Bibliotalk plakatKolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z Tetyaną Bohachovą - obywatelką Ukrainy, która po wybuchu wojny w 2022 roku znalazła schronienie dla siebie i swojej rodziny w Sosnowcu. Zapraszamy do słuchania.

Link do podcastu: KLIK

„Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Gospodynią audycji jest Monika Kurtyka, którą na co dzień spotkać można w Filii nr 15 - Mec (ul. S. Kisielewskiego 9a). W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).