bibliotalk kania plakatKolejna odsłona naszego kulturalnego podcastu będzie inicjatywą wspólną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz Kuriera Miejskiego. Prowadzącym podcast będzie redaktor sosnowieckiego czasopisma - Tomek Szymczyk. W najnowszym "Bibliotalku" prowadzący rozmawia z aktorem Teatru Zagłębia, Przemysławem Kanią. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Zapraszamy do słuchania.

Dr hab. Przemysław Kania - znany sosnowiecki aktor, działa twórczo nie tylko na deskach teatralnych, ale także jako nauczyciel, dzieląc się swoją pasją i wiedzą z młodszymi pokoleniami.

Podczas fascynującej rozmowy, Przemysław Kania opowiada nam m.in. o swoich ulubionych rolach aktorskich, zdradza, które postacie są mu najbliższe i dzieli się refleksjami na temat współczesnego świata kultury i pracy nauczyciela.

Oprócz tego, dowiecie się, co nasz Gość obecnie czyta, jakie książki go inspirują.

 

Linki do podcastu:

Spotify – KLIK

YouTube - KLIK

_______________________________________

„Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Kuriera Miejskiego. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

"Bibliotalki" skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane są średnio raz w miesiącu.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).