MBP w Sosnowcu ponownie może się pochwalić ogromnym sukcesem. Zgłoszone do konkursów grantowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekty: „Fantastyka 2023. Więcej niż człowiek”, „Teatr z przymrużeniem oka. 9. Sosnowiecka Jesień Teatralna" oraz „3. edycja Festiwalu Przestrzeń Słowa”, otrzymały dofinansowania opiewające na niebagatelne kwoty: 20 625 zł, 22 200 zł i 32 850 zł.

Dzięki otrzymanym dofinansowaniom, w czerwcu odbędzie się czwarta edycja imprezy poświęconej literaturze fantastycznej, ukazująca świat fantazji przez pryzmat różnych dziedzin kultury. We wrześniu Biblioteka zorganizuje 9. edycję cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Natomiast w październiku mieszkańcy regionu zaproszeni zostaną do udziału w międzynarodowym interdyscyplinarnym Festiwalu Przestrzeń Słowa.

Szczegóły projektów będą systematycznie publikowane na stronie MBP: www.biblioteka.sosnowiec.pl, ale już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanych wydarzeniach. Wspólnie z pewnością nie będziemy się nudzić!