego. Udział we wszystkich proponowanych imprezach jest bezpłatny, ale w przypadku poniższych, z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązują zapisy. Zachęcamy zatem do uważnego zapoznania się ze szczegółami programu – m.in. dlatego, że nie wszystkie imprezy odbywają się w Zagłębiowskiej Mediatece! Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Słowem i obrazem plakat ZM latoW Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) przez całe wakacje prezentowana będzie pokonkursowa wystawa ekologicznych plakatów wykonanych przez dzieci z całej Polski. Twórcy plakatów, uczestnicy konkursu „Słowem i obrazem – walczymy o lepszy świat!”,  mogli wybierać spośród czterech tematów tj.: szkodliwość wypalania traw, ochrona zagrożonych gatunków, znaczenie pszczół dla życia na Ziemi, smog i jego wpływ na środowisko. Wystawę będzie można zwiedzać do 31 sierpnia 2024, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.