bibliotalk ŻurekKolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu – pierwszy w 2024 roku - już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z pisarką Patrycją Żurek. Zapraszamy do słuchania.

 

 

 

 

 

 

 

Patrycja Żurek urodziła się w Mysłowicach, ale od wielu lat mieszka w Sosnowcu. Na swoim koncie ma wiele wydanych książek oraz udział w kilku antologiach. Jej powieści są prawdziwe, mocne, pokazują nielukrowane życie zwykłych ludzi.

Autorka m.in.:

  • Marcin /2020/
  • Wschodni płomień /2020/
  • Ptaki /2020/
  • Iskierka /2020/
  • Serce lasu /2022/
  • Naszyjnik z jarzębiny /2022/
  • Zagubiona pszczoła /2023/

 

Link do podcastu: KLIK

 

„Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Gospodynią audycji jest Monika Kurtyka, którą na co dzień spotkać można w Filii nr 15 - Mec. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).