Poznaj najpiękniejsze polskie legendy

Czytaj więcej: Poznaj najpiękniejsze polskie legendy

Wystawa dla dzieci i nie tylko ;)

Bezcenną perełką w programie akcji letniej „Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" jest wyjątkowa, atrakcyjna plastycznie ekspozycja, przedstawiająca najsłynniejsze polskie legendy. Na wystawie prezentowanej w Galerii „Pod świetlikiem" w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11), przez całe wakacje wyeksponowane są przestrzenne makiety postaci, zwierząt, symboli ilustrujących wybrane legendy. Każdej makiecie towarzyszy fotorama z fragmentami opowieści.

Czytaj więcej: Poznaj najpiękniejsze polskie legendy

Nie taki Bazyliszek straszny…

Czytaj więcej: Nie taki Bazyliszek straszny…

Konkurs plastyczny

Jedna z legend głosi, że mityczny Bazyliszek przychodzi na świat raz na sto lat, wykluwając się z jaja zniesionego przez koguta. W połowie kogut, w połowie jaszczur. Jednym spojrzeniem mógł pozbawić życia śmiałka, który spojrzał w jego oczy. Czy żył naprawdę? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy. Możemy jednak spróbować go trochę oswoić, a zarazem uczcić pamięć tego legendarnego stwora. Zachęcamy do wykonania jego niepowtarzalnego portretu. Konkurs realizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl . Powodzenia!

Czytaj więcej: Nie taki Bazyliszek straszny…

Uwaga Czytelnicy Filii nr 4

Czytaj więcej: Uwaga Czytelnicy Filii nr 4

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającym remontem, książki wypożyczone w Filii nr 4 - Sielec przy ul. Zamkowej 9 zostały automatycznie prolongowane do dnia 1 sierpnia 2019.

Wakacyjne lampiony w wykonaniu "Kreatywnych Seniorek"

Czytaj więcej: Wakacyjne lampiony w wykonaniu

 Warsztaty plastyczne w Zagłębiowskiej Mediatece

Wakacyjne spotkanie Kreatywnego Seniora, które odbyło się 2 lipca w Zagłębiowskiej Mediatece już za nami. Tym razem postanowiliśmy wykonać ozdoby, które są nieodłącznym elementem letnich dekoracji tarasu, balkonu czy ogrodu. Z przyniesionych przez Panie, szklanych słoiczków, powstały lampiony, które po uzupełnieniu w pachnące świeczki, mogą stanowić klimatyczną dekorację, a zarazem chronić przed niechcianymi komarami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się po wakacjach. Szczegóły w sierpniu!

Czytaj więcej: Wakacyjne lampiony w wykonaniu "Kreatywnych Seniorek"

"Czeska" przygoda Zagłębiowskiej Mediateki

Czytaj więcej:

Nowe ksiażki, nowe e-booki

W listopadzie 2018 Zagłębiowska Mediateka miała przyjemność gościć w swoich progach Pracowników Miejskiej Biblioteki w Pradze, którzy podczas wizyty zwiedzili nowy budynek sosnowieckiej Książnicy i poznali jej historię. Spotkanie zaowocowało nawiązaniem współpracy w ramach wymiany międzybibliotecznej, dzięki czemu wypożyczalnia Zagłębiowskiej Mediateki pozyskała książki najpopularniejszych czeskich autorów w oryginale. Dział obcojęzyczny zasiliły pozycje autorstwa m.in. Karela Čapka, Milana Kundery, Michaela Třeštíka czy Jana Wericha. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: "Czeska" przygoda Zagłębiowskiej Mediateki

Strona 4 z 94

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine