Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Białasem

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Białasem

Już 25 września!

Bohaterem kolejnego spotkania w ramach cyklu „Rozmowy o książkach" na 14. Sosnowieckich Dniach Literatury w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu będzie prof. Zbigniew Białas, prozaik, tłumacz, anglista, profesor nauk humanistycznych i dyrektor Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie promujące książkę „Rutka" odbędzie się 25 września 2018 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Rozmowę poprowadzi Magdalena Boczkowska. Wstęp wolny. Uwaga – w celu zdobycia cennych autografów proszę przynieść własne egzemplarze książek.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Białasem

Spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem

Już 26 września!

Gościem 14. edycji Sosnowieckich Dni Literatury będzie Cezary Harasimowicz – scenarzysta, aktor, pisarz. Spotkanie odbędzie się 26 września 2018 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ulicy Kościelnej 11. Rozmowie promującej książkę „Saga, czyli filiżanka, której nie ma", będzie towarzyszyć prezentacja multimedialna. Prowadzenie - Marta Fox. Wstęp wolny. Uwaga – w celu zdobycia cennych autografów proszę przynieść własne egzemplarze książek.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem

Spotkanie autorskie z Anną Bikont

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Anną Bikont

Już 28 września!

Gościem 14. Sosnowieckich Dni Literatury będzie Anna Bikont, której biografia „Sendlerowa. W ukryciu" znalazła się w finałowej siódemce książek nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu odbędzie się 28 września 2018 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Rozmowę promującą książkę „Sendlerowa. W ukryciu" poprowadzi Maciej Tramer. Wstęp wolny. Uwaga – w celu zdobycia cennych autografów proszę przynieść własne egzemplarze książek.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Anną Bikont

Spotkanie autorskie z Marcinem Sendeckim

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Marcinem Sendeckim

Już 27 września!

Gościem 14. Sosnowieckich Dni Literatury organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu będzie Marcin Sendecki, poeta, laureat Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Spotkanie promujące książkę „W" odbędzie się 27 września 2018 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Siwczyk. Wstęp wolny. Uwaga – w celu zdobycia cennych autografów proszę przynieść własne egzemplarze książek.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Marcinem Sendeckim

14. Sosnowieckie Dni Literatury 2018

Czytaj więcej: 14. Sosnowieckie Dni Literatury 2018

Startujemy już 17 września!!!

17 września 2018 roku rusza czternasta edycja Sosnowieckich Dni Literatury, jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie. Celem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury najnowszej oraz zaproszenie wszystkich miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w szeroko rozumianej kulturze literackiej. Tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona jest postaci Zbigniewa Herberta.

Czytaj więcej: 14. Sosnowieckie Dni Literatury 2018

Strona 2 z 71


Z życia filii

Wspomnienia z wakacji

wsp4

Filia nr 17

Wprawdzie wakacje już dawno się skończyły, lecz wciąż wracamy wspomnieniami do piaszczystej plaży, pięknych gór i jezior. Te wspomnienia znalazły odbicie na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń. Dzieci z przeróżnych, kolorowych materiałów wykonały wakacyjne kolaże. Patrząc na swe prace, wspominały niezwykłe przygody przeżyte podczas tegorocznego upalnego lata.

Więcej…

Orzeł biały naszą dumą

orz1

Filia nr 20

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu, wzięli udział w zajęciach "Orzeł biały naszą dumą". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi oraz wykonały prace plastyczne.

Więcej…

Warsztaty ze "Świerszczykiem"

sw1

Filia nr 15

W poniedziałek 17 września 2018 odwiedziła nas grupa przedszkolna z Przedszkola Miejskiego nr 44, aby wziąć udział w warsztatach z czasopismem "Świerszczyk". Do projektu zaprosiła nas Biblioteka Śląska. Dzieciaki poznały historię tego pisma, a także miały okazję zobaczyć, jak wygląda papierowa wersja "Świerszczyka". Każdy zredagował własny numer, kolorując przygotowane strony. Całość została zebrana w przezroczyste okładki z plastikowym grzbietem. Podsumowaniem zajęć było obejrzenie odcinka bajki "Nowy Ktoś" ze Świerszczykowego Kanału Filmowego. Przedszkolaki były zachwycone efektem swojej pracy dziennikarskiej.

Więcej…

W atmosferze lata

ryb1

Filia nr 1

Niby wrzesień, liście lecą z drzew, ale wszyscy jeszcze tkwimy w atmosferze lata. I z takim też nastawieniem powitaliśmy w naszych progach dwie przedszkolne grupy, które na przestrzeni mijającego tygodnia przyszły do biblioteki w aurze babiego lata, zobaczyć powakacyjną wystawę. Niektórzy z nas powrócili wspomnieniami do niedawnych podróży, a inni z kolei dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat życia i funkcjonowania rafy koralowej. Wszystkim, bez wyjątku spodobała się ryba pudełko za jej nietypowy wygląd, czego efektem było podjęcie próby uchwycenia jej kształtu i pokolorowania rysunku.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine