joomla vector social icons

Milowickie Dni Grozy

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Na najmłodszych czytelników czeka przystrojona uroczymi nietoperzami i pajęczynami Półeczka Grozy, na której można będzie znaleźć śmieszno-straszne lub straszno-śmieszne, istnie dramatyczne tytuły, jak "Wampirek Alfred i ostatni ząbek" Jakuba Skworza ;) Na czytelników nastoletnich czeka Niebieska Półeczka wypełniona po brzegi opowieściami z dreszczykiem oraz klasyką gatunku, czyli pozycjami z serii "Szkoła przy cmentarzu". Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

Jesienne rozmaitości

Czytaj więcej...

Filia nr 20

Naszą bibliotekę odwiedziła grupa starszaków z Przedszkola Miejskiego nr 47. Dzieci wysłuchały ciekawego opowiadania "O wilku, który wypadł z książki", a następnie pokolorowały sympatycznego jeżyka, który wybrał się na jesienny spacer, aby zbierać grzyby. Przedszkolaki obejrzały również wystawę prac swoich starszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej nr 27 zatytułowaną "Jesienna moda".

Czytaj więcej...

Bon czy ton w jesienne dni

Czytaj więcej...

Filia nr 15

W tym tygodniu Filię nr 15 odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 47, aby poznać bohaterów poradnika "Bon czy ton - savoir-vivre dla dzieci" Grzegorza Kasdepke. Razem przećwiczyliśmy podstawowe zasady zachowania w quizie opartym o treść książki oraz w zabawie "Podaj miłe słowo". Fragmenty o przygodach Kuby i Buby wywoływały uśmiech na twarzach dzieci. Każdy uczestnik wykonał certyfikat dobrych manier z najważniejszymi zasadami savoir-vivre'u.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie w "Klubie seniora z pasją"

Czytaj więcej...

Filia nr 15

17 października 2019 w ramach comiesięcznych spotkań "Klubu Seniora z pasją" odbył się wieczór autorski Edyty Kowalskiej, autorki trzech książek: "Ścieżki życia", "Ścieżki przeszłości" oraz "Ścieżki we mgle". Rozmowa dotyczyła głównie tej najnowszej - "Ścieżki we mgle". Autorka podzieliła się z nami historią powstawania fabuły. Miłą niespodzianką było losowanie wśród zebranych gości promocyjnego egzemplarza. Słodki poczęstunek ufundowała Piekarnia-Cukiernia "Maciuś".

Czytaj więcej...

Jesienny galimatias :)

Czytaj więcej...

Filia nr 1

Światowy Dzień Mycia Rąk, Światowy Dzień Zwierząt, Dzień Poczty Polskiej i Listonosza - te święta obchodziliśmy w bibliotece wspólnie z naszymi małymi przyjaciółmi z okolicznych szkół i przedszkoli. Czy wiecie, że choroby spowodowane brakiem higieny powodują rocznie śmierć ponad 3 milionów dzieci? Właśnie dlatego tak ważne jest wykształcenie w sobie nawyku mycia rąk przed posiłkiem czy po skorzystaniu z toalety (badania dowodzą, że problemy z higieną rąk mają nawet dorośli)! O higienie bardzo dużo wiedzą już dzieci z klasy IIa SP16, które wzięły czynny udział we wspomnianych zajęciach.

Czytaj więcej...

Październikowy "Mały artysta"

Czytaj więcej...

Filia nr 15

Na kolejnym spotkaniu z cyklu "Mały artysta" dzieci wykonały piękne lampiony ze słoików. Inspiracji nie zabrakło. Niezliczone pomysły sprawiły, że własnoręcznie wykonane lampiony były bardzo oryginalne i efektowne. Teraz w jesienne wieczory u dzieciaków i ich rodzin zagości trochę koloru i wspomnień.

Czytaj więcej...

Jesień w bibliotece

Czytaj więcej...

Filia nr 3

Jesień to czas, gdy przyroda szykuje się do odpoczynku. Liście na drzewach zmieniają kolory i opadają. Zwierzęta zbierają zapasy i szykują się do zimowego snu. Dni są coraz krótsze, a pogoda jest już coraz bardziej kapryśna. O tym wszystkim dowiedziały się licznie przybyłe do naszej filii grupy przedszkolaków. Następnie dzieciaki, wykorzystując kolorowe kredki, plastelinę i zebrane podczas spaceru do biblioteki liście, wykonały piękne jesienne prace.

Czytaj więcej...

Młody Europejczyk

Czytaj więcej...

Filia nr 20

W Filii nr 20 odbył się konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej zatytułowany "Młody Europejczyk". W konkursie wzięło udział dziewięć drużyn w skład których weszli uczniowie klas IV -VIII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu. Konkurs składał się z sześciu etapów, a zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Czytaj więcej...

Jesień na Rudnej

Czytaj więcej...

Filia nr 2

W październiku w naszej bibliotece wiele się dzieje. Odwiedziły nas grupy dzieci z Przedszkola nr 29, które uczestniczyły w zajęciach logopedycznych "Gimnastyka buzi i języka". Przedszkolaki ćwiczyły wymowę różnych trudnych wyrazów oraz wykonały związane z tym zadania. Czytelniczki-seniorki spotkały się kolejny raz na warsztatach literackich, aby podzielić się wrażeniami po ostatnio przeczytanych książkach. Odwiedziliśmy także przedszkolaki z Przedszkola nr 57 w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", a ponieważ pogoda dopisała, dzieci słuchały bajeczek w altanie na placu przedszkolnym.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine