Andrzejkowo i listopadowo

Czytaj więcej...

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

Świąteczny kiermasz rękodzieła!

Czytaj więcej...

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza w dn. 2-31 grudnia 2019 do udziału w wyjątkowym kiermaszu świątecznym prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Wystawę można podziwiać w godz. otwarcia placówki.

Czytaj więcej...

Jesienne prace plastyczne

Czytaj więcej...


Nie taki nostalgiczny listopad

Listopad, choć często ponury, w tym roku pokazał swoje piękniejsze oblicze. A gdy słońce witało listopad, Filia nr 17 chętnie witała dzieci, które licznie zjawiły się na zajęciach bibliotecznych. Labirynt książek zrobił duże wrażenie na grupie najmłodszych przedszkolaków, które do biblioteki wybrały się akurat w typowo "jesienną pogodę". A od pewnego popołudnia są z nami tajemnicze krasnale. Jesienny miszmasz w poniższej galerii.

Czytaj więcej...

Magiczny czas

Czytaj więcej...

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej...

Kiermasz świąteczny

Czytaj więcej...

Filia nr 8

W dniu dzisiejszym w Filii nr 8 ruszył kiermasz prac świątecznych, wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy do oglądania oraz zakupu rękodzieła. Kiermasz potrwa do 23 grudnia.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie w Filii nr 14

Czytaj więcej...

Ścieżki Edyty Kowalskiej

28 listopada w Filii nr 14 odbyło się niecodzienne spotkanie z Panią Edytą Kowalską, autorką książek dla kobiet pt. „Ścieżki życia”, „Ścieżki przeszłości” i „Ścieżki we mgle”. Pani Edyta odpowiadała cierpliwie na liczne pytania z dziedziny literatury i nie tylko oraz rozdawała autografy. Odbyło się także losowanie książki pani Edyty spośród uczestników spotkania, a Pani Iwonka przeczytała fragmenty najnowszej książki naszego gościa.

Czytaj więcej...

Listopad z noblistką

Czytaj więcej...

Filia nr 10

Listopadowe spotkanie "Zaczytanego Kazimierza" poświęciliśmy rozmowie o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej biograficznej prezentacji Tokarczuk. Nasza rozmowa skupiła się na dwóch książkach noblistki: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe". W toku dyskusji, to "Biegunom" poświęciliśmy więcej czasu. Książka ta, wyróżnia się spośród pozostałych formą. Składa się z kilku historii, które nie dość, że są "poszatkowane", to na domiar "złego", na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą nie powiązane.

Czytaj więcej...

MAŁY NOBEL - wspólne sadzenie drzew

Czytaj więcej...

Uroczystości w Szkole Podstawowej nr 46

Dnia 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 46 im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbyło się symboliczne sadzenie drzew dla uczczenia otrzymania Nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk. Inspiracją dla takiej formy upamiętnienia tego wydarzenia było sadzenie lasu Prawiek w Krakowie. Brali w nim udział uczniowie szkoły wraz z Filią nr 15 Mec. Uroczystość rozpoczęła akademia, na której wręczono nagrody "Mały Nobel" - wyróżnienia dla uczniów, którzy mają już pierwsze publikacje literackie o różnej tematyce i formie w almanachach pokonkursowych.

Czytaj więcej...

Listopad pełen wrażeń

Czytaj więcej...

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Imprezy w drugiej połowie listopada w Bibliosferze były bardzo różnorodne. Dzieci z Przedszkola 54 wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego, obejrzały prezentację o Polsce i wykleiły barwami narodowymi mapę Polski. Uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 29 wzięli udział w pasowaniu na czytelnika, a klasa I B świętowała Dzień Pluszowego Misia. Dorośli czytelnicy spotkali się z okazji Andrzejek. Wieczór był pełen atrakcji, które zapewniła wróżka Esmeralda.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine