Wynajmiemy kawiarnię!

Czytaj więcej: Wynajmiemy kawiarnię!

Zapraszamy do składania ofert

Serdecznie zapraszamy do składania ofert w sprawie wynajmu kawiarni w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11). Świeżo wyremontowane, niemal całkowicie wyposażone wnętrze czeka na troskliwego opiekuna. Dodatkowymi plusami oferty są: fantastyczna lokalizacja na mapie miasta (samo centrum!), dodatkowe wyjście na taras i pełen zieleni ogród oraz doskonałe towarzystwo sympatycznych bibliotekarzy i niezastąpionych zagłębiowskich czytelników. Szczegóły oferty i wymagane dokumenty zamieszczamy w poniższych linkach.

Czytaj więcej: Wynajmiemy kawiarnię!

„Prof. Ewa Horbaczewska i jej uczniowie”

Czytaj więcej: „Prof. Ewa Horbaczewska i jej uczniowie”

Już 26 września!

Towarzystwo Muzyczne im. I.J. Paderewskiego w Sosnowcu oraz Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu serdecznie zapraszają na uroczystości pt. „Prof. Ewa Horbaczewska i jej uczniowie - opowieść o sosnowieckiej Szkole Muzycznej im. St. Moniuszki" - 26 września 2019 (czwartek). Wstęp wolny.

Czytaj więcej: „Prof. Ewa Horbaczewska i jej uczniowie”

Szósta Zagłębiowska Giełda Winyli

Czytaj więcej: Szósta Zagłębiowska Giełda Winyli

Już 29 września!

Zagłębiowska Mediateka oraz Sellmusic.pl serdecznie zapraszają wszystkich miłośników analogowego brzmienia i muzyki w stylu retro na szóstą Zagłębiowską Giełdę Winyli, która odbędzie się w niedzielę 29 września 2019 w godz. 10.00-14.00 w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Wśród kupujących odbędzie się losowanie nagród-niespodzianek. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Szósta Zagłębiowska Giełda Winyli

Kino w Bibliotece – Literatura w Kinie

Czytaj więcej: Kino w Bibliotece – Literatura w Kinie

Zapraszamy w każdą środę :)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne projekcje - wartych uwagi - filmowych adaptacji literatury. Wrześniowe wieczory, tym razem, wypełnią nam komediodramaty, rasowe kryminały i mroczne thrillery. Na ekranie pojawią się m.in. Judi Dench, Johnny Depp, Penelope Cruz, Keanu Reeves, Al Pacino, Emily Blunt. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Kino w Bibliotece – Literatura w Kinie

„Czytania Rocznicowe” – Jerzy Suchanek

Czytaj więcej: „Czytania Rocznicowe” – Jerzy Suchanek

Już 26 września!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury w czwartek 26 września 2019 o godz. 17.00 do Kawiarni Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu „Czytania Rocznicowe". Będzie ono poświęcone twórczości zmarłego rok temu poety, laureata Nagrody Miasta Sosnowca – Jerzego Suchanka. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: „Czytania Rocznicowe” – Jerzy Suchanek

Strona 2 z 95

Z życia filii

III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady - "Kłamczucha"

kl1

Filia nr 15

Tegoroczne, III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady organizowane przez Wydawnictwo Akapit Press, odbyło się w Filli nr 15 w ramach bibliotecznej akcji "Lektury na plan". Zaproszeni uczniowie z klas IV i VI SP nr 46 w Sosnowcu wraz z nauczycielami, Joanną Adamczyk i Katarzyną Gwoździk, prezentowali fragmenty "Kłamczuchy" Małgorzaty Musierowicz, a także krótkie informacje na temat głównej bohaterki, Anieli Kowalik.

Więcej…

Książki z Budżetu Obywatelskiego również w Filii nr 2

20190705 121545

Filia nr 2

Do Filii nr 2 trafiły książki zakupione w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Są to 254 pozycje za kwotę 5 tys. zł, wśród których czytelnicy mogą znaleźć beletrystykę, literaturę naukową, sporo biografii oraz książki dla dzieci. Dziękujemy wszystkim osobom, które zagłosowały na nasz projekt tym samym przyczyniając się do pozyskania funduszy na zakup nowości wydawniczych do naszej Filii.

Więcej…

Wystawa malarstwa „Zmyślone / Non-pompatico”

Kostyła Mańkiewicz F-2

Filia nr 2 – Rudna IV

Filia nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy „Zmyślone / Non-pompatico" autorstwa Stelli Kostyły i Adriany Mańkiewicz – studentek ASP. Wernisaż odbędzie się w czwartek 19 września 2019 o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Gospodarczej 32. Wstęp wolny.

Więcej…

"Morskie FOTO opowieści"

gOŚKA DLA DOROSŁYCH F-8

Zapraszamy na wernisaż

Filia nr 8 - Osiedle Rudna I serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Tyszkowskiej "Morskie FOTO opowieści" - czwartek 19 września 2019, godz. 16.00. Prace prezentowane będą w siedzibie biblioteki przy ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 22A. Wstęp wolny.

Joomla templates by Joomlashine