Bibliotalk plakatJuż jest! Drugi odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Marcowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony został magii kina. W roli gościa wystąpiła Kinga Baranowska-Jaworek, filmoznawczyni, specjalistka ds. promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

 

 

 

 

 

Kinga Baranowska-Jaworek – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność: filmoznawstwo). Na co dzień, jako specjalistka ds. promocji i marketingu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, zajmuje się animacją społeczno-kulturalną, pozyskiwaniem funduszy, jest także odpowiedzialna za opiekę nad wizerunkiem sosnowieckiej Biblioteki, w tym Zagłębiowskiej Mediateki, w mediach, w środowisku lokalnych twórców i – przede wszystkim - wśród mieszkańców regionu. Od niemal 10 lat kreuje filmową ofertę Biblioteki, organizując m.in. cykliczne seanse dla dorosłych i dla dzieci (ponad 450 pokazów!). W sosnowieckiej Bibliotece działa wielotorowo, lecz niewątpliwie największą przyjemność i satysfakcję zawodową czerpie z kreatywnego tworzenia programów corocznych akcji letnich dla dzieci, których jest pomysłodawczynią i koordynatorem. Interesuje się kinem, literaturą, muzyką, ekologią, sportem i zdrowym stylem życia.

 

Bezpośrednie linki:

Link do podcastu na Anchor.fm: KLIK

Link do podcastu na Spotify: KLIK

Link do podcastu na YouTube: KLIK

 

„Bibliotalk” to najnowszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Gospodarzem audycji jest Patryk Maciocha – pracownik działu Multimediów Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

 

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane są raz w miesiącu.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).