Warning: getimagesize(images/cos/Dyplom.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/mbpsosnowi/domains/biblioteka.sosnowiec.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1546 Warning: getimagesize(images/cos/Dyplom.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/mbpsosnowi/domains/biblioteka.sosnowiec.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1546 Warning: getimagesize(images/tydzienbibliotek/2014/Tydzień_Bibliotek_2014-2_Damian_Kłaczkiewicz.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/mbpsosnowi/domains/biblioteka.sosnowiec.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1546 Warning: getimagesize(images/tydzienbibliotek/2014/Tydzień_Bibliotek_2014-2_Damian_Kłaczkiewicz.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/mbpsosnowi/domains/biblioteka.sosnowiec.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1546

Wydarzenia

I Forum Przedsiębiorczości

Czytaj więcej...

Promocja biblioteki

15 kwietnia 2015 w ramach I Forum Przedsiębiorczości, organizowanego przez Wydział Kultury i Komunikacji Społecznej, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała możliwość zaprezentowania swojej aktualnej oferty programowej. Przy wystawionym w Wyższej Szkole Humanitas stoisku, przedstawicielki MBP reklamowały uczestnikom panelu dyskusyjnego poświęconego kulturze, zbliżające się XI Sosnowieckie Dni Literatury, projekcje Kina w Bibliotece oraz spotkania autorskie odbywające się w sosnowieckiej Książnicy przez cały rok.

Czytaj więcej...

Poeta z Sosnowca nagrodzony

Czytaj więcej...

Zbigniew Milewski z Nagrodą Literacką im. Juliusza Słowackiego

Z radością informujemy, że Zbigniew Milewski, poeta i krytyk literacki pochodzący z Sosnowca, został uhonorowany Nagrodą Literacką im. Juliusza Słowackiego za swoją twórczość poetycką. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się podczas gali otwarcia Warszawskiej Jesieni Poezji w Domu Literatury w Warszawie 16 października 2014 roku. Wieczór autorski laureata będzie miał miejsce 21 listopada 2014 w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

20. urodziny Filii nr 20

Czytaj więcej... 

"Nie można pytać życia o sens, można mu tylko sens nadawać"

12 czerwca 2014 Filia nr 20 – Stary Sosnowiec obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji zaszczycili nas swoją obecnością mili goście: Pani Dyrektor MBP Elwira Kabat-Georgijewa oraz emerytowana Pani Dyrektor Mieczysława Szulc, przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrektorzy i nauczyciele szkół, z którymi nasza placówka współpracuje, a także pracownicy – nasze koleżanki – związane z filią i wiernii czytelnicy, przyjaciele biblioteki.

Czytaj więcej...

Wędrówki po świecie

Czytaj więcej...

Meksyk - raj na ziemi o różnych obliczach

W czwartek 26 lutego 2015 o godz. 11.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2 przedstawiona została prezentacja multimedialna z cyklu Wędrówki po świecie. Tym razem odwiedziliśmy Meksyk, a tytuł prezentacji brzmiał MEKSYK – raj na ziemi o różnych obliczach. W programie znalazły się m.in.: informacje o ludziach, zdarzeniach, ciekawych miejscach i pejzażach, malowniczych miastach i wioskach indiańskich, tajemniczych piramidach i innych pozostałościach po wielkich cywilizacjach. Prezentację przygotował i przedstawił Dział Multimedialny.

Czytaj więcej...

Spotkania z historią

Czytaj więcej...

„Życiorys niepokorny. Rzecz o Rotmistrzu Pileckim"

7 października 2014 r. o godz. 12.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na spotkanie dotyczące wyjątkowej postaci Witolda Pileckiego, które odbędzie się w Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11. W programie przewidziano rozmowę z drem Andrzejem Krzystyniakiem, pełnomocnikiem ds. współpracy ze środowiskami kombatanckimi Marszałka Województwa Śląskiego oraz projekcję filmu dokumentalnego „Witold" w reżyserii Tadeusza Pawlickiego.

Czytaj więcej...

Festyn przed Biblioteką Główną

Czytaj więcej...

