joomla vector social icons

Ale „Szopka”

Czytaj więcej: Ale „Szopka”

Październikowe spotkanie DKK

Za sprawą Zośki Papużanki – autorki książki „Szopka" – październikowa dyskusja naszego Klubu dotyczyła tematu, który nieodmiennie wzbudza wiele emocji, a mianowicie rodziny – „nie patologicznej, nie kołtuńskiej, ale nadal strasznej, zakłamanej i zimnej, w której małżeństwo to więzienie o zaostrzonym rygorze, a dom rodzinny to codzienny teatr absurdu, modłów, wrzasków i kotletów schabowych."

Czytaj więcej: Ale „Szopka”

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Czytaj więcej: Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Gratulujemy!

Olga Tokarczuk z literackim Noblem za 2018 rok oraz Peter Handke za 2019 - oto dwoje pisarzy, którzy zostali docenieni przez Akademię Szwedzką. W swoim uzasadnieniu Akademia napisała, że Olga Tokarczuk otrzymała Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia". W przypadku austriackiego pisarza Petera Handkego - "za wpływową pracę, która wraz z językową pomysłowością zgłębiła peryferie i specyficzność ludzkiego doświadczenia".

Czytaj więcej: Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Konkurs ekologiczny "EKO-PRZEDMIOT"

Czytaj więcej: Konkurs ekologiczny Zapraszamy do udziału w konkursie!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych wraz z nauczycielami do udziału w konkursie plastycznym pt. „EKO-PRZEDMIOT”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu. Konkurs ten organizowany jest w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej 2019, którego tegoroczne hasło brzmi „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”.

Czytaj więcej: Konkurs ekologiczny "EKO-PRZEDMIOT"

„Śpiewać każdy może”

Czytaj więcej: „Śpiewać każdy może”

Znamy zwycięzców!

Znamy zwycięzców konkursu piosenki aktorskiej „Śpiewać każdy może" zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu w ramach 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Do rywalizacji przystąpiło 28 wykonawców – solistów, duetów, zespołów. W Auli Zagłębiowskiej Mediateki wybrzmiało wiele pięknych, niezapomnianych melodii oraz poruszających tekstów poetyckich w brawurowych interpretacjach młodzieży. A zwyciężyli....

Czytaj więcej: „Śpiewać każdy może”

Konkurs ekologiczny "EKOLUDEK"

Czytaj więcej: Konkurs ekologiczny Zachęcamy do udziału w konkursie!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III szkół podstawowych wraz z nauczycielami do udziału w ekologicznym konkursie plastycznym pt. „EKOLUDEK”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu.  Konkurs ten organizowany jest w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej 2019, którego tegoroczne hasło brzmi „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”.

Czytaj więcej: Konkurs ekologiczny "EKOLUDEK"

Strona 11 z 102

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine