bibliotalk plakatSpecjalny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, będący zapowiedzią marcowego projektu „Mediateka jest Kobietą” już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). W roli gościa wystąpiła dr Magdalena Boczkowska – doktor nauk humanistycznych, krytyczka literacka, koordynatorka projektu „Mediateka jest Kobietą”, skarbnica regionalnych ciekawostek, którą na co dzień można spotkać w Zagłębianach – dziale regionalnym Zagłębiowskiej Mediateki.

Gościnią gospodarza podcastu - Patryka Maciochy jest Magdalena Boczkowska, a rozmowa dotyczy wydarzenia, jakie w marcu startuje w Zagłębiowskiej Mediatece. Projekt "Mediateka jest Kobietą" poświęcony będzie społecznym, kulturowym i historycznym rolom kobiet we współczesnym świecie. Spotkania z gośćmi, wykład, dyskusje, wystawy, koncert, pokazy filmowe - o tym wszystkim (i nie tylko o tym) w najnowszym odcinku "Bibliotoku".

Magdalena Boczkowska – doktor nauk humanistycznych, krytyk literacki i menedżer kultury. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracownik miesięcznika „Twórczość”. Starszy kustosz Zagłębiowskiej Mediateki / MBP w Sosnowcu.

Publikacje:

• Codzienność, wyobraźnia, metafizyka. Poezja na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim po roku 1989 (2010)
  • W centrum literatury, na marginesie życia. O twórczości Kazimierza Ratonia (2011)
  • Miniatury. Szkice subiektywne (2015)
  • Stacherski. Niecierpliwe serce (2020)

Linki do podcastu:

„Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Gospodarzem audycji jest Patryk Maciocha – pracownik działu Multimediów Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane są średnio raz w miesiącu.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).