Drodzy Czytelnicy, zgodnie z Zarządzeniem nr 31/2024, Dyrektora MBP w Sosnowcu ogłaszamy skrócenie czasu otwarcia Filii nr 7 Dańdówka w dniu 26 lipca 2024 r. Szczegóły poniżej.

Na podstawie § 9. Statutu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu, Dyrektor zarządza:

Skrócenie godzin otwarcia Filii nr 7 – Dańdówka w dniu 26 lipca 2024 r. Placówka będzie czynna w godzinach 10.00 - 17.00.

 

Zarządzenie nr 31/2024 w wersji pdf. - KLIK

Zagłębiowska Mediateka poszukuje pracownika na stanowisko młodszego bibliotekarza/bibliotekarza. Praca już od września 2024! Czeka na Ciebie ciekawa praca i sympatyczny, kreatywny zespół współpracowników. Poniżej przedstawiamy pełną ofertę.

MopsikobusZ myślą o tych dzieciach, które nie wyjadą poza miasto po raz kolejny zaplanowano dodatkowe atrakcje wakacyjne w ramach projektu Podwórkowy MopsikoBus, który odwiedzi place zabaw oraz rejony oddalone od centrum miasta. Nasza objazdowa świetlica będzie wypełniona pracownikami socjalnymi i animatorami, którzy będą zachęcać dzieci do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu.

Drodzy Czytelnicy, miłośnicy książek elektronicznych, niestety z powodu przedłużających się procedur zakupu kodów na kolejny rok (lipiec 2024 – czerwiec 2025) – dostęp do kodów w ramach serwisu Legimi opóźni się.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Zagłębiowskie Towarzystwo Genealogiczne przedstawiają najnowsze wydawnictwo czyli drugi numer rocznika Zagłębiowskiego Towarzystwa Genealogicznego "PROAVUS" 2024. 17 autorów, 170 stron artykułów o genealogii, badaniach genealogicznych, zagłębiowskich biografii, historii przodków i rodzin, historii z regionu Zagłębia Dąbrowskiego.

W Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) przez całe wakacje prezentowana będzie pokonkursowa wystawa ekologicznych plakatów wykonanych przez dzieci z całej Polski. Twórcy plakatów, uczestnicy konkursu „Słowem i obrazem – walczymy o lepszy świat!”,  mogli wybierać spośród czterech tematów tj.: szkodliwość wypalania traw, ochrona zagrożonych gatunków, znaczenie pszczół dla życia na Ziemi, smog i jego wpływ na środowisko. Wystawę będzie można zwiedzać do 31 sierpnia 2024, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny. A poniżej przedstawiamy listę laureatów - serdecznie gratulujemy i po odbiór nagród zapraszamy 31 sierpnia 2024 o godz. 11.00 (Na śmiecenie w imię mody – nie dajemy naszej zgody! – Wielki Finał Akcji Letniej - Ogród Zagłębiowskiej Mediateki).