Los zwierzaków leży nam na sercu od dawna. Wiele pracowniczek i pracowników Biblioteki posiada czworonożnych przyjaciół przysłaniających im niemalże cały świat. Dlatego też postanowiliśmy jeszcze bardziej otworzyć się na Wasze potrzeby i oczekiwania i mamy dla Was świetne wieści!

Począwszy od 11 września 2023 r. możecie przychodzić do nas zarówno z psem Alfredem, jak i z kotką Helą. Jeśli Wasi pupile mają inne imiona, także nie powinniście mieć oporów, aby pojawić się w naszych gościnnych progach ze swymi pupilami.

Prosimy jednak o przestrzeganie pewnych zasad, które zapewnią Wszystkim użytkownikom Biblioteki poczucie bezpieczeństwa i komfortu:

 

1. Zwierzęta przyprowadzane do biblioteki muszą być zaszczepione przeciw wściekliźnie i trzymane na smyczy. Na prośbę bibliotekarza opiekun powinien udostępnić do wglądu zaświadczenie o posiadaniu przez zwierzę ważnego szczepienia.

2. Opiekun sprawuje nad zwierzęciem pełną kontrolę, tj. trzyma zwierzę na smyczy.

3. Psom wykazującym zachowania agresywne prosimy założyć w bibliotece kaganiec.

4. Zawsze sprzątajmy odchody po swoim psie. Nośmy specjalne woreczki, ale także, na przykład ręczniki, na inne psie wpadki. Zanieczyszczenie spowodowane przez zwierzę przebywające na terenie biblioteki niezwłocznie usuwa jego opiekun.

5. Za wszelkie zniszczenia spowodowane przez zwierzę w bibliotece, w tym za szkody wyrządzone osobom trzecim, odpowiada jego opiekun.

6. Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez zwierzęta znajdujące się na terenie biblioteki.

7. Bibliotekarz ma prawo poprosić opiekuna zwierzęcia, które zachowuje się agresywnie
lub uciążliwie dla innych użytkowników biblioteki o opuszczenie placówki. Opiekun zwierzęcia powinien niezwłocznie zastosować się do takiej prośby.

8. Wszyscy mamy równe prawo do korzystania z przestrzeni publicznej – szanujmy poglądy i zachowanie innych, jeśli nie naruszają one przyjętych zasad, zwyczajów i przepisów prawa. Nie musimy być miłośnikami zwierząt, ale musimy zrozumieć, że tacy są wśród nas.

 

Cieszymy się, że odtąd będziemy się mogli spotykać z Państwem w nieco poszerzonym gronie! Wierzymy, że Wszyscy zadbamy o to, aby odgłosy przyjaznego miałczenia i poszczekiwania spowodowały, że przestrzeń Biblioteki będzie dla Was jeszcze bardziej przyjazna, tętniąca życiem i sprzyjająca temu, aby zaglądać do nas jeszcze częściej! I pamiętajmy: im więcej okazujemy dobroci zwierzętom, tym bardziej jesteśmy ludzcy!