Rękodzieło artystyczneFilia nr 20 - Stary Sosnowiec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zaprasza na wernisaż wystawy prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu pt. „Rękodzieło artystyczne" -  w dniu 14 lutego 2023 o godz.10.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Piłsudskiego19. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 3 marca 2023.

Sztuka dla wszystkich Fundacja Art-Fund i Filia nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „Sztuka dla wszystkich”, które odbędzie się w piątek 3 lutego 2023 o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Gospodarczej 32 w Sosnowcu. Uczestnicy wernisażu będą mieli możliwość spotkania i rozmowy z Artystami. Dodatkowo każdy miłośnik sztuki będzie mógł zakupić prace Artystów. Wystawę będzie można oglądać do 3 marca 2023 roku, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

uKRYTE PIĘKNO plakat f6Filia nr 6 – Niwka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Ewy Qbik „Ukryte piękno”, który odbędzie się 31 stycznia 2023 o godz. 12.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 6 w Sosnowcu. Ekspozycję będzie można oglądać do 28 lutego 2023, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

zlapani w kadrze plakat F7Filia nr 7 BIBLIOSFERA (ul. Kalinowa) serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Moniki Franczak "Złapani w kadrze", który odbędzie się w czwartek 12 stycznia 2023 o godz. 17.00. Ekspozycja będzie dostępna do 28 lutego 2023, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

Monika Franczak na co dzień jest instruktorem terapii zajęciowej w Warsztatach Terapii Zajęciowej TPD. W pracy z osobami z niepełnosprawnością wykorzystuje swoje szerokie zainteresowania artystyczne: rysunek, rękodzieło i techniki multimedialne. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym zajmuje się utrwalaniem niezwykłych wspomnień oraz nieustannym poszukiwaniem piękna, stąd też jej fascynacja fotografią. Zdjęcia natury w jej wykonaniu można podziwiać na Instagramie, jednak teraz postanowiła wykonać coś zupełnie nowego – portrety podopiecznych, by pokazać, że osoby niepełnosprawne niosą w sobie piękno i radość życia.

Przystanek plastyka plakatNudzisz się? Chcesz miło i pożytecznie spędzić czas, a przy okazji odkryć drzemiące w Tobie  talenty? Nie zastanawiaj się! Odwiedź Bibliotekę Tajemniczy Ogród przy ul. Grota-Roweckiego 23! Gwarantujemy wspaniałą zabawę podczas bezpłatnych warsztatów plastycznych „Przystanek Plastyka”, przeznaczonych dla młodzieży w wieku od 12 lat, zainteresowanych amatorskim rękodziełem. Warsztaty odbywają się w każdą środę o godz. 16.00. Przyjdź, zainspiruj się i zostań z nami na dłużej ;)