Filmowe seanse dla dzieci

Ferie2020 kino plakat ZM

Zabawkowy zawrót głowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkie dzieci spędzające zimowe ferie w mieście wraz z opiekunami na projekcje czterech części przygód sympatycznych i odważnych zabawek, których fascynujący świat ożywa, gdy tylko nikt z ludzi nie patrzy... Bajki wyświetlane będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w poniedziałki i piątki ferii o godz. 11.00.  Przypominamy, że w Auli obowiązuje zakaz spożywania posiłków. Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, Organizator zastrzega sobie prawo do zamknięcia imprezy w przypadku zbyt dużej frekwencji.

13.01 – Bohaterami filmu są zabawki z pokoju pewnego chłopca. Zabawki, które ożywają, gdy tylko odwróci się od nich wzrok. Zabawki, które nie tylko mówią, myślą i czują, ale tak samo się kłócą, śmieją, boją, zazdroszczą, oszukują i rozrabiają. Prym wśród zabawek wiedzie przebojowy kowboj – prawdziwy król rozrywki. Ale w dniu urodzin chłopca w pokoju pojawia się ktoś nowy. Jego przybycie burzy panujący porządek i wprowadza sporo zamieszania, a nawet kłopotów!
Czas projekcji – 1:20:00

17.01 – Druga część przygód kowboja, kosmonauty oraz reszty zabawek. Tym razem to kowboj jest w opałach, ponieważ przez przypadek wylądował w pudle domowej wyprzedaży, przez co trafił w ręce pazernego kolekcjonera. Tymczasem wierni przyjaciele naszego bohatera ruszają mu na ratunek. Oczywiście nie obędzie się bez wielu przygód i kaskaderskich wyczynów.
Czas projekcji – 1:28:00

20.01 – Chłopiec znany z poprzednich części filmu, dorasta i wybiera się do college'u. Jego zabawki trafiają więc do pobliskiego przedszkola. A dzieciaki, prawdę mówiąc, nie traktują nowych przybyszy z szacunkiem i miłością, a wręcz przeciwnie! Dlatego nasi bohaterowie planują wielką ucieczkę. Wezmą w niej udział także nowi – rozbrajająco śmieszni bohaterowie!
Czas projekcji – 1:43:00

24.01 – Znany z trzech poprzednich części filmu kowboj zawsze znał swoje miejsce na świecie. Jego życie, jak na prawdziwego szeryfa przystało, kręciło się wokół opieki nad swymi właścicielami. Gdy pewnego dnia w pokoju zabaw pojawia się nowy mieszkaniec, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli kowbojowi przekonać się, jak wielki i niebezpieczny może być świat dla zwykłej, małej zabawki...
Czas projekcji – 1:30:00

Ferie2020 kino plakat ZM

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…

Początek roku

prr1

Filia nr 2

Rok 2020 rozpoczęliśmy lekcją regionalną, w której uczestniczyli uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 45. Siódmoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli zobaczyć jak wyglądało nasze miasto przed uzyskaniem praw miejskich oraz jak zmieniało się na przestrzeni lat. Młodzież poznała także najciekawsze miejsca, obiekty i zabytki Sosnowca, poznała symbolikę naszego herbu, flagi i logo. Na zakończenie zajęć wszyscy rozwiązali krzyżówkę sprawdzającą zdobytą wiedzę.

Więcej…

N jak niewidomy

n1

Multimedia

We wtorek 7 stycznia 2020 odbyło się bardzo ciekawe spotkanie integracyjne, które zorganizował Dział Multimedialny dla dorosłych i Dział Multimedialny dla dzieci. Do Zagłębiowskiej Mediateki zawitali niecodzienni goście, a mianowicie gościliśmy w Świecie Nauki i Fantazji osoby niewidome wraz z psem przewodnikiem i asystentem jednocześnie. Spotkanie poprowadziła pani instruktor poruszania przestrzennego dla osób niewidomych i niedowidzących. Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 22 mieli okazję obejrzeć film instruktażowy, jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku, następnie wysłuchali ciekawych opowieści na temat życia codziennego z psem przewodnikiem.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine