powalkaKolejnym gościem „Kwadransa twarzą w twarz”, kulturalnego talk show Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jest Krzysztof Powałka – artysta, sportowiec i model w jednej osobie. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu www.youtube.com/@15twt. Wszystkie odcinki są publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

 

Cały wywiad do zobaczenia i wysłuchania znajdziecie tu:

Spotify - KLIK

YouTube - KLIK

 

KRZYSZTOF POWAŁKA - Rocznik 85', w latach 2005 – 2010 student Akademii Sztuk Pięknych. W 2011 otrzymał nagrodę publiczności w konkursie Nagroda Młodych Projektów 967arte w hiszpańskiej Castilla La Mancha. Został też zakwalifikowany do międzynarodowego konkursu zorganizowanego przez Królewska Katalońska Akademia Sztuk Pięknych Św. Jerzego – Barcelona 2013. Razem z bratem Michałem tworzy rodzinną Galerię Powałka. Ich obrazy zajęły II i III miejsce w międzynarodowym konkursie „American Art Awards” w USA. Wykonany wspólnie obraz „Próba sił” zdobył drugie miejsce w głównej kategorii, a pierwsze miejsce zajęli Chińczycy, trzecie, czwarte i piąte również. Kiedy nie maluje ćwiczy capoeirę, albo wyrusza do Hiszpanii nad ocean posurfować 🙂

 

"Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która jest równocześnie gospodarzem każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Łączy ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).