kwadrans plakat W marcu gościem „Kwadransa twarzą w twarz” był Marek Rusek, utalentowany artysta pochodzący z Sosnowca, który wraz z zespołem Booze And Glory zdobył uznanie na międzynarodowej scenie muzycznej. Jego wkład w muzykę punkrockową jest niezaprzeczalny, a energia, którą wnosi do zespołu, sprawia, że stał się jednym z czołowych przedstawicieli tego gatunku.

Filmowe Środy Kobieta w roli głównejMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. W marcu – zgodnie z coroczną tradycją – skupimy się na fascynujących filmowych postaciach kobiecych. Będzie zabawnie, będzie poważnie, będzie inspirująco. Na ekranie zagoszczą najzdolniejsze europejskie i amerykańskie aktorki, m.in. Monica Bellucci, Diane Keaton, Jane Fonda, Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Meryl Streep. Wstęp wolny.

Bibliotalk plakatKolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z Tetyaną Bohachovą - obywatelką Ukrainy, która po wybuchu wojny w 2022 roku znalazła schronienie dla siebie i swojej rodziny w Sosnowcu. Zapraszamy do słuchania.

Mediateka jest kobietą Różowa sobotaZagłębiowska Mediateka w ramach projektu MEDIATEKA JEST KOBIETĄ 2024 zapraszają na iście różową sobotę! Już 9 marca 2024 w Zagłębiowskiej Mediatece przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu będzie się działa magia! Wymiana ciuchów, warsztaty samoobrony, aromaterapii, pokaz najbardziej „różowego” filmu roku i nie tylko. Wstęp wolny.

03 Kreatywny senior WARSZTATY PLASTYCZNE DLA SENIORÓW zmZapraszamy wszystkich Kreatywnych Seniorów na kolejne spotkanie miłośników rękodzieła. Warsztaty odbędą się dnia 4 marca 2024 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0). Wykonamy na nich przyborniki, które mogą pełnić rolę jako naczynia na długopisy, ołówki lub różnego rodzaju drobiazgi. W dniu warsztatów należy przynieść niewielkich rozmiarów naczynie/naczynia (szklane, plastikowe, teksturowe). Pozostałe materiały potrzebne do wykonania pracy zapewnia Organizator. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zapisy w Dziale Informatorium (ul. Kościelna 11, poziom I) lub pod numerem telefonu 693 266 411.  

Mediateka jest kobietą zdrowotny piątekZagłębiowska Mediateka w ramach projektu MEDIATEKA JEST KOBIETĄ 2024 zaprasza serdecznie na Dzień Kobiet w Mediatece! W piątek 8 marca 2024 na wszystkie uczestniczki czekać będą: bezpłatna cytologia w cytobusie, pomiary ciśnienia i glikemii, porady dietetyczne, warsztaty profilaktyki raka i wykład o menopauzie. Wstęp wolny.