Kino w Bibliotece - „Kościelna - Baker Street”

Czytaj więcej: Kino w Bibliotece - „Kościelna - Baker Street”

Maraton filmowy z najsłynniejszym detektywem wszech czasów

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na wyjątkowe wydarzenie filmowe. 2 października 2019 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 wyświetlimy dwa filmy w reżyserii Guya Ritchiego opowiadające o najsłynniejszym detektywie wszech czasów. Na ekranie pojawią się m.in. Robert Downey Jr. I Jude Law. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Kino w Bibliotece - „Kościelna - Baker Street”

Październikowy Zagłębiowski Czwartek

Czytaj więcej: Październikowy Zagłębiowski Czwartek

Prelekcja Marcina Tutaja

Po wakacyjnej przerwie Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Zagłębiowska Mediateka zapraszają na długo wyczekiwany Zagłębiowski Czwartek. Tym razem naszym gościem będzie Marcin Tutaj, który wygłosi prelekcję zatytułowaną: Piechota czy artyleria? – „dotknij" historii Wojska Polskiego z Zagłębia Dąbrowskiego. Aula Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 - 3 października 2019 godz. 17.00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Październikowy Zagłębiowski Czwartek

Familijne Kino w Bibliotece

Czytaj więcej: Familijne Kino w Bibliotece

Już 5 października!

5 października 2019 (sobota) o godz. 11:00 zapraszamy na kolejny familijny seans filmowy. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będzie wesoła i pouczająca opowieść o pewnej magicznej niani i jej niezwykłych przygodach. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Familijne Kino w Bibliotece

Anna Cieplak w Zagłębiowskiej Mediatece

Czytaj więcej: Anna Cieplak w Zagłębiowskiej Mediatece

Już 4 października

Dyskusyjny Klub Książki „Każdy Kocha Dyskusje" – działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z Anną Cieplak, które odbędzie się dnia 4 października 2019 roku o godzinie 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Rozmowę poprowadzi Magdalena Boczkowska.

Czytaj więcej: Anna Cieplak w Zagłębiowskiej Mediatece

Piknik obywatelski w Kazimierzu Górniczym

Czytaj więcej: Piknik obywatelski w Kazimierzu Górniczym

Niedziela pełna atrakcji

W ostatnią niedzielę, 15 września 2019 roku, w parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym odbył się Piknik Obywatelski, podczas którego mieszkańcy Sosnowca mogli zapoznać się z projektami tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Wiele z nich dotyczy również naszych placówek (nowe książki, pomoce dydaktyczne, modernizacja). Podczas pikniku można było dowiedzieć się o terminach i procedurze głosowania. Na tłumnie odwiedzających park mieszkańców, czekały liczne atrakcje – gry i zabawy ruchowe, konkursy, zagadki, zajęcia plastyczne. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć również naszej biblioteki.

Czytaj więcej: Piknik obywatelski w Kazimierzu Górniczym

Strona 3 z 97

Z życia filii

Wystawa „Zmyślone / Non-pompatico” i spotkanie seniorów

sa1

Filia nr 2

19 września 2019 w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się wernisaż wystawy "Zmyślone/Non-pompatico". Autorkami wystawianych prac są studentki trzeciego roku malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Stella Kostyła i Adriana Mańkiewicz. Malarskie spotkanie wzbogacone zostało poezją Agaty Kempy. Wystawę można oglądać do 14 października 2019 w godzinach otwarcia placówki (ul. Gospodarcza 32). Ale to nie wszystko...

Więcej…

Dzień Kropki i Klub Seniora z pasją

kro1

Filia nr 15

W tym tygodniu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli Dzień Talentu. Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 46 oraz dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 44 poznaliśmy historię małej Vashti, którą stworzył na kartach swojej opowieści Peter H. Reynolds. Każdy uczestnik w skrócie opowiedział o swoich zainteresowaniach, a przed przystąpieniem do zadania plastycznego ćwiczyliśmy wyobraźnię za pomocą książki "Naciśnij mnie" Herve Tullet. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Na smutki i chandrę - BIBLIOTEKA!

wpo1

Filia nr 17

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a z nią plucha i nuda. Doskonałą receptą na smutki i jesienną chandrę są książki i wizyty w bibliotece. W tym tygodniu gościliśmy grupę przedszkolaków, która zasiliła niedawno szeregi pobliskiego przedszkola i korzystając z ładnej aury zorganizowała 'pochód przedszkolaków'. Jako, że wrzesień trwa na całego nasze popołudniowe zajęcia poświęciliśmy na wykonanie szkolnych organizerów na biurko, które w najbliższych miesiącach z pewnością się przydadzą.

Więcej…

Zapraszamy na spotkanie z poezją

Grzeskowe czytanie D1

Kuźnia Młodych Talentów w Tajemniczym Ogrodzie

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Dziecięcej "Tajemniczego Ogrodu" na spotkanie z poezją Grzegorza Kordela - ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Sosnowcu, zatytułowane "Grześkowe czytanie". Czwartek 26 września 2019 o godz. 16.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Grota-Roweckiego 22. Wstęp wolny.

Joomla templates by Joomlashine