takty i riffy plakat ZMMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Filia nr 7 – Dańdówka, serdecznie zaprasza na wystawę muzyczną "Takty, riffy, beaty". To wystawa wybranych prac z dwóch wystaw, jakie można było oglądać w przeszłości w Zagłębiowskiej Mediatece - „Takty i riffy” oraz "Raport z osiedla – sosnowiecki rap". Ekspozycję można oglądać od 7 grudnia 2023 do 31 stycznia 2024 w Filii nr 7 – „BIBLIOSFERA” – Dańdówka, przy ul. Kalinowej (pawilon)

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

międzpokoleniowe warsztaty piernikoweMiejska Biblioteka Publiczna im G. Daniłowskiego, Filia nr 5 – Walcownia serdecznie zaprasza na Międzypokoleniowe Warsztaty Piernikowe! Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia 2023 o godz. 16.00, w siedzibie Biblioteki przy ul. M. Maliny 39. Wstęp wolny.

świąteczne piernikowanieMiejska Biblioteka Publiczna im G. Daniłowskiego, Filia nr 7 – Dańdówka BIBLIOSFERA serdecznie zaprasza na "Świąteczne Piernikowanie" z udziałem grupy Rękodzieło. Tym razem, cykliczne spotkanie czytelników zainteresowanych kreatywnym tworzeniem i wspólnym spędzaniem czasu wolnego, będzie pachniało cynamonem i kardamonem. Do udziału w Piernikowaniu zapraszamy także dzieci i młodzież. Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia 2023 o godz. 17.00, w siedzibie Biblioteki przy ul. Kalinowej (pawilon). Wstęp wolny.

świąteczna paka dla zwierzakaKto z Was chciałby pomóc zwierzakom ze schroniska albo właśnie robi porządki w szafie i domu przed nadchodzącymi świętami? Komu bije serce dla zwierząt i chciałby im pomóc, podarować nowe rzeczy lub pozbyć się starych, a może ofiarować nam dary: koce, ręczniki, poszewki na pościel, suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, kociąt i szczeniąt, preparaty witaminowe, żwirek dla kotów – bentonitowy, zwykły, bezzapachowy, smycze parciane (ok. 1,5 m), obroże zwykłe, regulowane, zabawki dla kotów i psów (szczególnie wędki, piłeczki, szarpaki), małe drapaki dla kotków. Dary należy przynieść do Filii nr 20 - Stary Sosnowiec, ul. Piłsudskiego 19. Czas trwania zbiórki: 27.11-15.12.2023. Za wszystkie odruchy serca - serdecznie dziękujemy!

dwa spojrzenia plakat F6Filia nr 6 - Niwka (ul. Wojska Polskiego 6) serdecznie zaprasza na wernisaz wystawy malarstwa Danuty Skałczyńskiej i Ewy Qbik "Dwa spojrzenia", który odbędzie się w środę 15 listopada 2023 o godz. 16.30. Wystawę będzie można zwiedzać do 15 grudnia 2023 w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

"Przystanek Plastyka" zaprasza!Serdecznie zapraszamy do udziału wwarsztatach plastycznych organizowanych przez Bibliotekę Tajemniczy Ogród w ramach cyklu "Przystanek Plastyka". Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 16.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Grota Roweckiego 23, są przeznaczone dla młodzieży zainteresowanej amatorskim rękodziełem od lat 13, a udział w nich jest bezpłatny.