"Czytanie łączy pokolenia"

12 czerwca 2014 pracownicy Biblioteki Głównej zaprosili mieszkańców miasta do udziału w wyjątkowym festynie. Hasło tego happeningu z książką w roli głównej to „Czytanie łączy pokolenia". Po rannym „odczarowaniu" pogody i rozproszeniu chmur wspólną zabawę rozpoczęliśmy o godz. 10.00. Przygotowano atrakcje dla dzieci i dorosłych. Było wspólne czytanie poezji Juliana Tuwima, konkursy, karaoke, tańce, malowanie kredą na chodniku, kiermasz książki używanej.

Czytaj więcej...

Smaki Literackie

Czytaj więcej...

Było naprawdę pysznie!

12 grudnia 2014 (piątek) odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Smaki Literackie", poświęcone kuchni wigilijnej i bożonarodzeniowej, adresowane do miłośników dobrego jedzenia, literatury i sztuki. Impreza miała miejsce w Sali szkoleniowej przy ul. Kościelnej 11.

Czytaj więcej...

Skuteczny relaks – tylko w Bibliotece

Czytaj więcej...

Czytanie obniża poziom stresu

Jak najszybciej wyciszyć skołatane nerwy, złapać oddech i przenieść się wyobraźnią do zupełnie innej rzeczywistości? Odpowiedź jest bardzo prosta – wystarczy sobie poczytać. 6 minut lektury i jesteśmy w niebie!

Czytaj więcej...

Mistrz Promocji Czytelnictwa 2013

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/cos/Dyplom.JPG'
There was a problem loading image 'images/cos/Dyplom.JPG'

Czytaj więcej...

Promocja na medal!

Jest nam ogromnie miło poinformować, że na koncie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu pojawił się kolejny sukces. Nasza instytucja otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najbardziej aktywną bibliotekę, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2013". Celem konkursu jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Z życia filii

Wystawa „Zmyślone / Non-pompatico” i spotkanie seniorów

sa1

Filia nr 2

19 września 2019 w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się wernisaż wystawy "Zmyślone/Non-pompatico". Autorkami wystawianych prac są studentki trzeciego roku malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Stella Kostyła i Adriana Mańkiewicz. Malarskie spotkanie wzbogacone zostało poezją Agaty Kempy. Wystawę można oglądać do 14 października 2019 w godzinach otwarcia placówki (ul. Gospodarcza 32). Ale to nie wszystko...

Więcej…

Dzień Kropki i Klub Seniora z pasją

kro1

Filia nr 15

W tym tygodniu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli Dzień Talentu. Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 46 oraz dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 44 poznaliśmy historię małej Vashti, którą stworzył na kartach swojej opowieści Peter H. Reynolds. Każdy uczestnik w skrócie opowiedział o swoich zainteresowaniach, a przed przystąpieniem do zadania plastycznego ćwiczyliśmy wyobraźnię za pomocą książki "Naciśnij mnie" Herve Tullet. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Na smutki i chandrę - BIBLIOTEKA!

wpo1

Filia nr 17

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a z nią plucha i nuda. Doskonałą receptą na smutki i jesienną chandrę są książki i wizyty w bibliotece. W tym tygodniu gościliśmy grupę przedszkolaków, która zasiliła niedawno szeregi pobliskiego przedszkola i korzystając z ładnej aury zorganizowała 'pochód przedszkolaków'. Jako, że wrzesień trwa na całego nasze popołudniowe zajęcia poświęciliśmy na wykonanie szkolnych organizerów na biurko, które w najbliższych miesiącach z pewnością się przydadzą.

Więcej…

Zapraszamy na spotkanie z poezją

Grzeskowe czytanie D1

Kuźnia Młodych Talentów w Tajemniczym Ogrodzie

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Dziecięcej "Tajemniczego Ogrodu" na spotkanie z poezją Grzegorza Kordela - ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Sosnowcu, zatytułowane "Grześkowe czytanie". Czwartek 26 września 2019 o godz. 16.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Grota-Roweckiego 22. Wstęp wolny.

Joomla templates by Joomlashine