Bibliotalk Mediateka Skate Festival 2024Kolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Kuriera Miejskiego już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). W najnowszym odcinku podcastu Bibliotalk, prowadzonego przez Tomka Szymczyka, zapraszamy na fascynującą rozmowę z Szymonem Kusiem, koordynatorem projektu Mediateka Skate Festival. To unikalne wydarzenie, trwające cały miesiąc, zagłębia się w świat deskorolkarzy i otwiera go dla wszystkich. Zapraszamy do słuchania. Link do podcastu: KLIK

Bibliotalk 04Kolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Kuriera Miejskiego już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z dr Magdaleną Boczkowską – koordynatorką 20. Sosnowieckich Dni Literatury, które rozpoczynają się już 13 maja 2024! Zapraszamy do słuchania.

powalkaKolejnym gościem „Kwadransa twarzą w twarz”, kulturalnego talk show Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jest Krzysztof Powałka – artysta, sportowiec i model w jednej osobie. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu www.youtube.com/@15twt. Wszystkie odcinki są publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

kwadrans IGRNa kanapie najnowszego „Kwadransa Twarzą w Twarz" zasiadł Igor Surma, raper z Sosnowca, szerzej znany jako IGR. To artysta, który nie tylko stawia czoła trudnościom, ale także stanowi źródło inspiracji dla innych, dzięki swojej determinacji. Jego życie nie było pozbawione wyzwań. Po wypadku, „spotkaniu z pociągiem”, przeszedł przez ciężki okres rehabilitacji i leczenia, obecnie znowu stoi na własnych, choć metalowych, nogach. Wielu mogłoby się załamać w obliczu takiej tragedii, jednak IGR pozostał nieugięty. Jego determinacja i siła ducha pozwoliły mu przetrwać. Obecnie poświęca się całkowicie muzyce, wykorzystując rap jako narzędzie do wyrażania siebie i swoich doświadczeń.

bibliotalk kania plakatKolejna odsłona naszego kulturalnego podcastu będzie inicjatywą wspólną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz Kuriera Miejskiego. Prowadzącym podcast będzie redaktor sosnowieckiego czasopisma - Tomek Szymczyk. W najnowszym "Bibliotalku" prowadzący rozmawia z aktorem Teatru Zagłębia, Przemysławem Kanią. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Zapraszamy do słuchania.

Bibliotalk plakatKolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z Tetyaną Bohachovą - obywatelką Ukrainy, która po wybuchu wojny w 2022 roku znalazła schronienie dla siebie i swojej rodziny w Sosnowcu. Zapraszamy do słuchania.