Po burzliwych naradach i zawziętych dyskusjach, konkursowemu jury udało się ustalić listę zwycięzców konkursu "Fantastyczne opowiadanie", organizowanego w ramach projektu FANTASTYKA2021. Żaden członek jury nie odszedł od stołu w pełni zadowolony — więc żaden nie zdominował dyskusji swoimi poglądami. Nie przedłużając jednak, przedstawiamy wyniki, które prezentują się następująco:

0123 września 2021 zmarła zasłużona i długoletnia Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu – Pani Mieczysława Szulc. Sosnowiecka społeczność bibliotekarzy z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęła wiadomość o śmierci Pani Dyrektor, osoby niezwykłej, w pełni oddanej zagłębiowskiej kulturze i swojej ukochanej Rodzinie.

Uprzejmie informujemy, że w dn. 13-24 września 2021 Filia nr 18 - Juliusz (ul. Spadochroniarzy 6) będzie nieczynna z powodu urlopu pracownika. Za utrudnienia przepraszamy.

7SJT Opowiedział dzięcioł SOWIEMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w przeglądzie teatralnym „Opowiedział dzięcioł sowie”. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Regulamin i karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl. Termin zgłoszeń mija już 8 października 2021, a publiczna prezentacja zakwalifikowanych artystów przed jury odbędzie się 12 października 2021 o godz. 10.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

7SJT Mój teatrMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – serdecznie zaprasza młodzież ze szkół średnich z całej Polski do udziału w konkursie fotograficznym „Mój Teatr”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o teatrze oraz zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w szeroko rozumianej kulturze. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Termin nadsyłania prac mija 10 października 2021! Aparaty w dłoń i do dzieła!

Fantastyczne opowiadanie - konkurs - plakatPowiedzieć, że konkursy polegające na pisaniu opowiadań są popularne, to jak nic nie powiedzieć... Istnieje jednak powód, dla którego są tak popularnym elementem programów wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Nie tylko rozwijają wyobraźnię i umiejętności pisarskie, co jest cenne samo w sobie, ale też pozwalają niemal każdemu na wypróbowanie własnych sił w twórczej pracy. Nie inaczej jest w przypadku konkursu Zagłębiowskiej Mediateki „Fantastyczne opowiadanie”. Żeby było ciekawiej Organizator wprowadził niewielkie - dodatkowe wyzwanie: przesłana praca musi nawiązywać do minimum jednego z wymienionych tematów/motywów. Są nimi: Miasto Sosnowiec, kultura słowiańska, twórczość Stanisława Lema. Data rozpoczęcia konkursu: 4.08.2021. Data zakończenia: 11.09.2021. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i życzymy udanej zabawy!