Plakat - Książkomat Porąbka KasiaDrodzy Czytelnicy, z przyjemnością oddajemy Wam do użytku nowy, zewnętrzny książkomat, pieszczotliwie zwany "Kasią"! Z tego całodobowego urządzenia, za pośrednictwem którego wypożycza się i zwraca książki, filmy, audiobooki, płyty CD czy gry planszowe, będzie można korzystać w dzielnicy Porąbka, przy ul. Zagórskiej 3 już od czwartku 24 września 2020. Szybko, łatwo i bezproblemowo. Nie macie czasu na wizytę w bibliotece? Ta usługa będzie dla Was idealna!

 

 

Plakat - Tysiąc ziaren w jednej główceProjekt „Tysiąc ziaren w jednej główce” – maczkowskie warsztaty etnobotaniczne, którego autorką i realizatorką jest Sara Janiga, a głównym partnerem Joanna Żurek - Dyrektor ZSO nr 11 w Sosnowcu, otrzymał dofinansowanie w Programie „Dotacje na edukacje / Inicjatywy” realizowanego w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura - województwo śląskie” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”. 
Współorganizatorem projektu jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Partnerem projektu jest również Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Filia nr 13 - Maczki, w której odbędzie się wystawa fotograficzna "Mój roślinny amulet". Serdecznie zapraszamy do udziału.