mjk20246 marca 2024 w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu ruszył cykl wydarzeń pod wspólną nazwą MEDIATEKA JEST KOBIETĄ 2024, których centralnym zagadnieniem jest społeczna i kulturowa rola kobiet. Rozmowy z zaproszonymi specjalistkami, wystawa, warsztaty, pokaz filmowy, prelekcja, koncert – przybliżają uczestnikom kwestie związane z feminizmem, emancypacją, herstorią i szeroko pojętą walką o prawa kobiet. Zaproszeni do udziału w projekcie goście reprezentują środowiska związane z aktywizmem, kulturą i nauką, a same spotkania mają różnorodny, interdyscyplinarny charakter. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tegorocznej edycji.

MEDIATEKA JEST KOBIETĄ [6-9 marca 2024]

„nieładnie”

WYSTAWA PRAC KAMILI SZCZEŚNIAK
(@nieladnierysuje)
6 marca – 30 kwietnia 2024
Galeria pod Świetlikiem/Pasaż Zagłębiowskiej Mediateki – ul. Kościelna 11

WYSTAWA PRAC KAMILI SZCZEŚNIAK  WYSTAWA PRAC KAMILI SZCZEŚNIAK  WYSTAWA PRAC KAMILI SZCZEŚNIAK  WYSTAWA PRAC KAMILI SZCZEŚNIAK
 WYSTAWA PRAC KAMILI SZCZEŚNIAK  WYSTAWA PRAC KAMILI SZCZEŚNIAK

Pokądzielnik. Snujemy historie kobiet wokół (nie)zwykłych rzeczy
WARSZTATY HERSTORYCZNE
Prowadzenie: Agnieszka Stefaniak-Zubko i Beata Nocoń (Zagłębiarki)
6 marca 2024
Sala Edukacyjna Zagłębiowskiej Mediateki – ul. Kościelna 11

WARSZTATY HERSTORYCZNE  WARSZTATY HERSTORYCZNE  WARSZTATY HERSTORYCZNE  WARSZTATY HERSTORYCZNE
 WARSZTATY HERSTORYCZNE  WARSZTATY HERSTORYCZNE  WARSZTATY HERSTORYCZNE

„Love Story czyli Story to Love”
KONCERT MAGDALENY KUMOREK
6 marca 2024
Aula Zagłębiowskiej Mediateki – ul. Kościelna 11

KONCERT MAGDALENY KUMOREK  KONCERT MAGDALENY KUMOREK  KONCERT MAGDALENY KUMOREK  KONCERT MAGDALENY KUMOREK
 KONCERT MAGDALENY KUMOREK

„PO PROSTU ANKA – OPOWIEŚĆ O ANCE KOWALSKIEJ”
PRELEKCJA DR MAGDALENY BOCZKOWSKIEJ
w ramach Zagłębiowskiego Czwartku
7 marca 2024
Aula Zagłębiowskiej Mediateki – ul. Kościelna 11

OPOWIEŚĆ O ANCE KOWALSKIEJ  OPOWIEŚĆ O ANCE KOWALSKIEJ  OPOWIEŚĆ O ANCE KOWALSKIEJ  OPOWIEŚĆ O ANCE KOWALSKIEJ
 OPOWIEŚĆ O ANCE KOWALSKIEJ

CYTOBUS
bezpłatne badania cytologiczne (także cytologia płynna z podtypami wirusa HPV, która nie jest w Polsce refundowana)
Parking przed Zagłębiowską Mediateką – ul. Kościelna 11

CYTOBUS  CYTOBUS  CYTOBUS  CYTOBUS

DYŻURY DIETETYCZKI ANNY KRAWCZYK I STUDENTÓW FARMACJI
Pasaż Zagłębiowskiej Mediateki – ul. Kościelna 11

DYŻURY DIETETYCZKI ANNY KRAWCZYK I STUDENTÓW FARMACJI  DYŻURY DIETETYCZKI ANNY KRAWCZYK I STUDENTÓW FARMACJI  DYŻURY DIETETYCZKI ANNY KRAWCZYK I STUDENTÓW FARMACJI

WARSZTATY PROFILAKTYKI RAKA
prowadzenie: Katarzyna Stachowicz (Fundacja Pokonaj Raka)
Sala Edukacyjna Zagłębiowskiej Mediateki – ul. Kościelna 11

WARSZTATY PROFILAKTYKI RAKA  WARSZTATY PROFILAKTYKI RAKA  WARSZTATY PROFILAKTYKI RAKA  WARSZTATY PROFILAKTYKI RAKA

WARSZTATY O MENOPAUZIE
prowadzenie: PTSF Oddział Sosnowiec

WARSZTATY O MENOPAUZIE  WARSZTATY O MENOPAUZIE  WARSZTATY O MENOPAUZIE

SWAPOWE PARTY, CZYLI WYMIANA CIUCHÓW, BUTÓW I AKCESORIÓW
prowadzenie: Sklep EkoWieszak
Pasaż Zagłębiowskiej Mediateki – ul. Kościelna 11

SWAPOWE PARTY  SWAPOWE PARTY  SWAPOWE PARTY  SWAPOWE PARTY
 SWAPOWE PARTY  SWAPOWE PARTY  SWAPOWE PARTY

WARSZTATY SAMOOBRONY
prowadzenie: Sosnowiecki Klub Karate
Świat Nauki i Fantazji

WARSZTATY SAMOOBRONY  WARSZTATY SAMOOBRONY  WARSZTATY SAMOOBRONY  WARSZTATY SAMOOBRONY

WARSZTATY AROMATERAPII
„Wsparcie emocji medycyną roślin.

Które rośliny będą pomocne w sytuacji stresu, spadku nastroju, braku koncentracji”
prowadzenie: Ewa Bul (@naturalna przewodniczka)
Sala Edukacyjna Zagłębiowskiej Mediateki – ul. Kościelna 11

WARSZTATY AROMATERAPII  WARSZTATY AROMATERAPII  WARSZTATY AROMATERAPII  WARSZTATY AROMATERAPII
 WARSZTATY AROMATERAPII  WARSZTATY AROMATERAPII

POKAZ NAJBARDZIEJ RÓŻOWEGO FILMU ROKU
(rok produkcji: 2023, reż. Greta Gerwig)
Aula Zagłębiowskiej Mediateki – ul. Kościelna 11

POKAZ NAJBARDZIEJ RÓŻOWEGO FILMU ROKU  POKAZ NAJBARDZIEJ RÓŻOWEGO FILMU ROKU  POKAZ NAJBARDZIEJ RÓŻOWEGO FILMU ROKU  POKAZ NAJBARDZIEJ RÓŻOWEGO FILMU ROKU
 POKAZ NAJBARDZIEJ RÓŻOWEGO FILMU ROKU  POKAZ NAJBARDZIEJ RÓŻOWEGO FILMU ROKU

Szczegóły na stronie internetowej www.biblioteka.sosnowiec.pl

Patronat honorowy: Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy: Fundacja Katarzyny Stachowicz – Pokonaj Raka, Zagłębiarki – design rodem z Zagłębia Dąbrowskiego, @nieladnierysuje, Poradnia dietetyczna – Anna Krawczyk, @naturalna przewodniczka – Ewa Bul, Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji – Oddział Sosnowiec, Sosnowiecki Klub Karate, EKOWIESZAK Sosnowiec, Centrum Handlowe Plejada Sosnowiec.

Patroni medialni: TVS, Kurier Miejski, Śląsk, Sosnowiec.pl, Afront, 41-200.pl.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).