Świąteczne godziny otwarcia 2018

Czytaj więcej: Świąteczne godziny otwarcia 2018

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem nasze placówki będą pracowały w zmienionych godzinach. Wszystkie placówki MBP w Wigilię (24.12) i Sylwestra (31.12) będą czynne w godz. 10.00-15.00. Natomiast Zagłębiowska Mediateka w godz. 8.00-15.00, a Filia nr 20 - Stary Sosnowiec w godz. 9.00-15.00. Filia nr 11 - Ostrowy Górnicze oraz Filia nr 13 - Maczki od 24.12 do 31.12 będą zamknięte. Filia nr 18 - Juliusz będzie zamknięta w dn. 27-28.12., a Filia nr 12 - Porąbka będzie zamknięta 24.12 i 31.12. Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

„Dramat romantyczny w polskim plakacie teatralnym”

Czytaj więcej: „Dramat romantyczny w polskim plakacie teatralnym”

Wystawa od 20 listopada, finisaż 13 grudnia!

Już od 20 listopada 2018 w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki ( ul. Kościelna 11) będzie można zwiedzać wystawę „Dramat romantyczny w polskim plakacie teatralnym". Zgromadzone dzieła zostały wypożyczone z Galerii Plakatu w Krakowie. Głównym przesłaniem ekspozycji jest prezentacja dorobku znakomitych polskich plakacistów, dla których inspiracją były sceniczne realizacje dramatów dziewiętnastowiecznych mistrzów pióra. Już teraz zapraszamy na finisaż wystawy 13 grudnia 2018 o godz. 12:00, z udziałem właściciela Galerii Plakatu, wybitnego znawcy polskiego plakatu, kolekcjonera i wielkiego pasjonata - Krzysztofa Dydy. Ekspozycję można zwiedzać od 20 listopada do 15 grudnia 2018 w godzinach otwarcia Zagłębiowskiej Mediateki.

Czytaj więcej: „Dramat romantyczny w polskim plakacie teatralnym”

Reinstalacja systemu 10-14.12.2018

Czytaj więcej: Reinstalacja systemu 10-14.12.2018

Uprzejmie informujemy, że w dn. 10-14 grudnia 2018 (poniedziałek-piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu (zarówno w Zagłębiowskiej Mediatece, jak i w placówkach filialnych), przeprowadzona zostanie reinstalacja systemu. W związku z powyższym wszystkie biblioteki będą nieczynne, a korzystanie z katalogu internetowego niemożliwe. Reinstalacja nie będzie miała wpływu na kalendarz wydarzeń kulturalnych MBP - imprezy odbędą się zgodnie z rozkładem. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Finał projektu „Aktorstwo. Historia w praktyce”

Czytaj więcej: Finał projektu „Aktorstwo. Historia w praktyce”

Już 15 grudnia!

W sobotę 15 grudnia 2018 od godz. 15:00 zapraszamy na żywą lekcję historii teatru XX wieku oraz spotkanie dotyczące publikacji o aktorach Teatru Zagłębia. Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Aktorstwo. Historia w praktyce" odbędzie się w Zagłębiowskiej Mediatece przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny. Czy teatr się starzeje, a techniki aktorskie zmieniają? Czy gdyby Helena Modrzejewska urodziła się dzisiaj, zrobiłaby wielką hollywoodzką karierę? Aktorzy Teatru Zagłębia w Sosnowcu po raz pierwszy tak otwarcie opowiedzą o swojej pracy, ale też o modach i ich przemijaniu...

Czytaj więcej: Finał projektu „Aktorstwo. Historia w praktyce”

Romantyczne Kino w Bibliotece 2018

W grudniowe środy w Zagłębiowskiej Mediatece

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne projekcje filmowe. Grudniowe wieczory, tym razem, upłyną nam w wyjątkowo romantycznych nastrojach. Na ekranie pojawią się m.in. Orlando Bloom, Kirsten Dunst, Susan Sarandon, Sandra Bullock, Keanu Reeves, Winona Ryder i Richard Gere. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Romantyczne Kino w Bibliotece 2018

Strona 1 z 76


Z życia filii

W świątecznym nastroju

wsn1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

5 grudnia 2018 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zostały zorganizowane popołudniowe warsztaty plastyczne pn. „W świątecznym nastroju". W trakcie spotkania młodzi miłośnicy sztuk artystycznych wykonywali Aniołki i Mikołajki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem, czego efektem było powstanie pięknych prac.

Więcej…

Lektury na plan - pierwszy filmik

lektury

Filia nr 15

Podsumowaniem spotkań czytelniczych "Lektury na plan" w Filii nr 15 - Mec, w których biorą udział uczniowie z klas podstawowych i gimnazjalnych, będą filmiki promujące naszą akcję i zachęcające młodzież do czytania książek. Prezentujemy pierwszy z nich. Czytamy "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza z klasą VI b ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu - KLIK.

Tydzień na Walcowni

ska1

Filia nr 5

Co to jest czako, co oznaczają kolory pióropusza, na czym polega praca górnika – tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 14, uczestnicząc w zajęciach z cyklu "Wędrówki z legendą". Atrakcją spotkania było obejrzenie przedstawienia pt. „Legenda o Skarbniku" z użyciem teatrzyku kamishibai. Najmłodsze grupy przedszkolaków wzięły udział w mikołajkowym spotkaniu w bibliotece, na którym każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Więcej…

Drużyna Świętych Mikołajów

mipo1

Filia nr 17

W przeddzień Mikołajek podczas popołudniowych warsztatów plastycznych dzieciaki z Filii nr 17 - Pogoń miały okazję własnoręcznie zrobić postać starszego pana z Laponii. Wykorzystując dostępne materiały plastyczne i pomysłowość, stworzyły drużynę Świętych Mikołajów niosących prezenty grzecznym dzieciom.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine