Milowickie podsumowanie2022 rok za nami, czas więc na garść różnych ciekawych informacji i podsumowań z Filii nr 19. Wzięliśmy udział w akcji "52 book challenge pl", która polega na zobowiązaniu samego siebie do przeczytania w ciągu roku 52 książek - czyli tak naprawdę jednej książki tygodniowo. W zabawie wzięło udział 57 czytelników, którzy do dnia 10 stycznia 2023 oddali 27 wypełnionych kart, co przełożyło się na zawrotną liczbę 1378 przeczytanych w ramach akcji książek! Rekordziści - a było ich w tym roku czterech - przeczytali aż 208 książek na osobę! Gratulacje!
 
Wśród najczęściej wypożyczanych książek obyczajowych w Filii nr 19 - Milowice znalazły się takie tytuły, jak "Zaopiekuj się mną" Helen J. Rolfe, "Bibliotekarka z Paryża" czy "Bądź blisko" Anny Karpińskiej. Bardzo często sięgaliście również po wspaniałego i ponadczasowego "Paxa" Sary Pennypacker oraz po "Trik" Emmanuela Bergmana. Nieustannym zainteresowaniem cieszą się też wszystkie książki Mai Lunde. A podobno już niedługo pisarka ma skończyć ostatnią część swojego Kwartetu Klimatycznego! Jest na co czekać :)
 
Z kolei Remigiusz Mróz stracił w tym roku tytuł króla kryminałów na rzecz Piotra Kościelnego, którego "Łowca" był w Milowicach rozchwytywany. Bardzo popularne były też książki Macieja Czerniaka ("Ludzie z miasta"), Macieja Kaźmierczaka ("Nikt") czy Ewy Przydrygi ("Topieliska").
 
Książeczki dziecięce nie mają zbiorowego zdjęcia najbardziej popularnych tytułów w 2023 roku, a to dlatego, że... wszystkie są wypożyczone! Brawo! :)

Ciekawskim możemy jednak zdradzić, że na salonach naszych młodych czytelników wciąż króluje nieśmiertelny "Dziennik cwaniaczka" Jeffa Kinney'a, "Co robią uczucia?" Tiny Oziewicz, przecudny i niesamowicie wrażliwy "Gryzik" Moniki Kamińskiej czy najbardziej nastawiony na "nie" "NIErożec" Marca Uwe-Klinga.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w akcji "52 book challenge pl" w 2023 - szczegóły już wkrótce.

Milowickie podsumowanie