„Mała książka – wielki człowiek” w Zagłębiowskiej Mediatece

Czytaj więcej: „Mała książka – wielki człowiek” w Zagłębiowskiej Mediatece

Ogólnopolska kampania

Kilka tygodni temu twórcy kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek" odwiedzili Labirynt Książek Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu, w celu sfilmowania ujęć do nowego spotu reklamującego akcję, a tym samych czytelnictwo wśród najmłodszych. Gotowy spot trafił w grudniu do mediów – Internetu i stacji telewizyjnych. Można go również obejrzeć na kanale YouTube sosnowieckiej Książnicy. Przy okazji promocji akcji na stronie wielki-czlowiek.pl opublikowano wywiad z przedstawicielką Mediateki – Kingą Baranowską-Jaworek. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej: „Mała książka – wielki człowiek” w Zagłębiowskiej Mediatece

"Świąteczne opowieści" - dla dzieci i rodziców

Czytaj więcej:

Już w czwartek!

20 grudnia 2018 o godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do Świata Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki na spotkanie zatytułowane "Świąteczne opowieści". W blasku choinkowych światełek, otuleni ciepłem bijącym z kominka, przybyli goście wysłuchają przepięknej opowieści autorstwa Renaty Piątkowskiej "Hebanowe serce". Dzieci będą mogły również na specjalnych świątecznych serduszkach napisać życzenia dla kolegów i koleżanek z dalekiej Afryki. Nie zabraknie pysznych świątecznych przysmaków i wspólnego kolędowania. Wstęp wolny.

Romantyczne Kino w Bibliotece 2018

W grudniowe środy w Zagłębiowskiej Mediatece

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne projekcje filmowe. Grudniowe wieczory, tym razem, upłyną nam w wyjątkowo romantycznych nastrojach. Na ekranie pojawią się m.in. Orlando Bloom, Kirsten Dunst, Susan Sarandon, Sandra Bullock, Keanu Reeves, Winona Ryder i Richard Gere. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Romantyczne Kino w Bibliotece 2018

Oryginalne ozdoby bożonarodzeniowe

Czytaj więcej: Oryginalne ozdoby bożonarodzeniowe

Kolejne spotkanie już 4 stycznia!

Kolejne spotkanie z cyklu zajęć plastycznych dla seniorów w Zagłębiowskiej Mediatece upłynęło w radosnej, przedświątecznej atmosferze. Symbolem Świąt Bożego Narodzenia jest tradycyjnie choinka. W trakcie zajęć powstały oryginalne, a zarazem subtelne bożonarodzeniowe drzewka. Do ich wykonania użyto tylko kilku ogólnodostępnych produktów. Drzewka te będą na pewno ciekawą dekoracją w każdym domu. Zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu „Kreatywny senior", które odbędą się 4 stycznia 2019 (piątek) o godz. 17.00 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki. Zapoznamy się na nich z techniką scrapbookingu czyli własnoręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne lub osobiste w Informatorium. Prosimy również o przyniesienie na zajęcia bloku technicznego oraz kilku fotografii.

Czytaj więcej: Oryginalne ozdoby bożonarodzeniowe

Świąteczne godziny otwarcia 2018

Czytaj więcej: Świąteczne godziny otwarcia 2018

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem nasze placówki będą pracowały w zmienionych godzinach. Wszystkie placówki MBP w Wigilię (24.12) i Sylwestra (31.12) będą czynne w godz. 10.00-15.00. Natomiast Zagłębiowska Mediateka w godz. 8.00-15.00, a Filia nr 20 - Stary Sosnowiec w godz. 9.00-15.00. Filia nr 11 - Ostrowy Górnicze oraz Filia nr 13 - Maczki od 24.12 do 31.12 będą zamknięte. Filia nr 18 - Juliusz będzie zamknięta w dn. 27-28.12., a Filia nr 12 - Porąbka będzie zamknięta 24.12 i 31.12. Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

Strona 1 z 76


Z życia filii

Wystawa rękodzieła w BIBLIOSFERZE

wd1

Filia nr 7

Grudniowy czwartek "trzynastego" okazał się dla Bibliosfery niezwykle udany, a to za sprawą wspaniałej wystawy zatytułowanej "Potrafię, bo chcę". Po południu odwiedziły nas panie uczęszczające na zajęcia rękodzieła w naszej bibliotece oraz zaproszeni goście, bliscy i znajomi. Spotkanie uświetniły swoim występem uczennice Szkoły Podstawowej nr 29 pod opieką Beaty Nowak-Dziudzi. Wszystkie zgromadzone i wystawione w naszej Filii "skarby", na które składały się m.in: piękne serwety, bombki, wszelkie ozdoby świąteczne, stroiki, bałwanki, aniołki, a także biżuteria, zostały własnoręcznie wykonane przez nasze warsztatowiczki. Zachwytom nad ich talentem nie było końca.

Więcej…

W świątecznym klimacie

nas1

Filia nr 20

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec gościła grupy przedszkolne z Przedszkola nr 15 oraz Przedszkola "Słoneczko". Dzieci wzięły udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Zaprezentowana została bajeczka o sympatycznym żółwiku Franklinie zatytułowana "Franklin i prezent świąteczny". Przedszkolaki słuchały świątecznych piosenek oraz oglądały fragmenty filmiku pt. "Peppa i święta", a następnie wykonały piękne świąteczne kolorowanki.

Więcej…

Zaczytane Mikołajki

zac1

Filia nr 15

Dnia 6 grudnia 2018, w imieniny Świętego Mikołaja, w Filii nr 15 zebrała się młodzież chętna do udziału w naszej akcji "Lektury na plan". Zadaniem uczestników było odczytanie fragmentów wybranych lektur utrwalone na pamiątkowym filmiku z tego wydarzenia. Niespodzianką były własnoręcznie przygotowane pudełeczka ze słodką zawartością, a nagrodą za udział były dyplomy i książki. Dzieciaki zakończyły spotkanie bitwą na śnieżki i poduszki. Cała inicjatywa była zrealizowana dzięki grantowi pozyskanemu w ramach Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych we współpracy z MDK Kazimierz i gminą Sosnowiec. FILMIK.

Więcej…

Baw się z nami i z Mikołajem

mikowa1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine