Witkowski plakat W piątek 17 lutego 2023 o godz. 18.00 Zagłębiowska Mediateka zaprasza serdecznie na spotkanie z pisarzem, felietonistą - Michałem Witkowskim, promujące książkę "Tango". Spotkanie odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Rozmowę poprowadzi Bartłomiej Majzel. Dzięki współpracy ze Studencką Księgarnią Językową z Sosnowca, uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupienia książek Autora i zdobycia cennego autografu. Wstęp wolny.

PS Revolver plakat23 lutego 2023 (czwartek) o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) odbędzie się inauguracja 3. edycji Przestrzeni Słowa. W rolach głównych wystąpią: legendarny dziennikarz muzyczny Piotr Metz, najważniejszy, najprawdopodobniej, zespół świata The Beatles oraz ich klasyczna płyta „Revolver”, która z końcem ubiegłego roku ukazała się w odświeżonej, poszerzonej i zremasterowanej wersji. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja nagrań demo, teledysków oraz odsłuchanie, na wysokiej klasy sprzęcie Hi-Fi, nowej wersji albumu „Revolver” oraz wernisaż wystawy poświęconej historii tego legendarnego dzieła. Całość wydarzenia poprowadzona zostanie przez Piotra Metza. Wstęp jest bezpłatny.    

Luty 2023 w Kindlotece Multimedialna przygoda w Świecie Nauki i Fantazji w Zagłębiowskiej Mediatece trwa. W 2023 roku  Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu kontynuuje udostępnianie najnowszej części agendy multimedialnej jaką jest STEM Kindloteka. Z jej zasobów można korzystać indywidualnie lub zapisać dziecko na warsztaty - oczywiście – za darmo! Liczba miejsc ograniczona.

Karnawał z Catherine Deneuve Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Styczniowe i lutowe wieczory, tym razem wypełnią nam niezapomniane filmy z udziałem jednej z największych gwiazd francuskiego (i nie tylko) kina – Catherine Deneuve, aktorki świętującej w 2023 roku 80. urodziny! W repertuarze znalazły się produkcje z ostatnich pięciu dekad - komedie, dramaty, filmy kryminalne. Wstęp wolny.

03 Kreatywny senior WARSZTATY PLASTYCZNE DLA SENIORÓW zmZapraszamy wszystkich Kreatywnych Seniorów na kolejne warsztaty rękodzieła. Odbędą się one w dniu  10 lutego 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0). Wykonamy na nich walentynkowe ozdoby kawowe. W dniu warsztatów należy przynieść paczkę kawy ziarnistej, średnich rozmiarów filiżankę wraz z gąbką florystyczną umieszczoną wewnątrz. Pozostałe materiały, potrzebne do wykonania pracy, zapewnia Organizator. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zapisy w Dziale Informatorium (ul. Kościelna 11, poziom I) lub pod numerem telefonu 693 266 411.  

Rękodzieło artystyczneFilia nr 20 - Stary Sosnowiec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zaprasza na wernisaż wystawy prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu pt. „Rękodzieło artystyczne" -  w dniu 14 lutego 2023 o godz.10.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Piłsudskiego19. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 3 marca 2023.