Święta Bożego Narodzenia w Bibliotece

Czytaj więcej...

Świetnie się bawiliśmy!

Nasze biblioteki przygotowały mnóstwo świątecznych atrakcji i arcyciekawych zajęć dla najmłodszych, które miały za zadanie wprowadzić Czytelników w magiczny, pełen migotliwych światełek i rozbrzmiewających wkoło kolęd nastrój. Zajęcia plastyczne, warsztaty, prezentacje multimedialne, wspólne czytanie świątecznych książeczek - ehhh... Zapraszamy do oglądania naszych fotograficznych relacji.

Czytaj więcej...

Świąteczny "Klub Seniora z pasją"

Czytaj więcej...

Filia nr 15

Ostatnie w tym roku spotkanie "Klubu Seniora z pasją" upłynęło w atmosferze świątecznego zadumania. W nastrój bożonarodzeniowy wprowadziła nas poezja Zofii Cencek prezentowana przez samą Autorkę. Czytane wiersze pochodziły z kilku tomików. Poczęstunek ufundowała Piekarnia-Cukiernia "Maciuś", której dziękujemy za kolejny rok współpracy!

Czytaj więcej...

Kim jesteśmy? Dokąd tuptamy?

Czytaj więcej...

Filia nr 19

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża i z tej okazji, choć z pewnym poślizgiem, odwiedziła nas w milowickiej bibliotece grupa Jeżyków. Dzieciaki dowiedziały się różnych jeżowych ciekawostek, na przykład tego, że w Nowej Zelandii nie było jeży, dopóki nie zostały tam przywiezione. Albo tego, że jeże są największymi ssakami owadożernymi w naszym kraju. I że wcale nie lubią jabłek ponieważ wolą ślimaki. Jeżyki dowiedziały się też w jaki sposób można odróżnić jeża zachodniego od wschodniego oraz co się dzieje z jeżami, kiedy zaczynają hibernować.

Czytaj więcej...

Konkurs na stroik i magiczny wieczór w bibliotece

Czytaj więcej...

Filia nr 20

W Filii nr 20 odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i rozdania nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Szkół Podstawowych "Najpiękniejszy stroik świąteczny". Głównym organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 27. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych i wzięło w nim udział 47 uczniów. Przyznanych zostało 6 nagród oraz dwa wyróżnienia. Wszystkie stroiki, które wpłynęły na konkurs zostały sprzedane na kiermaszu świątecznym, a pozyskane środki przeznaczono na cele charytatywne. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

Niesamowite skarpetki z wizytą w Centrum Pediatrii

Czytaj więcej...

Filia nr 15

Sobotnie spotkanie z małymi pacjentami wniosło na oddziały Centrum Pediatrii w Klimontowie wiele radości. Wraz z Fundacją Dr Clown i projektem "Niesamowite czary, gdzie się podziały skarpetki do pary?" zmieniliśmy szpitalną świetlicę w świat kolorowych skarpetek prosto z książki Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Dzieci z uwagą wysłuchały czytanych fragmentów, aby przygotować się do zadań plastycznych i łamigłówek związanych z treścią.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2019!

Czytaj więcej...

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Czytaj więcej...

Lektury na plan - "Balladyna"

Czytaj więcej...

Filia nr 15

Czytanie lektur nie musi być nudne i to udowodnili uczniowie klasy VII b ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu. Tym razem projekt "Lektury na plan" realizowany był w murach szkoły. Siódmoklasiści przygotowali scenografię pod okiem wychowawczyni - Katarzyny Gwoździk. Odegrane scenki zostały uwiecznione na pamiątkowym filmiku. Zapraszamy do obejrzenia! KLIK

Przez góry i stepy Kazachstanu

Czytaj więcej...

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Po raz kolejny Waldek Malina, sosnowiczanin, który samotnie zwiedza świat na swym wysłużonym rowerze, gościł w Bibliosferze. W sposób żartobliwy i pełen pasji pokazał nam mało znany Kazachstan z pięknymi górami, jeziorami, lasami i kanionami oraz gościnnymi tubylcami, którzy zawsze w potrzebie udzielą schronienia i ugoszczą pod swym dachem. Pan Waldek pokazał nam, że wszystko to, każdy z nas może zobaczyć nie dzięki grubemu portfelowi, ale pasji i samozaparciu.

Czytaj więcej...

Listopad na Wawelu

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W listopadzie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych spotkań, które odbyły się nie tylko w bibliotece, ale także w siedzibach zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno-wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych odbyli podróż do świata emocji, odkrywali swoją przyszłość podczas spotkań andrzejowych oraz przekonywali się, że Halloween nie musi być taki straszny. Nie zbrakło także zajęć dla najmłodszych, w trakcie których czytelnicy w wieku przedszkolnym uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine