Gdy dorosnę konkurs2Kim chciałabyś/chciałbyś zostać w przyszłości? Występującą na największych scenach świata wokalistką? Niosącą pomoc wszystkim potrzebującym lekarką? Laureatem Pokojowej Nagrody Nobla? A może najsłynniejszym tenisistą wszech czasów? Puść wodze fantazji, poszybuj myślami wysoko, wysoko, wyobraź sobie wymarzoną ścieżkę kariery lub cel, którego osiągnięcie przyniosłoby Ci najwięcej frajdy i satysfakcji. Masz już pomysł? Teraz złap za kredki lub farby i przenieś swoje marzenie na kartkę papieru. Zgłoś swoją pracę do konkursu plastycznego„Gdy dorosnę zostanę...”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu i wygraj wspaniałe nagrody. Regulamin i kartę zgłoszeniową tej kreatywnej zabawy znajdziesz na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl Dodatkowo – najlepsze prace zostaną powiększone, zaaranżowane graficznie i będą prezentowane w formie wystawy w Zagłębiowskiej Mediatece przez całe wakacje 2023. Zatem jest o co walczyć!

Sponsor części nagród: Laserhouse - Laserowe Centrum Rozrywki w Sosnowcu.

Szanowni Czytelnicy, informujemy, że trzy nasze Filie - nr 5 - Walcownia, nr 11 - Ostrowy Górnicze i nr 18 - Juliusz, będą w najbliższym czasie zamknięte. Szczegóły dalej:

Wraz z nadejściem wiosny do naszej placówki trafiły czytniki renomowanej marki Amazon Kindle Paperwhite do wypożyczenia przez naszych Czytelników. Ich pojawienie się jest rezultatem współpracy biblioteki, firmy Legimi oraz Fundacji Powszechnego Czytania realizującej projekt „Książka chroni”, mającego na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zaangażowało się w niego wiele osób i firm w Polsce i na świecie. Nie zawiedli też wydawcy z Ukrainy, którzy pospieszyli z przekazaniem książek dla uchodźców w Polsce.

Drodzy Czytelnicy, z ogromną przyjemnością zachęcamy do odwiedzin w zaprzyjaźnionym Designer Outlet Sosnowiec, w którym od niedawna funkcjonuje niezwykle elegancka i przytulna przestrzeń relaksu – strefa, w której utworzeniu pomogła nasza Biblioteka.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu poszukuje specjalisty plastyka. Szczegóły oferty pracy znajdą Państwo poniżej. Zachęcamy do aplikowania.

Drodzy Czytelnicy, informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 7/2023 Dyrektora MBP w Sosnowcu, z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w piątek 12 maja 2023 wszystkie nasze placówki będą czynne tylko do godz. 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.