joomla vector social icons

Nie ma sensu się nudzić!

Czytaj więcej...

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Mimo jesiennej aury i sennej pogody w Bibliosferze nie można narzekać na nudę. Na zajęciach z rękodzieła powstały wczoraj wyjątkowo piękne łapacze snów, sznurkowy koszyczek na drobiazgi, a także szydełkowe ozdoby świąteczne. Odwiedziły nas również uśmiechnięte przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 54, które obejrzały ciekawą prezentację o Polsce, wysłuchały legendy o Piaście Kołodzieju, a na koniec wyklejały mapę naszego kraju w barwach biało-czerwonych.

Czytaj więcej...

Scooby w Mediatece!

Czytaj więcej...

Świat Nauki i Fantazji

Proszę Państwa! Co się działo?! Niemożliwa to rzecz przecież, aby Scooby gościł w Mediatece. A to najprawdziwsza z prawd, On na Halloween do nas wpadł. Razem ze swoimi kolegami i bawił się z naszymi czytelnikami.

Czytaj więcej...

Dreszczyk na Halloween

Czytaj więcej...

Filia nr 20

Filia nr 20 przygotowała dla młodych czytelników specjalny regał, na którym można znaleźć opowieści z dreszczykiem.Zapraszamy do krainy wampirów, duchów,czarownic i potworów.Jeśli chcecie dostać gęsiej skórki lub dowiedzieć się jak pokonać wampiry,to skorzystajcie z naszej oferty.

Czytaj więcej...

Jesienne zajęcia

Czytaj więcej...

Tajemniczy Ogród

Jesienny tydzień w Tajemniczym Ogrodzie rozpoczął się wizytą dzieci z Przedszkola nr 25, które wysłuchały pogadanki oraz stworzyły kolorowy portret jesiennego drzewka. Podczas popołudniowych zajęć mali plastycy tworzyli kasztanowego ludzika. Natomiast wizyta w Przedszkolu "Calineczka" w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom pokazała dzieciom jak podczas jesieni zachowują się leśne zwierzęta.

Czytaj więcej...

Filia nr 14

Czytaj więcej...

Cukierek albo psikus

Pod takim tytułem 29 i 30 października odbyły się zajęcia Halloweenowe  w Filii nr 14. Dzieci z Przedszkola nr 38 oraz grupa „0” z Przedszkola nr 39 bardzo miło spędziły czas. Przygotowały się na tę okoliczność, przebierając się za straszne postacie. Podczas zajęć dowiedziały się co charakteryzuje zwyczaj, który przywędrował do nas za wielkiej wody i jakie towarzyszą mu atrybuty. Czarny kot, nietoperz, dynia czy pająki nie były nam straszne. Aby dać temu dowód dzieciaki zrobiły strrrraszne pająki z papieru. Wszyscy się świetnie bawili, a na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć wspomnianego cukierka.

Czytaj więcej...

Dary Pani Jesieni

Czytaj więcej...

Filia nr 20

Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się jakie plony zbieramy jesienią w polu oraz jakie skarby kryje las. Przedszkolaki obejrzały barwne ilustracje przedstawiające tę najbardziej kolorową porę roku, wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem wcześniej uzbieranych wielobarwnych liści oraz odpowiadały na jesienne zagadki.

Czytaj więcej...

Październikowy zawrót głowy

Czytaj więcej...

Świat Nauki i Fantazji

Wszyscy, którzy odwiedzili w październiku naszą wypożyczalnię, nie mogli narzekać na nudę i monotonię. Oprócz nowości wydawniczych, które czekały na naszych czytelników, była cała gama ciekawych zajęć o zróżnicowanej tematyce. Nie od dzisiaj wiadomo, że na nudę najlepsza jest dobra książka i wizyta w bibliotece.

Czytaj więcej...

Filozofia w Kazimierzu

Czytaj więcej...

Podwieczorek z filozofią w Filii nr 10

Podczas październikowego spotkania w ramach podwieczorku z filozofią, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z filozofią cyrenaików i megarejczyków. Szkoły cyrenaików i megarejczyków, podobnie jak cynizm zaliczane są do szkół sokratycznych mniejszych. Uczestnicy zapoznali się z czołowymi przedstawicielami obu szkół, jak również poglądami głoszonymi w ich ramach.

Czytaj więcej...

Wystawa prac plastycznych na Rudnej

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zwiedzania!

21 października 2019 w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych wykonanych przez uczestników Programów Aktywności Lokalnej "Pogoń", "Milowice", "Niwka" i "Zagórze" pod kierunkiem animatora działań plastycznych - Katarzyny Zając w ramach projektu konkursowego „Tacy sami, bez ściany między nami" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine