joomla vector social icons

Miś Fiś z wizytą w milowickim przedszkolu!

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Z okazji Dnia Pluszowego Misia (25 listopada) biblioteczny Misiek Fisiek wybrał się z wizytą-niespodzianką do dzieciaczków z naszego milowickiego przedszkola. Najpierw Fisiek zajrzał do grupy dokazujących i hasających radośnie Lisków i pomógł dzieciom wymyślić imię dla białego pluszowego miśka z kokardą w szkocką kratę. Propozycji było wiele: Hania, Chmurka, Everest... Ostatecznie stanęło na Chmurce, ponieważ białe i mięciutkie futerko miśka przywodziło na myśl letnie obłoczki!

Czytaj więcej...

Spotkanie z Edytą Kowalską

Czytaj więcej...

Filia nr 18

W czwartkowe popołudnie, mieliśmy przyjemność gościć Edytę Kowalską, pisarkę, która właśnie wydała swoją 3. książkę "Ścieżki we mgle". Poprzednie "Ścieżki życia" i "Ścieżki przeszłości" bardzo podobały się naszym czytelniczkom. Spotkanie odbyło się przy słodkim poczęstunku. Niespodziewanym i bardzo miłym akcentem był zakup kompletu książek z dedykacją dla biblioteki, przez naszą wierną czytelniczkę P. Iwonkę. Nasz gość nawiązał serdeczny kontakt z czytelniczkami i czas minął bardzo szybko. Czekamy na ciąg dalszy "Ścieżek"... i liczymy na kolejne spotkania w tak miłym gronie.

Czytaj więcej...

Flagi, herby i jesienne drzewka ...

Czytaj więcej...

Filia nr 2

W minionym tygodniu gościliśmy w naszej bibliotece kilka grup przedszkolnych, które wzięły udział w różnorakich zajęciach. Dzieci uczestniczyły w pogadankach dotyczących zmian w przyrodzie, które zachodzą jesienią i wykonały piękne jesienne drzewka.

Czytaj więcej...

Przedszkolaczki na Juliuszu

Czytaj więcej...

Filia nr 18

Dzisiaj odwiedziły bibliotekę, bardzo liczną grupą, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 34. Największą atrakcją było zwiedzanie biblioteki, labirynt z regałów z książkami zawsze wzbudza wśród dzieci entuzjazm. Na koniec spotkania, udało się wyciszyć wesołą gromadkę, żeby przeczytać książeczkę o Misiu Tulisiu.

Czytaj więcej...

W niewidzialnym labiryncie

Czytaj więcej...

Świat Nauki i Fantazji

20 listopada 2019 w Świecie Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki odbyło się spotkanie z udziałem gości z Polskiego Związku Niewidomych w Sosnowcu. Uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 4 miały rzadką okazję wczuć się w położenie osób niewidomych i niedowidzących. Dzieci po obejrzeniu filmiku edukacyjnego, dowiedziały się jak należy pomagać osobom z dysfunkcją wzroku, a czego robić nie należy. W drugiej części spotkania wszyscy mieli okazję pokonać labirynt, a łatwo nie było!

Czytaj więcej...

"Malutka idzie do sklepu", czyli pierwsze spotkanie z biblioterapią

Czytaj więcej...

Filia nr 19

Kto powiedział, że samodzielność musi być straszna i przerażająca? Na pewno nie dzieciaki z 1b! W trakcie czwartkowego spotkania nasi najmłodsi czytelnicy wysłuchali bibliotrapeutycznej bajki o Malutkiej - dziewczynce, która panicznie bała się samodzielnie zrobić cokolwiek, a już zwłaszcza pójść do sklepu. Podczas pogadanki porozmawialiśmy z dzieciakami na temat samodzielności - o tym, czym ona jest i z czym się wiąże.

Czytaj więcej...

Ach, te misie :)

Czytaj więcej...

Filia nr 5

Dzień Pluszowego Misia bardzo hucznie obchodzono w Filii nr 5 - Walcownia. Przybyły misie duże i małe, konkurencje misiowe wywoływały salwy śmiechu, a miodek smakował każdemu – od najmłodszych przedszkolaków po poważnych trzecioklasistów.

Czytaj więcej...

"Kłótnia wróżek w Krainie Baśni"

Czytaj więcej...

Filia nr 1

We wtorkowe popołudnie w naszej bibliotece miała miejsce okropna kłótnia, wyobraźcie sobie, że w Krainie Baśni pokłóciły się Wróżki! Ale nie martwcie się, wszystko było pod kontrolą, ponieważ Kłótnia Wróżek w Krainie Baśni to jedynie tytuł przedstawienia przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Wizyta w Bibliotece

Czytaj więcej...

Biblioteka Dziecięca

Cały ubiegły tydzień tajemnice bibliotecznych półek poznawały dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 25. Kto to jest czytelnik? Jak należy zachować się w bibliotece? Co trzeba zrobić by zostać wzorowym czytelnikiem? O tym wszystkim dowiedziały się Sówki, Kangurki i Odkrywcy. Uzupełnieniem tak intensywnego bibliotecznego tygodnia były popołudniowe warsztaty plastyczne, podczas których rozgościły się u nas książkowe jeże.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine