joomla vector social icons

Wyniki konkursu plastycznego w Filii nr 15 - Mec

Czytaj więcej...

"Wspólne czytanie - ważne niesłychanie"

W Filii nr 15 – Mec MBP w Sosnowcu odbył się konkurs plastyczny "Wspólne czytanie – ważne niesłychanie" zorganizowany w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Zapraszamy do zapoznania się z listą zwycięzców.

Czytaj więcej...

Jak przedszkolaki trąbki wyczarowywały

Czytaj więcej...

Zajęcia muzyczno-plastyczne w Dziale Multimedialnym

W dziale Multimedia 10 czerwca 2014 r. odbyły się zajęcia muzyczno-plastyczne z dziećmi młodszymi pt.: „Jak przedszkolaki trąbki wyczarowywały”. Zabawa składała się z dwóch części. Na wstępie pani opowiedziała dzieciom, z czego składa się trąbka i wszyscy wysłuchali brzmienia tego instrumentu.

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o Sosnowcu

Czytaj więcej...

"Sosnowiec wczoraj i dziś"

11 czerwca 2014 roku w Filii nr 20 – Stary Sosnowiec odbył się konkurs wiedzy o Sosnowcu „Sosnowiec wczoraj i dziś”. Piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 19 musieli wykazać się znajomością m.in. zabytków, instytucji kultury i symboli naszego miasta, a osoby, którym udało się to najlepiej, otrzymały atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

Czytaj więcej...

Bezpieczny senior

 Czytaj więcej...

Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej

Piękne słoneczne przedpołudnie 11 czerwca 2014 r. w ogrodzie DDOS nr 2 upłynęło pod hasłem „Bezpieczny senior”. Wszystko to za sprawą zorganizowanego przez F8 – Osiedle Dorośli spotkania z przedstawicielem Straży Miejskiej w Sosnowcu, strażnikiem Bartoszem Stawickim, który w przystępny sposób opowiedział, jak osoby starsze mogą uchronić się od różnego rodzaju oszustów, którzy szczególnie w okresie wakacyjnym wzmagają swoją działalność, skierowaną głównie do osób starszych i samotnych.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine