Październikowy misz masz

Czytaj więcej...

Filia nr 15

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 wyruszyły w podróż na wspaniałą wyspę Hopsiup w poszukiwaniu prawdziwej radości wraz z bohaterami książki Hahanią i Fignacym. Zachwycone wyspą, wykonały uśmiechnięte buźki, czyli dokładnie to, co na co dzień chciałyby widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. A z okazji dnia origami poznały tajniki artystycznego składania papieru, różne wzory i techniki, aby kreatywnie spędzać jesienne wieczory. Na zajęciach wyczarowały urocze wiewiórki. Natomiast z okazji Dnia Nauczyciela dzieci poznały różne typy uczniów na wesoło i zrobiły ciekawe kartki w kształcie książki.

Czytaj więcej...

Dary natury jesienią

Czytaj więcej...

Filia nr 11

Dary natury są doskonałym źródłem inspiracji do tworzenia fajnych rzeczy. Rozbudzają wyobraźnię i kreatywność. Tak więc, piątkowe spotkania świetlicowe w Filii nr 11 w Ostrowach pt. "Sprytne rączki zrobią to, co pomyśli głowa" są bardzo twórcze i pracowite. Powstają figurki zwierząt, a za pomocą mieszania farb piękne jesienne liście, zwłaszcza te wielobarwne w wykonaniu Laury. Jak to bywa w pracach plastycznych - przeważnie towarzyszy temu bałagan. Nie przeszkadza on jednak małym i młodym artystom. Wręcz przeciwnie, motywuje do tworzenia, bo jest to bałagan artystyczny, a najważniejsze jest to co powstaje.

Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika

Czytaj więcej...

Filia nr 2

Początek roku szkolnego to czas na uroczyste pasowanie na czytelnika. Przedszkolaki przybyły licznie na to wyjątkowe spotkanie. Podczas pasowania dzieci dowiedziały się najważniejszych informacji na temat funkcjonowania biblioteki, odpowiadały na literackie zagadki oraz rozwiązywały trudne zadania związane z książką i biblioteką. Przyszedł też czas na uroczyste ślubowanie. Każde z dzieci na pamiątkę otrzymało specjalny medal.

Czytaj więcej...

Jesienią, jesienią...

Czytaj więcej...

Filia nr 14

10 października 2019 w Filii nr 14 na Zagórzu odbyły się zajęcia o jesieni z udziałem kl III b SP nr 9. Dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się ta piękna pora roku, co zmienia się zarówno w ogrodzie, lesie, na polach i w mieście. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w mini quizie z nagrodami.

Czytaj więcej...

Wróżkolandia zaprasza!

Czytaj więcej...

Świat Nauki i Fantazji

Czy słyszeliście może o Wróżkolandii? To maleńka kraina, zamieszkana przez urocze wróżki. I to właśnie te przemiłe istotki gościły we wtorkowe popołudnie w Świecie Nauki i Fantazji. Jak do nas przybyły? Nie wiadomo. Jedno jest pewne, przez ponad godzinę wróżki: Magnolia, Pięknisia, Wrzosowa, Kwietna i Taneczna, zabawiały przybyłe dzieci barwnymi opowieściami o swoich niesamowitych przygodach. Nie zabrakło również, konkursu, wróżkowego tańca i wspaniałych przysmaków.

Czytaj więcej...

Odwiedziny krasnali

Czytaj więcej...

Filia nr 14

8 października 2019 Filię nr 14 w Zagórzu odwiedziły krasnale z Przedszkola nr 59. Wesołe 5-latki poznały wiele ciekawych informacji o bibliotece oraz z wielką ciekawością zwiedziły biblioteczne zakamarki. Na koniec każdy otrzymał zakładkę do książki oraz słodkie co nieco.

Czytaj więcej...

Jesienne legitymacje

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Początek września przywitaliśmy wraz ze stadem małych przedszkolnych Lisków. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom lisiątka poznały kilka wierszy psiego poety Remika z Psierocińca. Zainspirowane rymami, powstały śliczne obrazki z serii ,,sweterki na ratlerki'', które możecie obejrzeć na zdjęciach. Śliczne, prawda? :) Lisie stado otrzymało od nas również specjalne Legitymacje służące zbieraniu serduszek po każdym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – liski, które uzbierają ich najwięcej dostaną od nas specjalną lisią kolorowankę. Zapewniamy, że jest po co się starać!

Czytaj więcej...

Wrzesień na Wawelu

Czytaj więcej...

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym miesiącu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla swoich czytelników szereg atrakcyjnych zajęć, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale również na terenie zaprzyjaźnionych placówek edukacyjno–wychowawczych. Uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniach z zakresu bezpiecznego zachowania na drodze, edukacji przyrodniczej oraz warsztatach plastycznych.

Czytaj więcej...

Jestem sobie mały jeżyk, cały z kolców mam kołnierzyk

Czytaj więcej...

Biblioteka Dziecięca

Na zajęciach z przedszkolakami wybraliśmy się na jesienny spacer po lesie. Niezwykłe kolory jesieni otaczają nas wszędzie: w parkach, w lasach, i tuż za oknami. Jesienne spacery po parku lub lesie są nie tylko frajdą, ale mogą też być niezwykle owocne. To jesienią przyniesiemy z wypraw najwięcej skarbów – wielobarwne liście, lśniące brązowe kasztany, żołędzie, szyszki, owoce głogu i czerwonej jarzębiny.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine