Drodzy Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że od poniedziałku 4 grudnia 2023 Filia nr 1 - Środula (ul. J. Kossaka 10A) będzie ponownie czynna, po zakończonych pracach remontowych. Serdecznie zapraszamy!

Drodzy Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że od czwartku 30 listopada 2023 Filia nr 14 - Zagórze (ul. W. Jagiełły 10) będzie ponownie czynna, po zakończonych pracach remontowych. Serdecznie zapraszamy!

Drodzy Czytelnicy, zgodnie z Zarządzeniem nr 24/2023 Dyrektora MBP w Sosnowcu ogłaszamy zmiany godzin otwarcia i zamknięcie placówek w okresie świątecznym. Szczegóły poniżej.

Drodzy Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 4 grudnia 2023, Filia nr 13 - Maczki przy ul. Krakowskiej 26, będzie nieczynna z powodu urlopu pracownika. Za utrudnienia przepraszamy.

Szanowni Czytelnicy, Sympatycy sosnowieckiej Biblioteki! Dziękujemy za pozytywny odbiór naszych projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki Waszym głosom aż 5 zgłoszonych przez nas projektów doczeka się realizacji. Poniżej przedstawiamy listę zwycięskich projektów i jeszcze raz - DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY ODDANY GŁOS!

W pełni zgadzając się ze słowami Janusza Korczaka - „Bajka to magiczne okno, przez które dzieci spoglądają na świat. Pozwala przeżyć przygodę, o której się marzy, nauczyć się czegoś ważnego, a przede wszystkim – uwierzyć, że cuda są  możliwe” - serdecznie zapraszamy uczniów klas II i III szkół podstawowych do udziału w 10. edycji konkursu poetyckiego „Powiedzieć wierszem” pod hasłem "Witajcie w mojej bajce", organizowanego przez Szkolę Podstawową nr 19 w Sosnowcu pod honorowym patronatem Zagłębiowskiej Mediateki.

Jak co roku finał konkursu odbędzie się w Świecie Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który przygotował Organizator. Z niecierpliwością czekamy na Wasze wiersze!