Zgodnie z Zarządzeniem nr 17/2021 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, wprowadzony zostaje nowy Regulamin korzystania ze zbiorów i usług MBP.

Przypominamy, że każdy Czytelnik naszej Biblioteki jest zobowiązany do zapoznania się z Regulaminem i do przestrzegania jego zasad.

Regulamin korzystania ze zbiorów i usług MBP w wersji pdf.

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 1 - Środula (ul. J. Kossaka 10a) ma teraz nowy numer telefonu - 32 307 16 98.

Uprzejmie informujemy, że w dn. 14-18 czerwca 2021 Filia nr 13 - Maczki (ul. Krakowska 26) bedzie nieczynna z powodu urlopu pracownika. Za utrudnienia przepraszamy.

Drodzy Czytelnicy, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z aktualną, obowiązującą od 1 czerwca 2021, Procedurą obsługi czytelników i Zasadami bezpieczeństwa udziału w imprezach, zgodnymi z Zarządzeniem nr 16/2021 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Nasz świat za 1000 lat konkurs plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-15 lat do udziału w ekologicznym konkursie plastycznym pt. „Nasz świat za 1000 lat…”. Zadaniem dzieci jest stworzenie ilustracji przedstawiającej wygląd naszej planety za 1000 lat. Technika wykonania prac jest dowolna, można wykorzystać farby, kredki, bibułę, papier kolorowy, cokolwiek podpowie nieograniczona dziecięca wyobraźnia. Termin zgłaszania ilustracji mija 25 czerwca 2021. Z niecierpliwością czekamy na wszystkie prace i życzymy powodzenia!

Zaprojektuj robota - konkursMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Zagłębiowska Mediateka zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z województwa śląskiego do udziału w konkursie inspirowanym zajęciami z podstaw programowania, które już wkrótce staną się stałym elementem oferty STEM Kindloteki w Multimediach dla Dzieci. Szczegółowy regulamin i karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl